Latvijā
Izglītība

Saskata pārkāpumus LU rektora vēlēšanās; visticamāk, Muižnieku amatā neapstiprinās0

Foto: LETA/Ieva Leiniša

saskata pārkāpumus LU rektora vēlēšanās

Izglītības ministrija konstatējusi vairākus pārkāpumus nesenajās Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanas, kurās, kā zināms uzvarēja līdzšinējais rektors Indriķis Muižnieks, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Par pārkāpumu būtību ministrija sola informēt nākamnedēļ, taču LU varētu būt jārīko atkārtotas rektora vēlēšanas.

Vairāk nekā pirms mēneša notikušās LU rektora vēlēšanas pavadīja skandāli. Ar apšaubāmu balsu skaitīšanas metodi pirmajā balsojumā par uzvarētāju pasludināts līdzšinējais augstskolas vadītājs Indriķis Muižnieks. Tomēr pēc otra kandidāta -profesora Gundara Bērziņa – atbalstītāju skaļām iebildēm rezultāts pēc būtības tika anulēts, un Satversmes sapulce sanāca uz ārkārtas vēlēšanām.

Tajās kandidēja vairs tikai viens pats Muižnieks, kuru arī atkārtoti apstiprināja par rektoru. Tomēr Ilgas Šuplinskas (JKP) vadītā Izglītības ministrija nesteidza valdība virzīt rīkojuma projektu par viņa apstiprināšanu amatā, tā vietā sākot pārbaudi par rektora vēlēšanu kārtības atbilstību normatīvo aktu prasībām.

Saistītie raksti
Lai arī oficiāli par pārbaudes rezultātiem tiks paziņots 17.jūlijā, jau šobrīd esot skaidrs, ka Muižnieks par rektoru ievēlēts pārkāpjot normatīvo aktu prasībās.

Pēc ministres teiktā, Izglītības kvalitātes dienests veic fiksēto pārkāpumu detalizētu aprakstu. 17. jūlijā darbu plānots pabeigt un tad par tiem varēs runāt pavisam atklāti. Ministre gan prognozē, ka ņemot vērā pārkāpumus, – izvēle, kā tālāk rīkoties būs Muižniekam nelabvēlīga.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv