×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
9. decembris, 2017
Drukāt

“Saskaņas” kongresā Ušakovs pāriet uz krievu valodu (59)

Māra Antoneviča fotoMāra Antoneviča foto

Šodien notiekošajā partijas “Saskaņa” kongresā tās priekšsēdētājs savu uzrunu sāka latviski, bet strauji pārgāja uz krievu valdu, runājot par valdības iecerēto izglītības reformu – pilnīgu pāreju uz mācībām valsts valodā krievvalodīgajās vidusskolās.

“Šī refoma ir tīri politiska, no tā iegūst tikai radikāļi. Turklāt tas, kā tagad bieži uzstājas politiķi, ir aizvainojoši krieviem,” paziņoja Ušakovs. Pēc viņa teiktā, bilingvālā izglītība darbojoties sekmīgi, un neesot bijis vajadzības to mainīt. “Saskaņa” šajā jautājumā Saeimā esot mazākumā, tomēr tai ir plāns izmantot pašvadību resursus, lai saglabātu bilingvālo izglītību. Runa ir par Rīgas domes vadītāja par jau iepriekš piesauktajām papildnodarbībām krievu valodā. Ušakovs arī norādīja, ka “tas nav kompromiss ar valdību”, Rīgas dome to darīšot “savas kompetences ietvaros”.

“Mūsu priekšlikumu sauc gan par pretlatvisku, gan par krievu interešu nodevību. Bet, ja mūsu darbības nepatīk nacionālistiem ne no vienas, ne no otras puses, tad mēs darām pareizi,” pārliecināts Ušakovs.

Gan viņš, gan “Saskaņas” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs domā, ka nākamā gada Saeimas vēlēšanās būšot daudz populisma. Ušakovs gaidāmās vēlēšanas pat nodēvēja par “populistu X faktoru”. Lai gan arī pašai “Saskaņai” bieži pārmests populisms, kongresā tās līderi centās norobežoties no šī tēla. Urbanovičs uzsvēra: “Mūsu politiskā gravitācija ir tāda, kas mums neļauj būt populistiem. (..) Mēs nevaram runāt lozungu valodā, ar apvainojumiem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (59)

 1. Krievijas impērisma noriets Atbildēt

  Krievija kopā ar krievvalodīgo saskaņu, ždanoku, lindermani utl iet hitlera strupceļa virzienā. Tie paši politiskie gājieni, apvainošanās uz visu pasauli ka, lūk, Krieviju, krievus visi apkārt nepelnīti aizskar un pazemo, savu tautiešu dažādos veidos “glābšana” citās valstīs, savas “īpašās, augstākas, pārākas ” misijas, “īpašā, labāka gēna organismā” apziņa, militārā, etniskā un politiskā revanša alkas, lai (trešo reizi – pēc cara un padomju impērijām) atgūtu impēriju, kas valda pār citām, “zemākas” raudzes, “pamācāmām”, “nekulturālām” tautām. Krievija jau piedzīvo un piedzīvos to pašu likteni ko savulaik Vācija. Putina politisko sakāvi tuvā nākotnē ļoti savtīgi izmantos Ķīna, kura pārņems no arogantajiem saskaņasveidīgajiem tukšo Sibīriju ar tās dabas bagātībām, kuras ir vitāli nepieciešamas milzīgajai, demogrāfiski augošajai ķīniešu tautai. Kas būs atlikusī, pakritusī, izpostītā Krievija bez savas zemes naftas/gāzes un to eksporta ieņēmumiem ??

 2. Vai tad tā ir pirmā reize kad viņš spļauj Latvijas likumiem,tikumiem,Satversmei.Kaut vai par kapiem,VVF aprej L.Lapsa un Co,bet Ušaka vecāki – nepilsoņi,okupanti JAU nelikumīgi ieguldīti slēgtos kapos.Arī okupantu val.lieto uzspļaujot VVC!Un ja valsts iedzīvotāji zinātu kaut 1/10 daļu kas notiek RD un Rīgā?!RD ir faktiski okupēta,jo Ušaks uzspļauj opozīcijai.Saeimā SC kangari tup gan prezidijā,gan komisijās.Ar kādām tiesībām tas Kremļa krancis redz ziedos krievu skolām MŪSU !! miljonus okupantu val.stiprināšanai,lai gan tā valoda jau tāpat ir pārņēmusi vai visu Latviju.Un kaPĒC LAI ŠIS NEMULDĒTU KRIEVISKI,JA sabiedrībā RUNĀ OKUPANTU VAL.GAN PREZIDENTS,GAN MINISTRI,DEPUTĀTI UTT.Latvieši vēl arvien dzīvo okupācijas bailēs un BEZ pašcieņas.Arī šoreiz šim nekas nebūs,jo politvirtuve ir sadalīta.

