×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. decembris, 2016
Drukāt

Agris Liepiņš: “Saskaņas” uzvaras paklāja ritinātāji (7)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Laukos mazo uzņēmēju vidū lielu satraukumu izraisījusi ziņa, ka no nākamā gada sociālais nodoklis būs jāmaksā no pilnas minimālās algas, kaut darbinieks pieņemts darbā uz pusslodzi vai stundu likmi. Ierēdņi un politiķi izrēķinājuši, ka sociālās iemaksas nav pietiekamas, nodoklim tik vārgā straumītē pilot budžeta katlā, nesanāks ne vecumdienas pensijām, ne šodienas māmiņu pabalstiem. Tāpat amatpersonas izdomājušas, ka darba devēji apzināti šmaucas un pieņem darbā uz pusslodzi, lai nebūtu jāmaksā nodokļi. Pārējo maksā aplokšņu algās.

Par šmaukšanos taisnība, tādu gadījumu ir ne mazums. Tomēr tā ir tikai viena taisnības puse, pie tam ne noteicošā. Dažbrīd rodas sajūta – ierēdņi un politiķi, līdzīgi kā mazi bērni, domā, ka piens nāk no pudelēm. Par govi viņi neko nav dzirdējuši, un bullis viņu izpratnē vispār ir parazīts un liekēdis, kurš to vien dara, kā bauro, dīdās bezdarbībā un lieki aizņem rūmi. Ierēdņi noteiktā datumā dodas pie bankomāta un izņem algu. Viņi nezina, ka izmaksāt var tikai to, kas nopelnīts.

Ne jau aiz vieglas dzīves lauku mazie uzņēmēji savus darbiniekus nodarbina uz pusslodzi. Mazā lauku gaterī pasūtījumi nav lieli un nereti tie nespēj nodrošināt darbu pilnas astoņas stundas piecas dienas nedēļā. Nav apgrozījuma, nav ienākumu un nav no kā izmaksāt pilnu algu plus vēl nodokļus. Mazpilsētas kafejnīca sākumā strādāja katru dienu, tad pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās atvērās pēcpusdienās, bet pilnu dienu strādāja brīvdienās. Šobrīd, ziemas periodā, vaļā ir vienīgi nedēļas nogalēs. Ne jau aiz vieglas dzīves – nav apmeklētāju, nav apgrozījuma. Piejūras ciemata veikaliņš pagājušo gadu aizvērās ciet. Saimnieks ar asarām acīs teica – kā septembrī aizbrauca atpūtnieki, tā iestājās pilnīgs klusums. Ir dienas, kad nostāv aiz letes no rīta līdz vakaram un neienāk neviens cilvēks! Nav apgrozījuma, nav ienākumu, nav no kā maksāt pat pusslodzes algu. Ļoti gribētos pārgudros ierēdņus aizsūtīt pusgadu pastrādāt šādā lauku ciematiņā. Lai nopelna kaut minimālo algu un samaksā no tās visus nodokļus! Garāmgājēji varētu viņus uzmundrināt – tas viss tevis paša labā, vecumdienās tev būs pensija! Nu neesam mēs lielražotāju nācija, mūsu mentalitātei drīzāk raksturīga amatniecība. Likumdevējam vajadzētu izstrādāt likumus, kas veicina mazo uzņēmumu uzplaukumu, nevis tos iznīdē no zemes virsas.

Tā turpinot, nākamgad valdība sagaidīs lielu skaitu likvidētu mazo uzņēmumu un daudzus tūkstošus sarūgtinātu iedzīvotāju. Ievārīt tādu putru pašvaldību vēlēšanu gadā – to vajag mācēt! Cilvēki būs izmisuši, un mēs piedzīvosim protesta balsojumus. Šādos apstākļos populisti vienmēr ir jutušies kā zivis ūdenī. Mūsu pašu Kaimiņš būs rokzvaigznes statusā, tomēr puslīdz droši var paredzēt, ka varu iegūs prokrieviskā “Saskaņa”. Liekas, ka nojausma par pašu savārīto sāk rosīties pat Ministru prezidenta galvā, tāpēc viņš pēkšņi paziņo, ka minimālās sociālās iemaksas tikšot atceltas. Divas nedēļas pēc budžeta pieņemšanas un trīs nedēļas pirms likuma stāšanās spēkā dienas! Pāris dienu līdz valdības noteiktajam datumam, kad mazajiem uzņēmumiem jāizšķiras par savu tālāko pastāvēšanu! Kāda gan ticība valsts pārvaldes spējai garantēt stabilitāti un prognozējamu nodokļu politiku? Kāda ticība valsts pārraudzītajiem pensiju uzkrājumiem ilgtermiņā? Te nu jāteic – “Saskaņas” uzvaras gājiena paklājs tiek ne tik vien izritināts, bet arī ar zobu birstīti nospodrināts. Jau vienreiz teicu – Zemnieku savienība bija Ulmaņa partija. Ulmanis kapā apgrieztos otrādi, raugoties uz šodienas ZZS darboņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.”

