×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

“Saskaņa” rosina atklāt “VDK maisu” saturu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēdējā Latvijas PSR Valsts drošības komitejas (VDK) priekšsēdētāja Edmunda Johansona personīgās lietas, kuras viņš nodod 1991.gada barikāžu muzejam.

“Saskaņas” Saeimas frakcija ir izstrādājusi likumprojektu, kas paredz atklāt Valsts Drošības komitejas (VDK) “maisu” saturu, aģentūru BNS informēja partijā.

Ņemot vērā politiķu iejaukšanos un intrigas ap VDK izpētes komisijas sastāvu, izpētes process ir sevi diskreditējis un Tieslietu ministrija ir tam galvenais iemesls. Tas turpmāk raisa neticību jebkam šī jautājuma sakarā, norāda Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”).

“Lai arī ir bijuši viedokļi par labu “VDK maisu” iznīcināšanai, šodien tajos esošais informācijas saturs tiek izmantots, lai manipulētu gan ar sabiedrības viedokli, gan ar atsevišķu “maisos esošo cilvēku” rīcību,” uzskata Elksniņš.

“Tāpēc “Saskaņa” uzskata, ka vairāk nekā 20 gadu ilgs slepenības plīvurs pār “VDK maisu” saturu ir jānoņem, piemēram, kā to izdarījusi Lietuva pirms vairākiem gadiem,” teikts partijas paziņojumā.

“Šodien turpināt uz tiem “sēdēt” un pie katras izdevības kurināt šo jautājumu ar slepenības termiņa pagarinājumiem, zinātniskiem pētījumiem un komisijām, nozīmē šo jautājumu nerisināt,” norādīja Elksniņš.

Koalīcijas partijas pirmdien vienojušās VDK izpētes komisijas pārraudzību nodot Latvijas Universitātei (LU).

Pašlaik komisija ir Tieslietu ministrijas (TM) pakļautībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. nu interesants gadījums … kad kādi iespējamie okupanti draud iespējamiem kangariem – izvest tos “dienasgaismā” un atklāt viņu nodevību.
    Bet nu šiem “opozicionāriem” jau nav ko zaudēt; cik ilgi var to revanšu gaidīt? Jāiet “uz visu banku”: sak’- vai nu pie tās varas “siles” iesiet ar mums kopā, vai …parādīsim, kas jūs tādi bijāt un kas esiet.

  2. Maisi – tas patiesībā ir bijis Maskavas plāns kopš paša sākuma, lai izdevīgos brīžos torpedētu valsti. Nebūsim naivi – starp 4. maiju un 21. augustu bija pietiekami ilgs laiks, lai maisus likvidētu. Ja tas nav izdarīts, tad tam ir kāds iemesls.

  3. Saskaņai būs izdevīgi uzzināt, kādi tie latvieši īstenībā ir bijuši. Lai nedomā, ka tikai cittautieši ir vainīgi tautas ciešanās.

    • Saskana jau noteikti Atbildēt

      Zinas kas tie vislabakie kolaboranti uz kuru uzticibu var palauties— ka tad citadi musu dizenie bijusie nomenklaturisti un sisdienas oligarhi butu tikusi pie savas laimes?

Draugiem Facebook Twitter Google+