 3. Vņš ir odze Latvijas azotē… riktīgs mai ta

 4. vēlreiz pierādās, ka saskaņa ir krievu partija

 5. Salashnju centraaa visi runaa taadaa valodaa kaadaa vinjiem liek runaat kremlini.

 6. Lai ka nebutu , bet Latvijas galvaspilsetas MERIM , ir jaruna Latviesu valoda !Vins var , sava valoda runat , sezot uz 00 . Ne Vacija , ne Anglija un ASV , pilsetas meri , neruna Krievu valoda . Par sadu parkapumu , Usaks janonem , no mera amata !Ta vien gribas , aizbraukt uz Rigu , un aizsist to rikli , ar skardu !

 7. jautājums LA redakcijai Atbildēt

  LA redakcija, cik ilgi jūsu vietnē jūs atļausiet piesmiet latviešu valodu, atļaujot kaut kādā nesaprotamā valodāiejaukties viedokļu apmaiņā? Ja jūsu datora speciālisti nespēj ielikt nosacījumu, kur tiktu atpazīta latviešu valoda no kaut kāda burtu savārstījuma, tad ir jāmeklē citi. Cik ilgi jūs ņirkāsieties par latviešu tautu?

  • Писать доносы – ваше национальное хобби! Atbildēt

   A chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtverzdenije! Bravo! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova?!!!

 8. … @ Kra-kra, sarkanais kraukliti !!!

  … Ak ta … tatad, ‘Saskanas’ kongress, oficialai partijas biedru uznemsanai, tas vadibas un programmmas sastadisanai prieks Saeimas nakosajam velesanam, Bezabrene, it ka notiek arpus bijusas Latvijas Republikas robezam, un uz kuru tamdel neattiecas Satversmes un valsts likumi … !!!

  … Un, kuras pilsoniem nav vajadziba pieradit vai izteikt lojalitati valstij, bet ir jaturpina sava programma sadarboties ar visam citam pretvalstiskam, pret Latvijas Satversmi verstam programmam, kas nak pasutitas no arvalstu institucijam, slepeni vai atklati …

  … un, siem pilsoniem, nav jalieto, ne jamak runat latviesu valoda, oficialas valsts valoda, bet jadara viss lai ataisnotu savu nodevigo velmi izmainit sis nacionalas valsts likumigo statusu ka vienigo oficialo valsts valodu …

  … ja, sadi ‘erzatz’ pilsoni valodas prasmes sertifikatus vareja un joprojam var iegut par letu naudu … !

  … Ka var kada nelojala, 90% krievu parpildita partija, ne tikai rikot savus kongresus lietojot krievu valodu tas darbiba, pastavet legali, saja laika, brivas Eiropas valsts valdibas turpinosa absoluta opozicija, sanemt valsts pabalstu savam skolam, nerunat tas institucijas un uznemumos latviesu valoda bez piespiesanas, blaustities uz ielam sava valoda, rikot pretvalstiskus referendumus, melot par valsts politiku, un, it ka vinu civiltiesibu parkapsanu … u.t.t. !

  … Kad reiz viss tas nelikumigais tiks noraidits un izlabots saja valsti … Kra-kra ???
  … Ka var kada oficiala partija darboties IEKSEJI EX OFICIO, bet sastavet OFICIALA UN LIKUMIGA VALSTI, vai oficiala valdiba ?!
  …Kura vel Eiropas valsti, ar savu oficialo valodu, sada politiskadivkosiba varetu oficiali pastavet ?!

 9. Tieši stulbi būtu, ja viņš visu kongresa laiku runātu latviešu valodā, tur 90% krievu. Laikam viņam vajadzēja runāt arābu valoda, tad reakcija nebūtu tāda.

