×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. marts, 2015
Drukāt

“Saskaņas” loma prezidenta vēlēšanās var būt izšķiroša. Saruna ar Nilu Ušakovu (26)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Latvijas Avīzē” viesojās Rīgas domes priekšsēdētājs, “Saskaņas” partijas līderis Nils Ušakovs. Aizvadītajās divās nedēļās Rīgas mērs divkārt pabija Maskavā, kur vispirms no Pareizticīgo baznīcas patriarha Kirila rokām saņēma apbalvojumu par nopelniem ticības lietu veicināšanā, bet šo otrdien uzskatīja par nepieciešamu piedalīties sēru ceremonijā, atvadoties no nežēlīgi nogalinātā krievu demokrāta un Putina opozicionāra Borisa Ņemcova.

E. Līcītis: – Otrā reize, kad īsā laikā braucāt uz Maskavu, bija, var teikt, ārkārtas. Kāpēc devāties pieminēt Borisu Ņemcovu?

– Šī bija absolūti šokējoša ziņa par to, kas noticis ar Borisu Ņemcovu. Man ir daudz labu draugu un paziņu Maskavā gan starp varas pārstāvjiem, gan liberāli domājošajā opozīcijā. Viņiem visiem šī nāve uz tilta izraisīja dziļu šoku. Neiedomājami, ka lielpilsētas centrā tiek brutāli nogalināts ļoti redzams sabiedriskais darbinieks, politiķis. Vispirms Krievijas sabiedrība un pēc tam visa pasaule gaida izmeklēšanas rezultātus – un lai tie būtu pietiekami skaidri un caurspīdīgi. Lai nevienam neceltos jautājumi, vai tiešām tā bijis, kā izmeklēšanā tiks atspoguļots. Tas ir liels izaicinājums Krievijas varai visiem parādīt izmeklēšanas rezultātus nepārprotami. Atvadoties no Ņemcova, cilvēki Saharova centrā stāvēja rindā stundām ilgi. Rinda stiepās kilometriem gara. Bet cilvēki vienalga stāvēja un gaidīja. Jaunieši, pusmūža ļaudis, pensionāri – visi. Vēl nedēļu agrāk, pavisam citos apstākļos, kad man pasniedza balvu, būtu pat grūti iztēloties, ka kaut kas tāds iespējams. Šoks – es neatrodu piemērotāku vārdu, kas visu vēlāk notikušo atspoguļotu precīzāk.

– Demokrāti, krievu liberāļi tā arī saka – Ņemcovu nogalināja nevis ar pistoles gaili, bet ar naida atmosfēru. Un to veicināja lielā mērā ar Krievijas masu informācijas līdzekļu, it īpaši ar uzkurinošo televīziju līdzdalību.

– Situācija ir sakāpināta. Krīze ES un Krievijas attiecībās ir milzīga. Ekonomiski Krievijā cenas, inflācija aug, reālie ieņēmumi krītas – un paralēli ārpolitiskie sarežģījumi. Tam seko reakcija sabiedrībā – tur ir sakāpinātības efekts. Labākais, kas tālāk varētu notikt – ja visa sabiedrība traģisko gadījumu ņemtu par pamatu, mēģinot labot situāciju.

– Kā labot situāciju?

– Visi esam ieinteresēti, lai beigtos Krievijas un Eiropas attiecību krīze. Lai pēc iespējas ātrāk beigtos karš Ukrainā. Var strīdēties, kāda un cik liela loma konfliktā ir Krievijas Federācijai, bet viennozīmīgi, ka šajā lietā no Krievijas atkarīgs ļoti daudz. Gan risinot attiecību krīzi, gan lai beigtos karš Austrum­ukrainā. Man gribas cerēt, ka traģēdija ir tas atskaites punkts, no kura sāktos nomierināšanās visos virzienos. Mums arī Latvijā svarīgi, lai normalizētos attiecības, lai Ukrainā vairs nešautu. Varbūt tiešām piedzīvotais šoks palīdzēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. sankcijas pret Krieviju turpināsies tik ilgi, kamēr «turpināsies Krievijas okupācija pussalā»

 2. Kalpa zēns PEKSISS Atbildēt

  KLAUZEVIC:Karš irValsts politika no spēka pozicijām Ušakovs un viņa partija Lielkrievu nacionālsociālistiskā boļševiku partija(SC) ir noslēgusi sadarbības līgumu ar PUTINA partiju NAŠA ROSIJA. JŪS VĒL TO NESAPROTAT !!!!.UZ JĀŅIEM MOSKAĻI MŪS kartējo reizi atbrīvos.

 3. Krievija un krievi ir Latvijas nelaime kopš 1940.gada!

 4. Izlasot Ušakova atbildes uz žurnālista jautājumiem ir skaidri redzams, ka Ušakovs manā skatījumā ir pats labākais reālpolitiķis pašlaik LATVIJĀ.

 5. Kam var buut izshkjirosha??? SC? Varbuut. Nebuus vairs RD dzirdama lamashanaas seedees ieksh mikrafona, izrunaashanos televiizijaa un skraidiishana pakalj putleram. Kirila vairs nedos davanas. Un beigu beigaas pazudiis Nila logjika :).

 6. NU PAR ŅEMCOVU VIŅŠ LEJ KROKODILU ASARAS…

 7. Galvenais lai Saskaņas deputāti nebalso par amerikāņu židu marionetēm un korumpētāsgeju partijas Vienotības kandidāti Āboltņu. Latvieši kam riebjas nodevīgā Vienotības politika speciāli balsoja par Saskaņu lai tā aizvāktu šo tautas nodevēju partiju – Vienotību. Saskaņa pazaudēs šos vēlētējus ja atbalstīs Vienotības kandidāti Āboltiņu.