  Un, arī: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  =======

  Medija ziņa (2010. gads): “Lai arī (…) rudenī ieplānotajās kārētjās “saeimas vēlēšanās” / ap Jāņiem ieplānotajās “pašvaldību (jeb tā dēvētajās “komunālajās”) vēlēšanās” šīs valsts iedzīvotāju aktivitāte varētu būt nepieredzēti zema, tomēr pat ļoti zemas vēlētāju aktivitātes gadījumā pašreizējā vēlēšanu sistēma nodrošinās to, ka šīs valsts parlamentā iekļūs politiķi, kurus lielākā daļa iedzīvotāju nevēlas redzēt sēžam “tautas kalpu” ērtajos krēslos”, esot “norādījis” sociālantropologs K. Sedlenieks. “Tādēļ faktiski šīs valsts iedzīvotāji pašlaik ir bezizejas stāvoklī, jo vienmēr var gadīties, ka būs tādi “vēlētāji”, kas uzskatīs, ka viņiem ir pilnīgi vienalga, kas sēž parlamentā (jo viņi polittehnologiem ir ļāvuši sev iestāstīt, ka “galvenais ir izpildīt pilsonisko pienākumu” un “nobalsot par mazāko ļaunumu”)”, esot “skaidrojis situāciju” Sedlenieks…
  —–
  Medija ziņa (2006. gads): “Latvijas vēlētājam pašreizējā varas ekspluatēšanas SISTĒMĀ ir ticis atvēlēts nožēlojams liktenis un uzspiests “pilsoniski patriotisks pienākums” būt par muļķi visās iespējamās kombinācijās. Nobalso par “tiem pašiem vecajiem” – muļķis: ko tad cerēji mainīt, ja balso par tiem pašiem “lielkretīniem”, kuri jau iepriekš pie varas un “siles” bija. Par “jaunajiem” (t.i. – “pārgrupētiem” vecajiem) politbiznesa projektiem – muļķis, jo riskē tikt pie vēl “lielākiem kretīniem”. Par sīkpartijām, kuras nekad nav tikušas un netiks saeimas vai pašvaldību “tautas kalpos” – muļķis: iemeti savu balsi miskastē. Neej balsot vispār, BOIKOTĒJOT gan šo SILES “valsti” un pseido “de(R)mokrātijas” SISTĒMU, gan tajā valdošo “politbiznesmeņu” saorganizēto kārtējo “vēlēšanu” farsu ar tam sekojošu “pareizo” rezultātu “saskaitīšanu” – savu “muļķu pienākumu” izpildījušie “apzinīgie pozitīvisti” un tamlīdzīgi “savas valsts patrEJoti” tik pat “apzinīgi” centīsies tevi nodēvēt par “muļķi”: palaidi garām savu iespēju būt par muļķi “aktīvajā variantā” – kā “pozitīvisma” un tamlīdzīgu priekšvēlēšanu kampaņu apstulbinātam zombijam nobalsojot par “mazāko ļaunumu”…” (pamatcit.aut.: “dw”, komentārs L. Čigānes publikācijai “Kas laimes lācim vēderā?”, l/r “diena”, 30.09.2006.)
  —–
  .
  MZ vēlētājs = muļķis (bez variantiem)?…
  ( MZ = Muļķu Zeme, bez komentāriem )
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva” )
  .
  ‘Briest’ ATKAL “spēle vienos vārtos”,
  Kad mandātus sev ‘biedri kārtos’,
  Pēc Muļķu Zemes “likumpantiem” ~
  Bez (?…) izvēles un variantiem:
  .
  “Par vecie blēžiem balsot = dumji!
  Uz jauniem ‘rīmām’ cerēt = skumji!!
  BET – “mazāks ļaunums” jāizvēlas!!!
  (No tiem, kas “valstī” ‘kruķī ģēlas’…)
  .
  Ar “plusiem / mīnusiem” = ‘nav iekšā’ ~
  Tos, “balsis skaitot”, ‘paņems priekšā’:
  NAV svarīgi, kā kurš “prot” (?…) ‘spēlēt’,
  Bet – tas, CIK “lumpeņu” skries “vēlēt”.
  .
  Jo – “urnu FARSS” ‘pa foršo rullē’,
  Ja “elektorāts” NAV ‘pa nullēm’:
  Pie urnām neiet vispār = trakums ~
  Var “kvorums” nesanākt, bet – vakuums!!!…”

  ( pilna versija = “O.M.© blogā”: [cenzēts] )

  Var ‘mētāt muļķi’, prātā vāju,
  Un ATKAL pildīt “SILESmāju”,
  Ar kretīniem, kas “balsis” gaida,
  Un – nicīgi par muļķiem smaida.
  .
  Vai arī – “DOMĀT līdz!!!”, KO darīt,
  Lai tā, kā vakar, nav vairs parīt:
  Šī = MUĻĶU “spēle vienos vārtos” ~
  Priekš ‘biedriem, kas (SEV) SILI kārtos’.

