×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2014
Drukāt

“Saskaņas” premjera kandidāts būs Ušakovs (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas “Saskaņa” dome šodien nolēma, ka šī politiskā spēka Ministru prezidenta amata kandidāts 12.Saeimas vēlēšanās būs Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Starp iespējamiem “Saskaņas” premjera amata kandidātiem bija arī Saeimas deputāti Jānis Urbanovičs un Andrejs Elksniņš, bet divas trešdaļas reģionālo organizāciju esot atbalstījušas Ušakovu.

Urbanovičs šodien domes sēdē sacīja, ka Ušakova izvirzīšana “nav priekšvēlēšanu gājiens, tas ir pa īstam”, turklāt “Saskaņai” ir izredzes ne tikai izvirzīt savu kandidātu premjera amatam, bet arī vadīt valdību. Viņš arī uzsvēra, ka nevar atrisināt visas rīdzinieku problēmas, ja pastāv Latvijas tautas intereses ignorējošā valdība.

Savukārt Ušakovs pauda – ja komanda nepārprotamā formā pasaka, ka tas jādara, tad viņš to darīs. Taujāts par solījumu tieši vai netieši kā premjera amata kandidātam nepiedalīties Saeimas vēlēšanās, Ušakovs atbildēja, ka varēs lielākā mērā izpildīt solījumus rīdziniekiem, ja kļūs par premjeru.

“Ja es kļūšu par premjera, varēšu izdarīt vairāk gan rīdziniekiem, gan citu reģionu iedzīvotājiem atbilstoši partijas programmai,” piebilda politiķis. Viņš arī akcentēja, ka pašlaik viņa galvenais uzdevums kā partijas līderim ir pirmā vieta Saeimas vēlēšanās un darbs pie tā, lai “Saskaņa” būtu valdībā.

Taujāts par iespējamo Rīgas domes vadību, ja viņš kļūs par premjeru, Ušakovs pauda, ka par to ir pāragri runāt. Tāpat vēl ir pāragri diskutēt, ar kādām parijām koalīcijā varētu strādāt “Saskaņa”, jo vispirms jāsagaida vēlēšanu rezultāti.

Ušakovs Saeimas vēlēšanās kā deputāta amata kandidāts nepiedalīsies.

Pērn īsi pirms Rīgas domes vēlēšanām Ušakovs intervijā aģentūrai LETA sacīja: “Es varu ļoti skaidri pateikt, ka pēc vēlēšanām, kurās plānojam dabūt 55-56% vēlētāju atbalstu, es noteikti nepiedalīšos Saeimas vēlēšanās ne kā Saeimas deputāta kandidāts, ne arī netiešā veidā kā premjerministra amata kandidāts. Tā kā plānojam, ka saņemsim vairāk nekā pusi rīdzinieku atbalsta, tas nozīmē, ka mums ir ne tikai mandāts strādāt, bet arī pienākums nostrādāt tos četrus gadus, līdz ar to man ir ļoti skaidra vīzija, ko es darīšu nākamos četrus gadus.”

Tāpat “Saskaņas” dome šodien apstiprināja deputātu kandidātu sarakstus, kā arī priekšvēlēšanu programmu. 4000 zīmju programmā partija izvirza divas galvenās prioritātes – valsts aktīvu līdzdalību ekonomikas attīstībā un taisnīgu nodokļu sistēmu.

Domes sēdē pieņemtajā partijas programmā ir iezīmēti ekonomiskās attīstības finansējuma avoti – “ražošanā, zinātnē un reģionu attīstībā jāiegulda daļa no otrā pensiju līmeņa uzkrājumiem, budžeta dotācijas un daļa no Latvijas bankas līdzekļiem, kas vairs nav nepieciešami lata stabilitātes uzturēšanai, kā arī jāpiesaista papildu finansējums finanšu tirgos”. Programma arī paredz būtiskas izmaiņas nodokļu sistēmā, vairākās pozīcijās tos samazinot.

Kā ziņots, “Saskaņas” sarakstu līderi 12.Saeimas vēlēšanās būs deputāti Urbanovičs, Elksniņš, Ivars Zariņš, Valērijs Agešins, kā arī bijušais LPP/LC politiķis Krišjānis Peters.
Rīgā aiz Urbanoviča sarakstā sekos Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs, bijušais Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Geduševs, kā arī parlamentārieši Boriss Cilevičs un Sergejs Mirskis.

Vidzemē, kur ar pirmo numuru startēs Zariņš, saraksta priekšgalā būs arī Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs, bijušais deputāts, tagad Ostu asociācijas vadītājs Kārlis Leiškalns, kā arī parlamentārieši Jānis Ādamsons un Aleksandrs Sakovskis.