  • Rex veerteejumam es nepiekriitu. Un Saskanja ir krievu partija, taa aizstaav Kremlja intereses. No latvieshiem par to balso tikai kangari

 8. Viņš ir mans draugs.

 9. Bet interesanti, vai savu poziciju prezidenta kandidāta izvēlē “Sakaņa” valde un Saeimas frakcija saskaņos ar partijas biedriem novados un pilsētās.Jo līdz šim šie kungi bija noteicošie lēmumu pieņemšanā,bez apspriešanas ar ierindas partijas biedriem.Bet pēc iepriekšējā redzējuma “Saskaņa” kā agrāk pārdosies.Kas piedāvās viņai savus labumus.

 10. Būs atkal Bērziņš? Paldies Puzes mežu saimniekam un tā kabatas partijai ZZS!

 11. Ja Ušakovs krieviski rakstošai avīzei pateiktu ,ka NATO ir mūsu stabilitātes garants ,tad nebūtu grūti iedomāties kas ar viņu pēc tam notiktu.Labi ka krievi nelasa latviešu avīzes un otrādi.

  • Ko tad šitais žīdu puika citu var pateikt,viņu taču komandē židu miestiņš Izraelā,kam iet pa kreisi,kam pa labi.Ir taču Plineri,Lindermani,Ždanoki,Dombrovski,Godmani,Mirskis,Gailis kuriem katram jāpilda sava misija Latvijas valstī.Kā PSRS laikā bija Ļeņins, Urickis, Bērija. Gorbačovs Visi viņi tautas bendes.

   • Nav ko apvainot ebrejus Atbildēt

    Tavi mineti tadi nemaz vairs nav, ja vispar tadi butu bijusi bet ir gan veikli programeti mankurti, Kremla roboti.

 12. Nu neko šis cilvēciņš šajā intervijā skaidri nepateica, vienas lišķības un nenosvērtība. No sarunas nevar pateikt, kas viņš ir, kam viņš pieder, atliek domāt, ka Putina variants un ja Putina, tad Ukrainas slepkavību atbalstītājs, kas notiek drauga Putina vadībā.Viņš iet pa ledu kā “zutis”, slidinās, glums.

  Slaviniet vien šo tukšo cilvēku, kas dzīvojas pa Maskavu un nevar izslēgt, ka brauc uz Maskavu pēc padoma un rīkojumiem, instrukcijām. Viņā no valsts vīra personības nav ne smakas.

  • krievvalodigie par vinu balso? Jo vina komanda ir sekmigi saliedejusi gandriz visus krievvalodigos vina puse. Laiks pienacis sadrumstalot so solidaritati.

  • cik viņš,,neitrāli” runātu,šim cilvēkam nevar ticēt. Protams ,ka politiķi braukā pa valstīm,bet tieši tā Maskavas braukāšana ir ļoti aizdomīga,kāpēc tie lielie draugi ir tieši Putina k-ga tuvākie.
   Nu nav ticības šim Niluškam,tā vien liekas ,ka viņš vienā mirklī varētu pārdot Latviju .

 13. Pateicoties Saskanai Atbildēt

  Un vinas sadarbibas partneram ZZS mums jau ir Berzins. Varam atkal sagaidit gluzi to pasu ari soreiz bet vel ar Sudrabas sadarbibu klat…… Vienigi, ja izdotos kautkadigi vajinat so partiju ieksejo solidaritati ta lai atseviski deputati balsotu citadaki neka partija nosaka. Un to pasu var attiecinat uz itin visam partijam. Ari tadel aizklataa balsosanas tumsa ir tik loti noderiga.

 14. Išak: Cerēt nēesot kaitīgi…

 15. Nila Krievijas sadarbības partija vēlas izmantot rīdznieka kartes ieviešanas pieredzi un ieviest krievu karti,kura dotu iespēju visiem pasaules krievvalodīgajiem savienoties kā piemēru ņemot saukli par proletāriešiem.

 16. Acīredzami pastāv kaut kādas finasiālas saistības Latvijas Avīzei ar Ušakovu, ja viņš tik bieži te zīmējas?!
  Vai patiešām trūkst personību, kuras varētu intervēt, ja jāaicina Putina satelīti?

  • Tieši manas,un,arī daudzu citu lasītāju domas.

  • .. Krustiņš valdības vadītāju Straujumu nepātraukti noliek, bet Kremļa sabiedrotajam ļauj savā avīzē pūst miglu, ko ņiluška lieliski pieprot. Kur jautājumi par atbildību? Kāpēc pēc Zolitūdes slaktiņa viņš vēl nav atkāpies?
   Vai Krustiņam ir sadarbības līgums ar šo propagandistu?

   • Tādi Krustiņi uzveļ mūsu zemītei krustu ar savu ,,darbiņu”

   • Viens ir skaidrs: Naakamais Latvijas prezidents ir jaaieveel latvieshiem, nevis no Krievijas sabraukushiem kolonistiem!

    • Tas nenotiks. Ne kamer saskaniesi sanem lidzeklus no Krievijas un Usakovs iedarbina savas partijas sadarbibas ligumu. Tas nenotiks kamer Saskana bus sekmigi saliedejusi krievalodigos balsotajus savam atbalstam. Krievvalodigie ir pelnijusi alternativas, brivas krievalodigo partijas, tadas kas neleka pec Putina stabules.

Draugiem Facebook Twitter Google+