Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Saskaņotos paziņojumus turpmāk varēs noformēt arī mobilajā telefonā0

Foto: Fotolia

Šī gada pirmajos 9 mēnešos ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaits, kas reģistrēts ar saskaņoto paziņojumu palīdzību, bija 63,9%.

Lai arī šāds īpatsvars ir diezgan stabils jau vairākus gadus, tomēr joprojām liela daļa autovadītāju pat pēc nelieliem CSNg neaizpilda saskaņoto paziņojumu.

Visbiežāk tādēļ, ka saskaņotā paziņojuma veidlapa tiem nav līdzi. Lai atvieglotu autovadītāju ikdienu, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) izstrādājis un ieviesis mobilā saskaņotā paziņojuma funkciju aplikācijā “LTAB OCTA”.

Tikai nedaudz vairāk nekā 45% autovadītāju automašīnās vienmēr līdzi ir saskaņotais paziņojums.

Tikmēr daudzi autovadītāji pat pēc nelieliem CSNg izvēlas izsaukt ceļu policiju, kura nereti izbrauc uz notikuma vietu, lai piegādātu saskaņotā paziņojuma veidlapu.

Tas ne vien patērē ceļu policijas resursu, bet kavē satiksmi un rada jaunu CSNg draudus, uzsver LTAB.

Lai atvieglotu autovadītāju ikdienu, LTAB izstrādājis un ieviesis mobilā saskaņotā paziņojuma funkciju aplikācijā “LTAB OCTA”.

Jaunā aplikācijas funkcija ļaus CSNg cietušajiem ātri un ērti fiksēt negadījuma apstākļus, norādīt informāciju par iesaistītajām pusēm, apstiprināt datus un elektroniski nosūtīt tos apdrošinātājiem.

Ņemot vērā, ka “LTAB OCTA” aplikācija piesaistīta LTAB uzturētajai OCTA datubāzei, datu ievade cietušajiem prasīs mazāk laika, jo tie saskaņotā paziņojuma protokolā ielasīsies automātiski.

Turklāt aizpildītu saskaņoto paziņojumu abas puses varēs autorizēt ar elektronisko parakstu, un tas būs saistošs ikvienam apdrošinātājam.

LTAB aicina žurnālistus apmeklēt mobilā saskaņotā paziņojuma prezentācijas preses konferenci 20.novembrī plkst.13:00 LTAB birojā Lomonosova ielā 9.

Saistītie raksti

Preses konferencē piedalīsies LTAB valdes loceklis Juris Stengrevics, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis un kampaņas partnera AS “Bigbank Latvija” vadītājs Ģirts Kurmis.

Kampaņa tiek finansēta no ceļu satiksmes negadījumu novēršanai un profilaksei paredzētajiem līdzekļiem, kurus veido apdrošinātāju veiktās iemaksas no OCTA polisēm.

Kampaņu atbalsta Valsts policija, AS “Bigbank” un SIA “Circle K Latvia”.

LA.lv