  =====

  ‘ANNO’ ~ 09. 2006. / (…) 07. 2014. (neilgi pirms kārtējā “vēlēšanu” FARSA)

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.
  .
  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Un, arī: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  =======

  Mediju ziņa (2011.): «Šī pašreizējā valsts ir kā pussprāgusi govs – jo tuvāk sprāgšanai, jo vārgāk tā ar asti var atgaiņāt dundurus», ar šādu “metaforu” esot “nācis klajā “Saules aptiekas” valdes loceklis un “latvijas aptiekāru asociācijas” (LAA) prezidents” G. Belēvičs ( LZP / ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ). «Mums Latvijā katra šīs valsts “augstākās politekonomiskās vadības struktūra” (“valdošās koalīcijas” politekonomisko interešu grupējumu kontrolētā saeima un valdības ministrijas, tā dēvētā “ķēķa tiesu” sistēma, daudzskaitlīgi “neatkarīgie specdienesti” un taml.), tāpat kā jebkura cita valsts pārvaldes vai pašvaldību institūcija, ir prasta SILE, no kuras pierīties un kurai visapkārt spieto aklie dunduri, bet kādreizējie cilvēki, kas degradējas par “politiķiem” vai nonāk šīs valsts un pašvaldību pārvaldas “aparātā” kā “silei pietuvinātie”, kļūst par šādiem aklajiem sūcējiem, vai arī – SISTĒMA viņus izspļauj», esot “paudis uzskatu un norādījis Belēvičs“…
  —–
  .
  “Pār MZ SILES “valsti” – ‘klāra’ debess…”
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva”, ‘ANNO’ ~ 03.2007. )
  .
  Pār Muļķu Zemi – kristāldzidra debess,
  Blāv saule, nespodra, virs zaļās zemes,
  Nav Brīnumlaukā “kataklizmu” skarbu ~
  Zin’ savu vietu ‘katrs viens’ un “darbu”…

  Šai “valstī” ‘biedri’ svētā mierā rosās:
  Pa “augsto namu” – “tautas kalpi” knosās,
  Pie varas ‘kloķiem’ – “partkoms” ‘šiverējas’,
  Un “savējie”, kas ‘glumāk ieziepējas’…

  Šeit “viedie” rukšķi “glupo pūli” bradā,
  Kurš pakļāvīgi nīkst, vai sprāgstot badā,
  Un “simtlatnieku” vergu klaušās ‘raujas’,
  Kam ‘piegriežas’ – uz SIB-īrijām aujas.

  Iet miljons ļaužu ikdienā uz ‘šanci’,
  Lai ‘SILES sugai dzīvotos pa glanci’ ~
  Pār VISIEM – debess “VĀKS” ‘pa smuko klājas’,
  Ir katram galva (IT KĀ), rokas, kājas…

  Pār Latv(ĀN)ijas “valsti” = ‘klāra’ debess.
  Šeit nenotiek ne ‘SILES “sēhmu” rebes’,
  Ne “politiku” pērk, ne pārdod “tiesu” ~
  Vien – piesmej Tēvzemi, kā Mātes miesu.

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. Kurš gan cits atveda uz Saeimu Šķēli uz Saeimuu Ja ne Rumpītis- Ulmanis no ZS, stādot priekšā kā veiksmīgu “biznesmeni”. Par šo pakalpojumu par katru izlietoto kilovatstundu mēs visi maksājam šiem “kungiem” trīs centus – un maksāsim lidz 2035. gadam. OIK elektoenerģijai izšķīra Kā Liepājas metalurga, tā Valmieras stiklaškīedras rūpnīcas likteni.

 4. Cilvēks no Vidzemes laukiem Atbildēt

  Ceru, ka latviešu tauta protesta balsojumā balsos par Bordāna partiju un nevis krievisko saskaņu.

  • Lūkošu izplatīt Tavu ideju. Bet tad jābūt plašiem spēkiem, kas šo izreklamē. Jo es esmu par, bet man nebūtu ienācis prātā.
   Un tādu noteikti ir daudz.

 5. Ja Putins palīdzēs šiem valdīt,tad dzīvosim kamunismā.

 6. Bet ko tad Saskaņa liks pie stūres? Urbanovičs izņemot kritizēt neko neprot,Pimenovs, un citi Saskaņieši prot tikai riet.Tā jau tur būs lielāks “bardaks kā ZZ vadībā?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+