×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. maijs, 2017
Drukāt

“Saskaņietis” saņem 2 000 eiro mēnesī par “darbu ar bēgļiem” Rīgas domē (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Jau gadu Rīgas domes paspārnē darbojas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs, ko vada “saskaņietis” Sandris Bergmanis. Tomēr par to, kādus tieši uzdevumus pilda šī iestāde un kādi ir tās darbinieku pienākumi, skaidrības joprojām nav, ziņo LTV raidījums “de facto”. LTV norāda, ka daudzi bēgļi par šo centru arī nav dzirdējuši.

Darbu koordinācijas centrā Sandris Bergmanis sāka aptuveni pirms gada – ap laiku, kad atstājis valdes locekļa amatu “Rīgas namu pārvaldniekā”. Iepriekš vēstīts, ka viņa algai centrā jābūt 2200 eiro mēnesī. Taču skaidrot LTV savus amata pienākumus un to, ko gada laikā ir izdarījis, viņš nevēlās. Sarunā ar “de facto” viņš lūdz jautājumus sūtīt uz Rīgas domes preses dienestu un skaidroja, ka “darba pienākumi ir uz trim lapām”.

Iestādes projektu koordinators, bijušais Saeimas deputāts Imants Burvis precīzi nevarēja paskaidrot, ar ko ikdienā nodarbojas, bet norādīja, ka koordinē valsts un pašvaldības struktūras. “Valsts viņus [patvēruma meklētājus] uzaicināja un pašlaik skatās – kā viņiem iedot dzīvokli un darbu (nejautājot vai viņi to grib). Es cenšos izvairīties, lai valsts savus neizpildītus solījumus Briselei neuzkrauj Rīgas nodokļu maksātājiem. Skaidroju, kas no valsts puses neizdarīts”, intervijā LTV teica Burvis.

Raidījums “de facto” veica eksperimentu kopā ar Meharenu Teveldebrhanu, kurš Latvijā ieradās Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros. Meharena sazvanīja Sandri Bergmani un lūdza palīdzību, taču komunikācija ar centra pārstāvjiem nebija veiksmīga – neviens no centra ekspertiem nerunāja pietiekoši raitā angļu valodā. Tikšanos koordinācijas centrā izdevās sarunāt tikai ar Meharenas vietējā mentora palīdzību.

“de facto” atgādina, ka Rīgas domes patvēruma meklētāju uzņemšanas koordināciju centru dibināja pirms gada. Toreiz Rīgas dome skaidroja, ka centra uzdevums – sniegt jaunpienācējiem sociālo palīdzību, risināt dzīvokļa, izglītības un integrācijas jautājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

  1. cik shitaadu tur veel ir??? Kas par nodoklju maksaataaju naudu uzdziivo???

  2. GISA ! Tādi, kā Bergmanis nesprāgst. Paskaties uz Siles vepriem. Kurš no viņiem 26 gadu laikā ir nosprādzis no savas alkatības ? ……….. Neviens ! Tikai mūļi paliek resnāki un visatļautība varenāka.

  3. Gan jau drīz nosprāgsi no rijības , pretīgā cūka s.bergmani !!!!!!!!!!!!!!!!

  4. Kartējā Ušaka savējo barotava…….

  5. Tas purns neievēš uzticību. Izskatās pēc blēža.

  6. Ko tikai neizdomā okupantu iebraucēja dēls ušaks, lai apjātu Rīgas iedzīvotājus.

  7. Ceru,ka so mafiju izdosies likvideet,

  8. Dažiem skauž, ka šo algu nesaņem kās vienotībnieku velkamists.

  9. Vai cik trekni nostrādājies

  10. Imants Burvis atkal izceļas! ..! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+