Latvijā
Rīga

“Saskaņa” izvirza noteikumus darbam koalīcijā1

Foto: LETA/Evija Trifanova

Partija “Saskaņa” piekrīt turpināt darbu Rīgas domes koalīcijā pie nosacījuma, ja “Gods kalpot Rīgai!” (GKR) pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju (NDF), šodien pēc Rīgas domes “Saskaņas” frakcijas sanāksmes paziņoja frakcijas pārstāve, Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova (S).

“Saskaņa” ir savākusi savas frakcijas deputātu parakstus ārkārtas domes sēdes sasaukšanai, lai no Rīgas domes vicemēra un Rīgas Brīvostas valdes locekļa amata tiktu atsaukts Vadims Baraņņiks (NDF). “Saskaņas” frakcijā ir 17 deputāti, bet, lai sasauktu sēdi, nepieciešami vismaz 20 paraksti. Līdz ar to frakcija sēdi sasaukt rosinās arī GKR.

Šāds lēmums tiek pamatots ar to, ka Baraņņiks ir zaudējis uzticību un turpmāk šādā sastāvā koalīcija nevar turpināt darbu.

“Nevienam nav noslēpums, ka pēdējās nedēļas strādāt Rīgas domē ir bijis nenormāli un darbs bija paralizēts. Nākamnedēļ sāksies smagas nākamā gada budžeta pārrunās un jau tagad mēs redzam, ka šajā sastāvā nevarēsim nostrādāt līdz 2021.gadam,” sacīja Vladova.

Paziņojumā medijiem “Saskaņa” apgalvo, ka pēdējo nedēļu laikā Rīgas domes darbs ir būtībā paralizēts divu iemeslu dēļ – starp Rīgas mēru Oļegu Burovu (GKR) un NDF esoša konflikta dēļ, kā arī NDF kopumā “destruktīvā rīcības” dēļ.

Vladova uzskaitīja, ka visas kapitālsabiedrības veic neatkarīgos auditus, kā lēma dome, izņemot tās, kuras pārvalda Baraņņiks. Tāpat arī SIA “Rīgas namu pārvaldnieka” situācija ar “PNB banku” neizturot nekādu kritiku.

Tāpat frakcija vēlas, lai arī Aleksejs Rosļikovs tiktu atcelts no Pilsētas attīstības komitejas vadītāja amata.

Vienlaikus Vladova sacīja, ka Oļegam Burovam (GKR) kā mēram joprojām ir viss “Saskaņas” atbalsts. Vienlaikus partija neesot lēmusi, vai otrā vicemēra postenim varētu virzīt kādu no saviem pārstāvjiem.

Tikmēr deputāts Mihails Kameņeckis (S) sacīja, ka Baraņņikam partijas atbalsta nav jau sen. “Problēma ir, ka GKR uzskatīja, ka ar viņiem var sastiķēt koalīciju. Domāju, ka arī GKR tādu ilūziju vairs nav,” teica domnieks.

Pēc politiķu teiktā, “Saskaņai” nav sarkano līniju un tā ir gatava sastrādāties gan ar deputātu bloku “Rīgai!”, gan citiem domes deputātiem.

“Mēs piedāvājam nekavējoties uzsākt sarunas ar pārējiem Rīgas domē ievēlētiem deputātiem, lai nodrošinātu atbalstu gan Rīgas domes priekšsēdētājam, gan domes pilnvērtīgam un stabilam darbam,” paziņojuma presei uzsvērusi “Saskaņa”.

Savukārt, ja nodrošināt atbalstu Burovam bez NDF nav iespējams, tad “Saskaņa” aicina gan savus partnerus no GKR, gan visus parējos domes deputātus nekavējoties vērsties VARAM un Saeimā, lai pieņemtu likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu un ārkārtas vēlēšanu rīkošanu.

Ja tiks nolemts neturpināt sadarbību ar NDF, “Saskaņai” un GKR būs 28 deputātu balsis. Bez viņiem domē ir vēl 32 deputāti.

NDF ir apvienojušies domnieki Valērijs Petrovs, Vitālijs Dubovs, Rosļikovs un Baraņņiks. Viņi no “Saskaņas” tika izslēgti šī gada jūnijā pēc tam, kad nevēlējās vicemēra krēslā iecelt partijas biedru Sandri Bergmani (S).

Savukārt četru deputātu blokā “Rīgai!” apvienojušies pie partijām nepiederošie deputāti, kuri līdz šim pārsvarā sadarbojušies ar NDF.

Saistītie raksti

Partiju “Vienotība” domē pārstāv četri deputāti, nacionālo apvienību “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” – pieci, Partija “Latvijas attīstībai” – astoņi, bet Jauno konservatīvo partiju – septiņi.

Kā ziņots, šodien pašvaldībā notika Rīgas domes “Saskaņas” frakcijas un partijas “Saskaņa” vadības kopīga sēde, lai lemtu par sadarbības iespējām ar pašreizējiem koalīcijas partneriem.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Izbeidz kriminālprocesu pret piecām amatpersonām par valsts galvojumu “Liepājas metalurgam”
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pēc Rīgas domes atlaišanas pagaidu administrācijas vadītājs varētu būt Balševics
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Rīgas un Ventspils ostas nodod valsts pārvaldībā: noraida visus Saeimas opozīcijas deputātu priekšlikumus
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Dižojieties, ka esat latvieši!” INTERVIJA ar baltu valodu pētnieku Alvīdu Butkus
Intervija 2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Laika apstākļus nākošnedēļ noteiks ciklonu darbība: kļūs siltāks un biežāk līs
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Sensācija izpalika – Latvijas florbolistes netiek pusfinālā
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Rīgas un Ventspils ostas nodod valsts pārvaldībā: noraida visus Saeimas opozīcijas deputātu priekšlikumus
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Lemberga sieva lūdz Trampam un Latvijas amatpersonām skaidrot, kāpēc noteiktas sankcijas pret viņu un bērniem 3
8 stundas