Latgalē ar pirmo numuru startēs Elksniņš, bet aiz viņa sekos Saeimas deputāti Jānis Tutins un Ivans Ribakovs, kā arī “Rīgas ūdens” valdes loceklis Vitālijs Aizbalts un parlamentārietis Raimonds Rubiks.

Zemgalē saraksta līderis ir Peters, otrais numurs ir deputātam Vitālijam Orlovam, tāpat saraksta augšgalā ir arī Rīgas Brīvostas valdes loceklis Ivars Jakovels, Jelgavas domes deputāts Valentīns Grigorjevs un Aizkraukles domes deputāts Nikolajs Sokols.

Kurzemē aiz Agešina startēs Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Raimonds Rublovskis, jurists, Saeimas deputāta palīgs Indulis Jankovskis, “Ventamonjaks servisa” Ražošanas-tehnoloģiskās daļas dispečers Aleksejs Medvedevs, kā arī Liepājas domes deputāts Romans Miroslavskis.

Sadarbojoties ar “Saskaņu”, no tās sarakstiem Saeimas vēlēšanās startēs 20 “Gods kalpot Rīgai” pārstāvji, piemēram Geduševs, Leiškalns, Aizbalts, bijusī Rīgas domes Labklājības departamenta direktore, pašreizējā “Rīgas satiksmes” valdes locekle Inese Švekle, bijušais žurnālists, pašreizējais Rīgas pašvaldības struktūru sabiedrisko attiecību pārstāvis Ivo Kiršblats, bijušais “Rīgas dārzu un parku vadītājs” Agnis Kalnkaziņš, Vladimirs Žuks no Futbola federācijas vadības, “Rīgas namu” valdes loceklis Andrejs Kondratjuks, kā arī citi.

No partijas sarakstiem startēs arī vairāki sabiedrisko organizāciju biedri – arodbiedrības LABA līderis Raimonds Gailis, organizācijas “Stop drugs” aktīvisti Sandris Bergmanis un Andris Morozovs un Zolitūdes traģēdijā cietušo un bojāgājušo tuvinieku biedrības “Zolitūde 21.11.” vadītāja Regīna Ločmele-Luņova.

Individuālā kārtā, pēc partijas līdera Nila Ušakova aicinājuma, startēs arī pieci Latvijas Sociālistiskās partijas biedri, tostarp Artūrs Rubiks, Raimonds Rubiks un Igors Zujevs, kuri visi trīs jau ir Saeimas deputāti.

Šī būs pirmā reize, kad partija Saeimas vēlēšanās startēs kā “Saskaņa”, nevis partiju apvienība “Saskaņas centrs”.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Vai lētāk nebūtu šim jaukajam pozitīvajam tēlam atņemt pilsonību un izlikt aiz LV robežām?

 2. “Ušakovs atbildēja, ka varēs lielākā mērā izpildīt solījumus rīdziniekiem, ja kļūs par premjeru.”
  – – – – – – – – – – – – –
  Tātad, Ušakovs skaidri pasaka, ka rīdziniekiem dotos solījumus nav spējīgs pilnībā izpildīt pašreizējā amatā. To mēs varam arī skaidri redzēt no Rīgas noplukušā izskata. Bet salūtus laist un kukuļot pensionārus uz satiksmes sistēmas rentabilitates pamata — to gan Ušakovs prot!

 3. … Sim, pretvalstiski noskanotm un pret latviesu autohtonas pamattautas tiesibam politikim, politiskai himerai, nav tiesibas uz vietu nacional valsts valdiba … ne pec SX partijas vaditaju un personiga latviesiem pidraudejuma Bistekai, ‘jaunai Sibirijai’ un referendumiem pret Satversmes pamatlikumiem … !!!!

  .. Tas, ka valsts aizsardzibas institucijas nespej aizliegt likumu trukumu del so politiku organizesanos un piedalisanos vel okupacijas apstaklu nenoversta valsti un tas valsts attistibas procesos, nenozime, ka tas ir legitimas, normala demokratiska valsti … kada reiz Bezabrene reiz bus … cerams pec rudens velesanam …

 4. Vai tad LA nav vēl atstrādājusi tos SC ziedotos 40.000 Ls?Šitādu interviju latviešu??avīzē?!
  No Vienotības neviens pat nevar cerēt uz tādiem jautājumiem ar baltiem samta cimdiem!
  Tā pazemoties un “pūderēt”latviešiem smadzenes,jo “LA”krievu okupanti nelasa!
  Teicu vīram lai nepasūta.Sanāk tāda “latviešu Vestji”.Tiešām pretīgi !

 5. Ušakovs nekad mūža nekļūs par Latvijas Republikas premjeru!

 6. Kaukāza gūstekne Atbildēt

  Nu, Šuriks, kas Šuriks pēc skata ! :))

 7. Ar Rīgas budzēta izlaupīšanu nepietika, tagad mēģinās izvarot visu valsti.

Draugiem Facebook Twitter Google+