 10. Kāpēc pastalnieki ir tādi divkoši? Atbildēt

  Nevienam NAV noslēpums, ka Saskaņas darba valoda ir …krievu valoda!
  Kāpēc, lai viņi krieviski nerunātu SAVĀ kongresā?
  Kongress taču nenotika publiskā vietā, piem., Doma laukumā…
  16.martā gan neviens skribents …necēla ne ausu, izdzirdot galvenā runātāja krievu valodu, un pie tam netālu no Brīvības pieminekļa… Izlikās nedzirdam… Pilnā balsī vēl skanēja ieraksts “Ģeņ pobedi” …

 11. Tas, kurš šo sarakstījis ir viens muļķis, jo, man liekas, ka vienā vatņiku saietā būtu grūti iedomāties citu variantu kā pāreju uz vatņiku valodu, kālab pievērst tam uzmanību ir pilnīgi nejēdzīgi!

 12. Vai tad jēbrejam aizliegts runāt krieviski?Ja pietam viņam taču ir latviešu sieva.

 13. un lai viņš runā kaut arābiski, debīlie naciki, cik var čakarēties virsū par to valodu , gejus jūs aizstāvat tipa viņus diskriminē, bet valodas diskriminācija tas ir normāli. Slimā sabiedrība.

 14. Krievnacistam uznāca patriotisma uzplūdums?

 15. Krievu valoda Latvijā nav aizliegta.

  • A na portale LA – aizliegta! Udiviteljno, da?

   • Nudien “uģiviķelna”! Par spīti pusrubļa histērijai par mistiskiem aizliegumiem un cenzūru, pietiek atvērt senākus LA.lv rakstus, lai redzētu, ka tur joprojām gozējas viņa kiriļicas pērles..

    • Прекрати воровать чужие ники, сука паскудная! Atbildēt

     U menja vopros k modertoram? Nu, i chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtvejdenije! Bravo!

 16. Pāriet uz krievu valodu?!? PROTAMS, jo :1) viņš nejūtas Latvijā, bet Krievijā;
  2) pats runā latviski, bet JOPROJĀM AR AKCENTU, JO NAV IEINTERESĒTS kopt valsts valodas SKAIDRAS IZRUNAS prasmi; 26 gadus Latvija ir atguvusi savu valsts statusu?!
  3) viņš sastrādājas ar kaimiņvalsts varu NEVIS AR LATVIJAS SAEIMU UN VALDĪBU – KLAJI IGNORĒ VISU AR LATVIJU SAISTĪTO!!!!!!!!!! TRAKI!!!! BET TĀDA DARBĪBA NO LATVIJAS VARAS TIEK ATĻAUTA UN VISATĻAUTĪBAI VAR BŪT NEPROGNOZĒJAMAS SEKAS…..
  4)KURĀ pasaules valstī GALVASPILSĒTAS MĒRS VAR ATĻAUTIES ŠĀDAS PRETDARBĪBAS – IEDROŠINĀT SKOLĒNUS NERUNĀT UN NEMĀCĪTIES SKOLĀS VALSTS VALODĀ, JA SKOLAS FINANSĒ NO VALSTS BUDŽETA?????????? Tas jau ir seperātisms!?

 17. … Vai sis fakts ( pariesana uz krievu valodu formala politiska vide) notika likumigi … ???!!!

  … Kas var atbildet … ???!!!

 18. Mēģina vienlaicīgi sēdēt uz vairākiem krēsliem!
  Neiedziļinoties – pieņemsim, ka daļai krievu ir ko piedāvāt. Lai nu būtu.
  Bet joprojām nav piedāvājuma latviešiem!!!
  Bet bez latviešu balsīm var tikai mūžīgi mūžos sēdēt opozīcijā!!!
  Ko arī novēlu!!!!

  • Ir piedāvājums! Eiropas Savienoto Valstu projekts jāatbalsta tieši latviešiem!
   “Zīle: pēdējais laiks doties Rietumu virzienā”
   Intervija publicēta “Latvijas Avīzē” 2010. gada 24. septembrī. Ar nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”/Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK Ministru prezidenta kandidātu Robertu Zīli sarunājas Voldemārs Krustiņš un Ģirts Zvirbulis.

 19. Īsts homo sovieticus saiets. Un Ušakovs runajot krievu valoda šo faktu apstiprinaja. Bet ko var gribēt no PSRS radītiem homo sovieticus- cilvēkiem bez nācijas, dzimtas, dzimtas vietas, savu senču valodas apziņas. Vispar jau nav saprotams kas ir SC-te deklarē, ka ir socdemokrāti, ES brāļos ar sociālistiem. Bet kas ir īstenībā nav īsti zināms

 20. Re kā ”krievsi” saukājas , vai jūs par ”Latviciem” saukt ? Ak pareizi, krievs Latvijā nav krievs, bet gan ”pribalts”. Cilvēki bez savas valsts un tautības, neko citu neprot , kā otru nozākāt. Un jā, Ušakovu vajag sodīt par valsts valodas likuma pārkāpšanu, DP te ir darbiņš. Un Ušakova izrunāšanās velk uz seperātismu.

