×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. aprīlis, 2016
Drukāt

“Saskaņa” zaudē līdera pozīcijas; partiju reitingu virsotnē – ZZS (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Šā gada aprīlī partija “Saskaņa” zaudējusi ilgstoši turēto pirmo vietu partiju popularitātes reitingā, tikmēr vēlētāji visvairāk atbalsta Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), liecina socioloģisko pētījumu firmas SKDS dati, šovakar vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

Ja Saeimas vēlēšanas notiktu rīt, par ZZS balsotu 20,3% pilsoņu, kas šobrīd pie varas esošo partiju padara par reitinga līderi. ZZS atbalstītāju skaits, salīdzinot ar martu, audzis par 1,3 procentpunktiem.

Ilgstoši pirmo vietu ieņēmusī partija “Saskaņa” aprīlī noslīdējusi uz otro vietu un bauda nepilnu 19,8% vēlētāju atbalstu. Tomēr partijas atbalstītāju skaits ir audzis par 0,3 procentpunktiem.

SKDS direktors Arnis Kaktiņš gan norādīja, ka “Saskaņai” ir stabilāka vēlētāju bāze nekā ZZS. Tā kā pašlaik ZZS ir pozīcijā un partijai ir vara, no sabiedrības skatu punkta viņi bauda “varas eiforiju”. Taču praksē, visticamāk, būs grūti iedot sabiedrībai to, ko tā vēlas, tāpēc kaut kad ZZS reitingi piedzīvos kritumu.

Trešajā vietā ir nacionālā apvienība, arī ar lielāku atbalstītāju skaitu nekā mēnesi iepriekš. Tās reitings ir 9,1%. Ceturtā vieta ir partijai “Vienotība”, par kuru aprīlī gatavi balsot 6% balsstiesīgo.

Par Latvijas reģionu apvienību izvēli izdarītu 3,9%, bet par “No sirds Latvijai”- 1,9%, kas ir vēl mazāk nekā pirms mēneša.

Nākamā sarakstā ir Latvijas Krievu savienība, kas nav Saeimā, taču tās atbalstītāju skaits ik mēnesi sāk palielināties un pašlaik sasniedz 1,5%. Kaktiņš skaidro, ka šī partija pamatā konkurē ar “Saskaņu”, jo runa ir par krievvalodīgajiem vēlētājiem.

Vienlaikus, aprēķinot partiju popularitāti starp balsstiesīgajiem, kuri aptaujas brīdī bija izlēmuši, par ko balsot, redzams – pārvarot 5% barjeru, parlamentā iekļūtu piecas partijas: ZZS, “Saskaņa”, nacionālā apvienība, “Vienotība” un Latvijas Reģionu apvienība.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Re kā raksta par Brigmaņi, kuram simti tūkstošu dālderu kontos, īpašumi ārvalstīs un Latvijā. Labi dzīvot izlaupāmā, nozagtajā Latvijā?
  “Uz priekšu, uz komunisma uzvaru. Lai dzīvo komunisti Lembergs, Brigmanis, čekisti un stukači, viņiem bija labi dzīvot okupācijā, vēl labāk dzīvot pūstošajā kapitālismā. Šīs kategorijas cilvēku kalpo vienādi visiem režīmiem, viņiem nav svarīgs varas režīms, viņiem svarīgi “strādāt”. Lai veicas”.

 2. “Kaktiņš skaidro, ka šī partija pamatā konkurē ar “Saskaņu”, jo runa ir par krievvalodīgajiem vēlētājiem …”-
  Kaktiņ, paskaidro, lūdzu, kas ir krievvalodīgie? Cik ilgi pūtīsi Krievijas izbazūnētajā stabulē par “krievvalodīgo” tautu, tautību un tātad, uz viņu aizstāvību, lai kur tie atrastos.

  Tu arī, Kaktiņ, esi krievvalodīgais, jo esi savulaik pārkrievots bijis, kā es, ukrainiete, ka visu okupēto tautu valstīs?

  Kaktiņ, kad tu un citi žurnālisti pārtrauks dalīt Latviju, Ukrainu un citas valstis pamattautībā un “krievvalodiģie”? Kā jums nav kauna mūs ukraiņus Latvijā ieskaitīt ukraiņu tautas noziedznieku tautībā. Mēs esam ukraiņi un aizstāvam Latviju un Ukrainu kā savu zemi un nekad nebūs draudzības ar okupantu varu.

  Pārtrauciet visus tos, kas savulaik pārkrievoti, ieskaitīt “krievvalodīgajos”. Mēs, ukraiņi nekad nebalsosim Latvijā par tavu “KRIEVVALODĪGO” partiju un nebāz mūs šajā kulē. Tie laiki beigušies, ka mēs iesim kopā ar Putina Saskaņu, ar tiem kuri rāda, ka Latvija (tā rādītu laikam arī par Ukrainu) sev pati ielikusi sprūdu riteņa spieķos, pati sev nodarīja postu un prasa 180 miljardu kompensāciju no nevainīgā okupanta – Krievijas.

 3. Tas tikai liecina, ka sabiedrbā ir daudz muļķu un krievu nacionālistu. Saskaņas reitings jau gadiem turas pamatā uz krievu nacionālisma. Savukārt, tipiskais ZZS vēlētājs ir mazizglītots, nabadzīgs, gados vecs, cilvēks no provinces.

 4. Nez kāpēc šī ziņa neiepriecina. Par Saskaņu vismaz viss ir skaidrs – tie nav mūsējie. Bet ZZS daudzi latvieši uzskata par savējiem – latviešu partiju, kura aizstāv Latvijas intereses. Diemžēl tie ir maldi, kuri var izrādīties liktenīgi. Jo – ja kas – ZZS pārdos Latviju ar visām panckām, kā saka. Ne velti Lembergs pēdējā laikā tik uzkrītoši pūš Krievijas stabulē un spēlē uz krievvalodīgo auditoriju. Laikam saož, ka vējš pūš no austrumu puses. Vienīgā cerība, ka ne visi no ZZS dancos pēc Lemberga stabules.

 5. Kungs, ko raksta KASICK savu vārdu sauc par Keisiku, nevis Keisiču.
  Interesanta vārda pēdējā daļa – SICK. Laikam jau slims gan.
  Citādi jau “neskrietu”.

 6. Tā pirmais deguns bildē ir Ušakovs, tad jādomā ka šitā banda ir maskaļu pārpalikums Latvijā.
  Brauciet uz Maskavu. Tā sikā UTE (alias Piutin) jūs gaida.

  • Brauciet jūs ātrāk prom, uz Maskavu, kur visu laiku varēsiet runāt krievu valodā. Tur valsts valoda ir krievu, nebūs jums nekādu problēmu sarunāties. Es varēšu no savas pensijas vienam krievam iedot biļetei. Kaut jūs ātrāk aizvāktos !

Draugiem Facebook Twitter Google+