×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

“Saskaņa” prezidenta amatam izvirza Sergeju Dolgopolovu (5)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Sergejs Dolgopolovs ("Saskaņa")

Saeimas opozīcijas lielākā partija “Saskaņa” trešdien nolēmusi par savu kandidātu uz Valsts prezidenta amatu izvirzīt Saeimas deputātu un partijas biedru Sergeju Dolgopolovu, noskaidroja aģentūra BNS.

“Saskaņas” līderis Nils Ušakovs žurnālistiem pēc Saeimas frakcijas sēdes pirmās daļas, kas ilga piecas minūtes un kurā tika lemts par prezidenta kandidātu, sacīja, ka deputāti lēmumu par Dolgopolova kandidatūru pieņēma vienbalsīgi, bez diskusijām.

“Argumenti bija, mūsuprāt, ļoti stipri un vienkārši – cilvēks ar lielu politisko pieredzi, ar ļoti augsti autoritāti sabiedrībā, ar ļoti lielu pieredzi, strādājot Saeimā un izpildvarā – Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka amatā,” viņš pauda.

Partijas priekšsēdētājs uzskata, ka Dolgopolovam Valsts prezidenta vēlēšanās Saeimā izdosies savākt vairāk nekā tikai partijas biedru balsis. Taujāts, no kurām citām frakcijām “Saskaņa” sagaida atbalstu, Ušakovs un arī Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs atbildēja, ka no visām. “Tāds ir mūsu mērķis,” sacīja Ušakovs.

“Saskaņas” pārstāvji nevēlējās atbildēt uz jautājumiem, kāda būtu partijas rīcība gadījumā, ja Dolgopolova kandidatūra neiegūtu Saeimas vairākuma atbalstu.

“Mēs neprognozējam tādu situāciju,” teica Urbanovičs. Savukārt Dolgopolovs piebilda, ka “nepatikšanas ir jāpārdzīvo tad, kad tās parādās”. Bet Ušakovs piemetināja, ka tādā gadījumā partija atsevišķi lems par turpmākajiem soļiem.

Uz jautājumu, vai tas, ka partijai ir savs kandidāts nozīmē, ka “Saskaņa” neatbalstīs citu politisko spēku izvirzītos pretendentus, Urbanovičs teica, ka “mēs visus atbalstām, bet savu vairāk”. Savukārt Ušakovs norādīja, ka “šajā situācijā no mūsu puses nesekos nekādi vērtējumi, runājot par iespējamiem citiem kandidātiem, kas tiks izvirzīti – Vējoņa kungs, Levita kungs vai kādi citi, jo uzskatām, ka mūsu kandidāts vienkārši ir labākais”.

Partijas līderis arī norādīja, ka par Dolgopolovu balsos visi “Saskaņas” deputāti, bet nav pārliecības, ka citu politisko spēku kandidātiem izdosies savākt balsis kaut savās frakcijās. “Koalīcijai matemātisku problēmu nav, ir tikai politiskās problēmas. Mums nav nedz politisku, nedz aritmētisku problēmu, ar ko nevar lepoties neviena no pārējām Saeimā pārstāvētajām partijām,” piebilda Urbanovičs.

Dolgopolovs pateicās saviem kolēģiem par izvirzīšanu uz Valsts prezidenta amatu. “Tas nav nekāds joks, publisks pasākums. Godīgi sakot, tā ir pirmā reize, kad mēs izvirzām cilvēku no savas vidus, kas strādā kā deputāts parlamentā un pārstāv šo politisko spēku. Darīšu visu, lai attaisnotu man doto uzticību,” viņš sacīja.

Deputāts arī atzīmēja, ka pastāv iespēja, ka viņš iegūs vairāk balsis nekā tikai no savu kolēģu vidus. “Tādi precedenti ir bijuši. Es domāju, ja būs pietiekami normāli argumenti, es ceru, ka būs priekšvēlēšanu diskusijas, un tiks ņemtas vērā ne tikai partijas disciplīnas lietas. Visādi pagriezieni varētu notikt,” pauda Dolgopolovs.

Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs (“Saskaņa”) no kandidēšanas uz valsts pirmās amatpersonas amatu ir atteicies.

Partijai būs savs kandidāts, lai tā iesaistītos cīņā uz Valsts prezidenta amatu un samazinātu iespējas šajā krēslā tikt ievēlētam kādam no koalīcijas partiju kandidātiem, noskaidroja aģentūra BNS.

“Saskaņa” ar savu kandidātu nāca klajā trešdien, jo pirmdien par vienu vārdu – aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (ZZS) – vienojās koalīcijas divi koalīcijas politiskie spēki “Vienotība” un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Savukārt trešais koalīcijas partneris – Nacionālā apvienība (NA) savu viedokli par prezidenta amata kandidātiem sola paziņot trešdien pēc Saeimas frakcijas un valdes kopsēdes. Apvienības valdes loceklis Imants Parādnieks pirmdien žurnālistiem atzina, ka NA ar vairākiem citu Saeimas frakciju deputātiem vienojusies virzīt Eiropas Savienības (ES) tiesas tiesnesi Egilu Levitu uz Valsts prezidenta amatu, bet Vējoņa kandidatūru uzskata par simpātisku.

Parlamentā opozīcijā esošā partija “No sirds Latvijai” par savu kandidātu nosaukusi partijas pārstāvi Saeimas deputātu Gunāru Kūtri, savukārt Latvijas Reģionu apvienība – partijas līderi Saeimas deputātu Mārtiņu Bondaru.

Oficiāla Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīšana sāksies 19.maijā un ilgs līdz 24.maijam. Valsts prezidentu slēgtā balsojumā vēlēs 12.Saeima. Sēde gaidāma maija beigās vai jūnija sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tikai ne viņu – nemūžam negribētu redzēt prezidenta amatā

  2. Ak dievs , vai tad viņam nav kādi simts !Visu terminu var neizturēt

  3. LEVITA kungu par Prezidentu,šim cilvēkam nav aptraipītas rokas un ir skaidrs prāts.

  4. Dieviņ,ko mocīt vecu cilvēku,ļaujiet taču viņam baudīt savu pensijas vecumu mierīgākā veidā.
    Pietiekoši savas dzīves laikā strādājis,lai taču atpūšās.

  5. Ušakova partija grib Putinu ar tankiem Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+