×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

“Saskaņa”: arī prezidentam nav informācijas par bēgļu uzņemšanas apstākļiem (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

MIGRANTI. Tūkstošiem bēgļu no Ziemeļāfrikas, Tuvajiem Austrumiem un pat tālās Maurīcija salas Indijas okeānā cenšas izmantot vasaru, lai pāri Vidusjūrai nokļūtu Eiropā, kur viņi pārpludinājuši Grieķijas salas, izraisot vietējo iedzīvotāju neapmierinātību.

Opozīcijā esošā lielākā Saeimas frakcija “Saskaņa”, tiekoties ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, secinājusi, ka arī viņam nav pilnīgas informācijas par apstākļiem, kas saistīti ar bēgļu uzņemšanu Latvijā.

“Saskaņas” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs žurnālistiem sacīja, ka partija kopā ar Vējoni vienojās censties iegūt informāciju par bēgļu uzņemšanas apstākļiem.

“Mēs prezidentam stāstījām, ko mēs nezinām – cik, kad, kā, ko tas maksās, kur mēs tos bēgļus, nelaimīgos cilvēkus pieņemsim. Arī prezidents atzinās, ka viņš nezina. Tad mēs vienojāmies kopīgā cerībā [šīs lietas] uzzināt. Citādi būtu aplami gaidīt no mūsu partijas lemšanu, vai iniciatīvas izrādīšanu, kamēr valdība tur ne tikai mūs un Latvijas sabiedrību, bet arī Valsts prezidentu neziņā par saviem plāniem [kas saistīti ar bēgļu uzņemšanu],” pēc tikšanās ar Vējoni sacīja Urbanovičs.

Urbanovičs arī lakoniski iepazīstināja ar “Saskaņas” pozīciju par bēgļu uzņemšanu.

“Mēs nekādi nevaram būt pret šo nelaimīgo cilvēku uzņemšanu un samīļošanu Latvijā. Tomēr mēs nezinām, cik viņi būs, kur viņi būs, kad viņi būs. Mēs nezinām – kā valdība grib visu to organizēt?” pauda politiķis.

Viņš uzsvēra, ka partija nevarēs piedalīties lēmumu pieņemšanā, kas saistīti ar patvēruma meklētāju izvietošanu Latvijā, kamēr netiks sniegta atbilstoša informācija par procesa apstākļiem.

“Es domāju, ja valdība tur ne tikai mūs, bet arī sabiedrību neziņā par to kā [tiks uzņemti bēgļi]. Vai nu viņi nezin, vai viņiem ir kauns par to, ko viņi zina. Nieki, ka valdība tur opozīciju neziņā, bet vislielākais noziegums no valdības ir, ka viņi nestāsta to godīgi un atklāti sabiedrībai,” pauda politiķis.

Urbanovičs brīdināja par nemieru iespējamību Latvijā.

“Cilvēki [informācijas trūkuma dēļ] varbūt iztēlojās kaut ko daudz sliktāku, nekā būs patiesībā. Varbūt pat viens bēglis vēl nebūs atbraucis, bet mums jau nemieri sāksies,” viņš teica.

“Es esmu uztraukts par to, ka mēs nezinām valdības plānu. Tas padara cilvēkus bailīgus un no bailēm līdz priekam ir daudz tālāks ceļš, nekā no bailēm līdz agresijai,” paskaidroja “Saskaņas” politiķis.

Jau ziņots, ka Latvija nav piekritusi papildu bēgļu sadalei. Koalīcijas vadošā partija “Vienotība” brīdinājusi par sekām šādai situācijai, norādot, ka tas var atstāt ietekmi uz Latvijas ekonomiku un drošību.

Valsts prezidents Vējonis piektdien paziņoja, ka pirmdien un otrdien politiskās partijas tiek aicinātas uz sarunām par bēgļu jautājumu.

Iepriekš valdība vienojās, ka Latvija labprātīgi uzņems 250 bēgļu. Savukārt Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers nāca klajā ar ierosinājumu par papildu bēgļu uzņemšanu. Saskaņā ar Junkera piedāvājumu Latvijai vajadzētu uzņemt vēl papildu 526 bēgļus.

Jaunais plāns par patvēruma meklētāju izvietošanu ES valstīs, kas paredzēs kvotu sistēmu, ir jāīsteno obligātā kārtā, savā runā Eiropas Parlamentā paziņoja Junkers.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Mēs nekādi nevaram būt pret šo nelaimīgo cilvēku uzņemšanu un samīļošanu Latvijā.” – vai tad Urbanovičs nekad nav bijis Londonstanā, Stokholmstanā, Briselstanā, Parizstanā un citur? Ja viņš nevar būt “pret”, tad lai šos nelaimīgos uzņem un samīļo savā Rēzeknes privātmājā.

Draugiem Facebook Twitter Google+