«Saskaņu» Lindermans un Osipovs neuztrauc 0

Biedrības “Dzimtā valoda” līderi Vladimirs Lindermans un Jevgēņijs Osipovs gatavojas divvalodības referenduma laikā gūto popularitāti pārvērst politiskajā kapitālā. Sestdien Lindermana partijas “13. janvāra kustība” sapulcē esot pieņemts lēmums mainīt partijas nosaukumu.

Reklāma
Reklāma

 

Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

Turpmāk tā saukšoties “Par dzimto valodu”. Vienlaikus pārkristītajā partijā tika uzņemti vairāki Osipova partijas biedri, tostarp tās līderis Jevgēņijs Osipovs. Uzņēmumu reģistrs gan vēl neesot saņēmis iesniegumu par partijas nosaukuma maiņu. Jaundibinātās partijas statūti paredz, ka tās uzdevumi ir “harmonizēt Latvijas daudznacionālās tautas un divvalodīgās sabiedrības intereses uz jebkādas izcelsmes iedzīvotāju līdztiesības pamata”.

Partijas “Par dzimto valodu” galvenais uzdevums būšot dalība nākamajās pašvaldību vēlēšanās, vēsta ziņu aģentūra LETA. Kampaņas pamatā būšot krievu valodas stāvokļa uzlabošana un pilsonība visiem nepilsoņiem. “Mums ir jātrenējas spēcīgam sitienam,” sacījis Lindermans. “Bet būs vajadzīgs spēcīgs sitiens. (..) Būs spēcīga kampaņa, kas varas iestādes novedīs līdz psihozei,” viņš izteicies.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lindermana un Osipova uznākšana uz politiskās skatuves, visticamāk, nozīmēs konkurences saasināšanos tajā elektorāta daļā, kurā šobrīd pilnīgs monopols pieder “Saskaņas centram” (“SC”). “SC” valdes loceklis Jānis Urbanovičs, kurš savulaik konsultējis Lindermanu par politiskās partijas dibināšanu, tās pieteikumu uz pašvaldību vēlēšanām vērtē atturīgi:

 

“Lai viņiem veicas. Drošajiem pieder pasaule. Mums viņi kā ikviena partija, kas nav “SC”, būs konkurenti. Acīmredzot viņi mēģinās uzrunāt Latvijas krievus, tostarp arī mūsu vēlētājus. Centīsies viņus aizraut ar savu enerģiju un ekspresivitāti, ja ne agresiju. Jau tagad stāsta, ka mēs esot pārāk mēreni kompromisu cienītāji.”

 

Viņaprāt, vēl pirms nākamajām pašvaldību vēlēšanām partijām būs jāiztur nopietns eksāmens savu vēlētāju priekšā, jo rudenī esot gaidāms sabiedrības neapmierinātības vilnis. “Un tad ikvienai pašreizējai partijai radīsies alternatīvi politiskie spēki,” prognozē Urbanovičs.

Savukārt “SC” pārstāvis Valērijs Agešins uzskata, ka partijas “Par dzimto valodu” panākumus lielā mērā izšķirs piesaistītie sarakstu līderi. “Partijas nesastāv tikai no saukļiem, programmām un nosaukumiem, bet galvenokārt no cilvēkiem,” skaidro Agešins. Ne Lindermans, ne Osipovs joprojām nav ieguvuši Latvijas pilsonību, tādēļ paši, visticamāk, nevarēs ne balsot, ne kandidēt. “Lai vai kā, viņi būs mūsu konkurenti, bet tas ir tikai labi. Partijām, tāpat kā uzņēmumiem, konkurence ir stimuls attīstīties, un vēlētājs no tā tikai iegūs,” diplomātiski izteicās Agešins.

Pagaidām Lindermans un Osipovs neesot izrādījuši nekādu interesi sadarboties ar “SC”. Toties morāli atbalstīšot kustības “Par vienlīdzīgām tiesībām” uzsākto parakstu vākšanu par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem, kā arī Latvijas Neatkarīgo arodbiedrību konfederācijas sākto parakstu vākšanu par 11. Saeimas atlaišanu. Faktiski gan aiz abām šīm parakstu vākšanām stāv partijas “PCTVL” cilvēki – attiecīgi Andrejs Tolmačovs un Jānis Kuzins.

Reklāma
Reklāma

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.