×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

“Saskaņa” apstrīd vēlēšanas Latgalē; liecināt par balsu pirkšanu gatavi 25 cilvēki (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Partijas “Saskaņa” pārstāvji piektdien iesniedz sūdzību Augstākajā tiesā (AT), apstrīdot vēlēšanu rezultātus Latgales reģionā, žurnālistiem preses konferencē sacīja “Saskaņas” valdes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Partijas pārstāvju sarunās ar potenciālajiem lieciniekiem par balsu pirkšanu atklājies, ka viņi tikuši iebiedēti un mudināti nerunāt par balsu pirkšanu, tomēr 25 cilvēki būšot gatavi braukt uz AT un sniegt liecības.

AT pārstāve Baiba Kataja aģentūrai BNS apliecināja, ka “Saskaņa” piektdienas pēcpusdienā iesniegusi pieteikumu par Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu.

“Saskaņas” pārstāvis Andrejs Elksniņš uzskata, ka ir savākta pietiekama pierādījumu bāze, lai vērstos tiesībsargājošajās institūcijās. “Mums ir 25 cilvēki, kas gatavi braukt uz AT un liecināt par balsu pirkšanu Latgalē,” viņš uzsvēra. Partijas speciālisti savākuši pierādījumu bāzi par iespējamo balsu pirkšanu par labu “Vienotībai” vismaz 20 iecirkņos un par aptuveni 2000 balsīm. Līdz ar to par strīdīgiem varētu kļūt viens vai divi deputāta mandāti, lēsa Elksniņš.

Ušakovs norādīja, ka partijas pārstāvju sarunās ar potenciālajiem lieciniekiem par balsu pirkšanu atklājies, ka viņi tikuši iebiedēti un mudināti nerunāt par balsu pirkšanu. “Cilvēkiem ir draudēts, cilvēki nejūtas droši, lai sniegtu liecības par balsu pirkšanu,” sacīja “Saskaņas” valdes priekšsēdētājs.

Uz žurnālistu jautājumu, kā tieši “Saskaņa” noskaidrojusi cilvēku skaitu, kas būtu gatavi sniegt liecības par balsu pirkšanas pārkāpumiem, Elksniņš atbildēja, ka partija ir veikusi publiskas darbības, lai aicinātu cilvēkus nebaidīties sniegt informāciju par likumpārkāpumiem. “Aicinājām cilvēkus ziņot, ka ir noticis noziedzīgs nodarījums. Pie mums ir griezušies daudz cilvēku, kas sacījuši, ka presē izskanējušais par balsu pirkšanu ir patiesība. Tāpat izteikta neizpratne par to, ka izmeklēšana notiekot tik ilgi, jo savas liecības DP cilvēki devuši jau pirms divām nedēļām,” uzsvēra Elksniņš.

Ušakovs preses konferencē arī norādīja, ka AT kompetencē nav noskaidrot vainīgo balsu pirkšanā, bet gan konstatēt faktu, ka vēlētāji tikuši nelikumīgi ietekmēti.

“Ja AT pieņems lēmumu, ka šie cilvēki tika ietekmēti no kaut kādas trešās puses, piemēram, “Saskaņas centra” vai jebkura cita politiskā spēka, tiesai būs pienākums šīs balsis anulēt,” paskaidroja “Saskaņas” līderis.

“Nav svarīgi, kurš ir organizējis balsu pirkšanu – “Vienotība”, Nacionālā apvienība, Zaļo un zemnieku savienība, “Saskaņa” vai jebkurš cits politiskais spēks,” sacīja Ušakovs.

Uz žurnālistu jautājumu, vai gadījumā, ja pati “Saskaņa” organizētu balsu pirkšanu Latgalē par labu Dzintaram Zaķim (“Vienotība”), viņi no tā nebūtu ieguvēji, Elksniņš atbildēja, ka viņš labi pazīst aizstāvības taktikas, īpaši kriminālprocesos. “Dažiem cilvēkiem patīk parotaļāties ar saviem alibi. Es aicinātu žurnālistus noķert deputātu Zaķi un uzdot jautājumu – kur viņš atradās vēlēšanu dienā,” teica Elksniņš.

Jau vēstīts, ka Drošības policija (DP) saistībā ar iespējamu balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās sākusi septiņus kriminālprocesus, viena persona tika aizturēta, taču ir atbrīvota, un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis un noteikts procesuālais statuss – aizdomās turētais. Kopumā saistībā ar iespējamu balsu pirkšanu DP aizturējusi divas personas.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Cilvēks,kurš ir bijis negodīgs un ļāvies pārdoties NEDER PAR LIECINIEKU TIESĀ,JO VIŅAM NEVAR TICĒT Tādi subjekti bez goda un sirdsapziņas pārdosies jebkuram,kurš maksās!! Lai Saskaņas centrs netaisa demagoģiju Putina garā! Nevienu vārdu SC nevar ticēt!!.

 2. nozheelojami aakstinji …

 3. Lai veicas,citadi tas Cimdars ir aizsedejies.

 4. par kandžas pudeli brotva liecinās par jebko, latgalē tādu ir daudz.

 5. Vai tas nav gluzi noticams, ka saskaniesi pasi nav nopirkusi sos divdesmit piecus lieciniekus? Nav jau vienmer visu jamaksa ar naudu… ar siltu vietu nakotnes gaisa saulite ari jauki.

 6. |man gan ir pagrūti saprast šo liecināšanu, jo vēlēšanas taču ir aizklātas. Sanāk, ka jebkurš jebko var paziņot. Kā šie “liecinieki” gatavi pierādīt, par ko ir balsojuši?

 7. Mums ir rūgta pieredze par to kā Kremļa Partijas speciālisti prot savākt “pierādījumu bāzi” — pat ka pasaule ir plakana!

 8. Pastaav pamatotas aizdomas, ka balsu pirkshana Zakjim bija rafineeta saskanjas intriga. Taa tika dariita taa, lai tiktu atklaata. Var jau veeleeshanas Latgalee atkaartot, bet tad visaam latvieshu partijaam jaanostaajas kopiigi pret saskanju. Krievi muusu Latgalee nedriikst uzvareet!

 9. Izrādās, ka Latvijā DP nemaz nav vajadzīga, jo jau 2 nedēļas iepriekš “Saskaņai”, kā uz burvja mājienu
  bija uzradušies veseli 25 liecinieki, kuri bija gatavi liecināt par balsu pirkšanu Zaķim. Tas vien jau rada aizdomas, ka šī lieta nav tīra: DP meklē un meklē un nevar pat dažus sameklēt, bet S jau ir vesels bars liecinieku, kas stāv rindā uz liecināšanu. Varbūt tā tiešām ir smalka provokācija? Šīs runas par cilvēku iebiedēšanu arī rada aizdomas: kurš kuru te iebiedējis un vai vispār biedējis. Tas rokraksts arī liekas pazīstams un jau ir kaut kad redzēts un dzirdēts…

Draugiem Facebook Twitter Google+