 21. Re kā ”krievsi” saukājas , vai jūs par ”Latviciem” saukt ? Ak pareizi, krievs Latvijā nav krievs, bet gan ”pribalts”. Cilvēki bez savas valsts un tautības, neko citu neprot , kā otru nozākāt. Un jā, Ušakovu vajag sodīt par valsts valodas likuma pārkāpšanu, DP te ir darbiņš. Un Ušakova izrunāšanās velk uz seperātismu.

 22. Atkal tas plānprātiņš no ķēdes norāvies!

 23. Krievnacists parāda savas īstās krāsas.

 24. vieniigajam kam shis vis ir aizvaonojoshi ir salashnju centram. normaliem cilveekiem tas ir pashsaprotami.

 25. Protams, ka tas ir pretīgi, ka Rīgā pie varas ir šāda partija. Latvija zaudē katru dienu savā attīstība, finansēs, u.c. Taču vainīgi ir tie latvieši, kas regulāri neiet uz vēlēšanām! Ja visi ietu un balsotu ar prātu – nekas tāds nebūtu iespējams, ne ušakovs Rīgā, ne grigule Eiropā!

 26. “Turklāt tas, kā tagad bieži uzstājas politiķi, ir aizvainojoši krieviem”
  Tas būtu galīgi nepareizi un nevajadzīgi, bet vai tiešām tā ir? Kādu piemēru, lūdzu…

 27. LA - фашисткая газетёнка! Atbildēt

  LA, chto oznachajet eta fraza “pārgāja uz krievu valdu”?! Pod krilo Roddiji prositesj?!

 28. No ta draņķa jau neko citu nevarēja gaidīt!

  • Kas ir “ķebe”, “ķebe” ?

  • Прекрати воровать чужие ники, сука паскудная! Atbildēt

   Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

 29. par ko ir šis raksts? Atbildēt

  par ko ir šis raksts? Vai LA tagad tulkos amatpersonu piesmieto Latvijas valsti? Cik ilgi šie homosovjeticus piesmies mūsu valsti? Izlasot rakstu, var saprast, ka LA aizstāv Latvijas piesmiešanu ar svešu valodu. Kur ir paskaidrots par iespējamiem sodiem? Šī Latvijas Avīzes lapa – tā saucamā “Latvijas valsts tradīciju aizstāvoša” plašsaziņa ir jātaisa ciet. Ir jācer, ka drīz nodibināsies jauna, patiesa – Latvijas valsti aizstāvoša – privāta plašsaziņa. LA – jūs esat garīgi kropļi!

 30. Usakoviesi-putinisti nekad neatdos varu demokratiska cela . Ja vini tiks pievaras Valsti ,tad ar Latviju bus cauri. Pirmais bus izstasanas no NATO un EU . Un krievu kara bazes atversana .

  • Tieši tā! Bet mēs, latvieši, kuru senči ir atdevuši savu dzīvību, par brīvu Latviju, teica??? : Pieriebies! Neiešu karot! Nav jēgas… Mīļie tautieši !!! Vai mūsu senči savu galvu nolika domājot par to, kas notiks tālāk? Mums šodien nav jāiet gulēt ziemā tīreļa purvos, jo to jau izdarīja mūsu vectēvi un vecvectēvi! Mums atlicis, tikai piecelties no siltas gultas un aiziet nobalsot. Par savu latviešu partiju! Esi vīlies? Piedāvā sevi! Nevari? Atdod savu balsi NA vai kādam, kurš nebūs ar Maskavu, Ušakovu, Elksniņu, Ameriku u.c. Ja Tev ir svarīga Latvija un tās brīvība. Nenodod savus senčus!

  • Da nu?! I po etomu vi prizivajete k vostaniju, k revoljuciji? K maidanu?

   To estj,delatj kak ranjshe, vseh, kto ne s nami – rastreljatj!? Klas!

   • Atkal tam slimiķim visur rēgojas nošaušana. Vai jau 2. pasaules karā tavējie un vācu nacisti gana daudz nenošāva?

 31. Kā noriebušies šie ”cīnītāji par taisnību un tautiešu tiesībām”! Par Ušakovu un viņa bandu, viss skaidrs….

Draugiem Facebook Twitter Google+