Latvijā
Politika

“Saskaņas” vārds starp LGBT atbalstītājiem, partijā dažādi viedokļi15

Foto – LETA

Partijas “Saskaņas” vārds atrodams lesbiešu, geju, biskesuāļu un traspersonu (LGBT) lobija “Rainbow Rose” mājaslapā. Organizācijas mājaslapā norādīts, ka tās biedri ir arī “LGBT delegāti no “Saskaņas”” Latvijā. Tomēr konkrēti vārdi nav minēti. Atbalstītāju organizāciju saraksts pēdējoreiz atjaunots 2017. gada februārī. Tajā atrodamas atbalstītāju kopas no dažādu Eiropas valstu sociālistiem un sociāldemokrātiem.

Saeimas deputāts Boriss Cilevičs, kuru uzskata par “Saskaņas” cilvēktiesību ekspertu, nevar nosaukt konkrētus savus partijas biedrus, kuri būtu iesaistījušies atbalstā “Rainbow Rose”. Viņš skaidroja, ka “Saskaņa” savulaik iestājusies PES (“Eiropas sociālistu partija”), kura sadarbojoties ar “Rainbow Rose”

“La.lv” jautāja, vai “Saskaņas” atrašanās šajā sarakstā nav pretruna tās identitātei? “Vai mēs kaut kur esam teikuši, ka esam par tradicionālajām vērtībām? Tas ir jautājums, kur mums nav skaidri noformulēta nostāja,” komentēja Cilevičs.

Rītdien gaidāmajā Rīgas praidā saskaņieši kopīgi gan nepiedalīšoties, bet biedriem atļauts tajā piedalīties individuāli.

“Par LGBT jautājumiem mums nav skaidri formulēta pozīcija. Par to mūsu partijā ir dažādi viedokļi un diskusijas. Mēs saviem biedriem neaizliedzam piedalīties praidā. Tas ir sarežģīts jautājums, par kuru cilvēki Latvijā ir sašķēlušies,” piebilda B. Cilevičs.

Viņš atzina, ka “Saskaņas” kļūda esot, ka par LGBT jautājumiem nav izteikta konkrēta nostāja. Tāpat Cilevičs neatklāja, kuri cilvēki no “Saskaņas” varētu piedalīties praidā.

“LA.lv” jautāja Cilevičam, vai nenoteiktība LGBT jautājumā, tāpat kā svārstīšanās par labu atbalstam Maskavai un proeiropeiskumam, neliecina par partijas identitātes meklējumiem?

“Tā nav mētāšanās. Jau 2006. gadā nolēmām, ka toreizējā “Saskaņas centra” mērķis ir eiropeiska sociāldemokrātija. Vēlāk kā “Saskaņa” iestājāmies PES un esam par Eiropas sociāldemokrātiju,” skaidroja Cilevičs.

Viņš uzsvēra, ka promaskavismu viņa pārstāvētajam spēkam esot veltīgi pārmest. “Mēs izdarījām visu iespējamo, lai veidotu pozitīvas attiecības ar Krieviju. Tomēr pēc Krimas un notikumiem Ukrainā, mūsu sadarbība kļuva neefektīva. Mēs neesam promaskaviski. Dzīvojam pasaulē, kas nav ideāla, un kurā jāmāk sadzīvot,” piebilda Cilevičs.

EKRĀNŠĀVIŅŠ NO RAINBOWROSE.EU

LA.lv