×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

“Saskaņa” pēc Liepājas tiesas sprieduma gatavo grozījumus, paredzot arī ķīmisko kastrāciju (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas opozīcijā esošā partija “Saskaņa” pēc Liepājas tiesas sprieduma pedofiliem, kuriem par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu bērnu piespriests piespiedu darbs, gatavo grozījumus Krimināllikumā, tostarp paredzot arī ķīmisko kastrāciju.

Grozījumu autori ir “Saskaņas” deputāts Andrejs Elksniņš, “Ghetto Games” vadītājs Raimonds Elbakjans, kustības “Par Sportisku Sabiedrību” līderis Andris Morozovs, kā arī biedrības “Stop Drugs” valdes priekšsēdētājs Sandris Bergmanis. Morozovs un Bergmanis pagājušajās Saeimas vēlēšanās startēja no “Saskaņas” saraksta.

Vienlaikus ar cietumsodu termiņu palielinājumu par seksuālu vardarbību pret bērniem, grozījumu autori piedāvā ieviest arī ķīmiskā kastrācija, šo normu pielietojot noteiktos gadījumos kā papildu sodu, kā arī obligāto publisko reģistru, lai dati par katru, kurš kaut reizi ir apsūdzēts seksuālā noziedzībā pret bērniem, tiktu iekļauti visiem pieejamā datubāzē.

Tuvākajā laikā iniciatīvu tiek plānots izvietot arī portālā “manabalss.lv”.

Partijas līderis un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs savā “facebook.com” kontā raksta, ka sevi uzskata par “ļoti liberālu un tolerantu cilvēku, bet visam ir robežas, īpaši, kad runa ir par seksuālu vardarbību pret bērniem”.

“Es negribu klausīties diskusijas par pedofilu pāraudzināšanu. Es gribu diskusijas par to, kā viņus jāsoda. Lai pedofiliem būtu bail. Lai katru reizi sods kalpotu par brīdinājumu arī tiem, kas vēl nav aizgājuši pie psihologa,” viņš pauž.

Ušakovs uzskata, ka Saeimai jāpadara sodi par seksuālu vardarbību pret bērniem maksimāli bargi.

“Deputātus par to var pārliecināt. Pirms diviem gadiem mums izdevās piespiest Saeimu ieviest kriminālatbildību par spaisa tirdzniecību,” teikts politiķa “facebook.com” kontā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors iesniedzis apelācijas protestu par Liepājas tiesas spriedumu diviem vīriešiem, kuriem par mazgadīgās pavešanu piespriests piespiedu darbs. Spriedums noprotestēts daļā par soda mīkstumu. Apelācijas protestā izteikti iebildumi par tiesas argumentāciju, kas bija par pamatu piespiedu darba piemērošanai abiem apsūdzētajiem. Protestā lūgts piemērot apsūdzētajiem smagāku soda veidu – brīvības atņemšanu.

Par Liepājas tiesas spriedumu notika protesta akcijas Rīgā un Liepājā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Jājautā Saskaņai Atbildēt

  Apgraizīšana ir daļēja kastrācija vai kā?
  Vai tas ko palīdz?

 2. Neaizstāvēšu p-fīlus, bet vajag uz to štelli pasavērties plašāk! Kāpēc vienus noziedzniekus pataisām melnākus par citiem? Ja tev izvaros un zvērīgi nogalinās sievu, tas būs baltāks nodarījums? Un ja jau mēģinām atgriezties pie viduslaiku metodēm (kastrācijas utt) tad varbūt vajadzētu atjaunot nāves sodu publiski pakarot un zagļiem nocērtot plaukstas?

 3. Nedomāju, kā tas palīdzēs. Iedomājieties olas nebūs, bet saukts paliek. Respektīvi šīs pedofīls kaunēsies saistīties seksuālā kā ziņā ar pieaugušu cilvēku. Tomēr kāda ir iespēja, kā ar bērniem to nedarīs? No bērna taču ne kaunēsies un ar varu tāpat dabūs. Iesāku labāk to cinci ar nogriezt un atstāt tik tribīņu, lai varētu…

 4. Eiropā ir załāka dzīvošana Atbildēt

  Nekā Āfrikā, pat tur kur nekaro un ir miers, bet dzīves standards ir manāmi zemāks… Bet mierīgās Āfrikas valstis par begłiem negrib seviški interesēties. Eiropa varētu nometnes finansēt un uzturēt piemeram Dienvidāfrikā, bet dies vai paši Dienvidafrikas iedzīvotāji kaut ko tādu gribētu. Varētu vińus pamudinåt… Gan ar burkānu gan ar……

 5. …un kā tad paliek ar to audžuģimeni kas darīja pāri meitenei un pacentās ļoti ātri izsūtīt viņu no valsts???vai to neviens neņems vērā ????

 6. Kadu kimisko kastraciju nogriezt pilnigi visu nost ja jau tik idiotiski un nezina ko dara tad parejie sak domat kur bazt to savu P.

  • Kā lai pārējie to uzzina. Vajag panākt maksimālu publicitāti. Lai TV parāda nogriezto mantiņu iespirtotu burciņā ar komentāru kam un par ko.

 7. Maksimāli bargu sodu kā Atbildēt

  saka Ušakovs, jāpiespriež pašai Saskańai par savu sadarbību ar Putina kriminālo Vienoto Krieviju. Sāksim ar pašu saskaniešu smadzeńu kīmisko kastrēšanu. To viñi ir pelnijuši par savu politiku.

 8. Vai tas ko līdzēs? Vajag nogriest ar visu kuli, tad ga vairs negribēs!

 9. Es atbalstu tādus grozījumus.

  • Vai sterlizēt arī mammas, kuras “par daudz” maigojas ar bērniņiem

  • Lai tā “partija” pie reizes uztaisa likumus arī Āfrikai, tipa plikos kastrēt … un Āzijai kā sievietei no parandžas vairāk par acīm redzams – pakārt

Draugiem Facebook Twitter Google+