×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Sašķeltība atcelta, integrācija nevajadzīga (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Ja esam pārliecināti, ka Rīgas krievu avīzes “Vesti segodņa” politiskais redaktors A. Elkins nav neko pārpratis premjerministres teiktajā, tad pērn 22. decembrī L. Straujuma viņam intervijā teikusi, ka Latvijā nekāda sabiedrības sašķeltība nepastāv. Turklāt valdības vadītāja piebildusi, ka viņai pašai kategoriski nepatīkot vārds “integrācija”, tāpēc ka mums nevienu nevajagot integrēt, mēs visi šeit dzīvojot, visiem, kā valdības pasūtīta aptauja pierādot, šeit esot vienādas intereses.

Nešaubos, ka koalīcijas valdības vadītāja teikusi, ko domājusi, un tā arī uzskata L. Straujumas pārstāvētā “Vienotība”. Īpaši jau šajā prezidentūras gadā. Ļoti iespējams, ka līdzīgu uzskatu pozīcijās ir arī zaļie zemnieki (ZZS). Zaļo zemnieku reālpolitiķis Aivars Lembergs jau vecā gada intervijā Straujumas kundzei piekodinājis: “Ja “Vienotība” centīsies uzturēt dialogu ar saviem koalīcijas partneriem, ieklausīties tajos un ņemt vērā viņu viedokli, tad Straujumai būs salīdzinoši vieglāk strādāt.” (“NRA”, 29. decembrī.) Toties ir pamats šaubīties, vai arī Latvijas apzinīgie nacionāļi (Nacionālā apvienība) dalās ar L. Straujumu prātojumos par sabiedrības vienotību un integrāciju. Tad jau uz nevajadzīgo integrācijas tēriņu rēķina bija iespējams pielikt algas kaut skolotājiem.

Diemžēl koalīcijas valdības vadītāja savos spriedumos dalījās svinīgi ar Rīgas krievu avīzes lasītājiem, nevis vecā/jaunā gada svētku runā visiem. Acīmredzot jaunais politiskais stils ir tāds, ka par vienu un to pašu tēmu jeb lietu dažās valodās, piemēram, latviešu, angļu un krievu, izsakās atšķirīgi, kā nu kuram klausītājam. Interesanti, ko katrs no mums būs sadzirdējis.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Premjere PILNĪGI NEPROT SAKARĪGI IZTEIKT SAVU VIEDOKLI NEVIENĀ JAUTĀJUMĀ!? ŠOVAKAR ( 9.janvāra ziņās ) LNT viņa runāja: 1) ĻOTI gariem teikumiem ,
  2) Vienā no tādām “GUMIJĀM” vārds KONKRĒTI izskanēja 6 reizes!!!??????????? NONSENSS!!! IR “JĀMĀK” teikt KAUT KO un pie reizes NEPATEIKT NEKO LOĢISKU!?? Viņi visi pēc ievēlēšanas SAEIMĀ kļūst kā no vienādas formas izņemti ar savām “STANDARTA” frāzēm !??? Ja sajūk pātari un nesaprot uzdotā jautājuma būtību, tad PAUZĒ un stulbi smaida… Šis faktors bija par iemeslu DOMBURA STUDIJAS AIZLIEGUMAM AR 2015.gada janvāri! TIEŠI TĀ!? Patiniet filmiņu atpakaļ…

 2. Ātrāk pensijā. Kauns klausīties 900 sekundēs premjeres nevarību.” …tā ir ministra atbildība” , it kā nebūtu premjera , kurš vada valdību. Kauns klausīties. Labāk pie Solvitas par apkopēju.

 3. Es sadzirdēju,ka PIRMOREIZ Jaungadā premjerministre uzrunāja latviešu tautu,ko iepriekš nedarīja citi.Beidzot!

 4. sadalīt latviju,tad būs labāk

 5. “No Martini, no party!” latviskajā izpildījumā. Ja Brisele kādu vēl vēlas “integrēt”, tad jau bāleliņi pat miljardu eiro pāris gados apgūs. Kā saka – liberālisms labs, bet kopā Euro-fondiem – vēl labāks!

 6. nauda tērējas, bet integrācija nav redzama… Tās vietā notiek vienpusēja krievvalodīgo līdztiesības propaganda un tāda visa latviskā piezemēšana, vai, citiem vārdiem sakot – sadzīves nonivelēšana līdz tādam nepamatotas pieticības, iecietības un politiska diskomforta līmenim.

 7. Jā, bet cik tad ilgi grūdīsim to valsts naudu tai integrācijai? Nu jau visus šos gadus tajā integrācijā ir gāzti miljoni, bet šie kā neintegrējas, tā neintegrējas! Secinājums vienkāršs. Tie, kuri gribēja integrēties, sen jau ir integrējušies, bet tie, kuri negribēja, tie arī neintegrēsies. Viss! Tā spēlīte ir jābeidz. Vai tiešām mums nav kur naudu likt?!
  Bet, kas attiecas par tām vienādajām interesēm, tad visiem Latvijas pilsoņiem, neatkarīgi no tautības, tiešām vajadzētu būt vienādām interesēm. Mūs visus interesē dzīvot tiesiskā, demokrātiskā valstī, kur valda labklājība un kārtība. Kaut kas tāds nepatīk tikai Latvijas valsts un latviešu tautas ienaidniekiem. Bet, ne jau ar integrācijā izmestiem miljoniem mēs šos savus ienaidniekus pataisīsim par draugiem!

 8. So veco sen laiks atlaist aknak uz televiziju nopampusam acim neizgulejusies kauns pat skatities kad bokstere DEMISIJU sai nezinitei.

 9. “(..) pasūtīta aptauja pierādot, šeit esot vienādas intereses.”
  Kur ar šo valdības pasūtīto aptauju var iepazīties? Jebšu tā ir slepena? Un vai tiešām latviešiem un krievruņu okupantiem ir vienādas intereses? Es kā latvietis esmu par latvisku, taisnīgu, deokupētu un dekolonizētu Latviju, bet vai citi arī? Jeb citu interesēs ietilpst draudzīga padumja padomju tauta, kas ir divvalodīga un, lai neaizvainotu “dižos” slāvus un citus svešos, tad tolerances vārdā t.s. latviskā daļa no padumjā padomju tauta mēģina pieklusināt un noslāpēt savas latviskuma pazīmes?
  Straujumas pakalpiņi un ziņu pienesēji, nododiet savai “priekšniecei” ziņu, ka man (un vēl daudziem latviešiem) ar krievruņu okupantiem nav vienādas intereses un es pret visiem okupantiem, kā arī kolonistiem biju, esmu un būšu neiecietīgs! Es kā latvietis netaisos integrēties ar krievruņu okupantiem, kolonistiem un citiem noziedzniekiem pret cilvēci!

  • Tādās domās tu neesi viens. Nevajag aizmirst, ka Straujuma ir Bērziņa realizētās Dombrovska valsts destabilizācijas produkts. Viņa pate jau arī nepretendē uz ideologa lomu. Katrā vidē rīkosies piemēroti tai videi kur atrodās, kā arī pats Bērziņš. Bet mēs paturēsim prātā, ka pasaule dekolonizāciju mums vel ir parādā. Un lai cik tie mūsu Krievijas pakalpiņi necenšās slīpēt kantes un “celt tiltu” – tas notiksies. Bez tā nevar būt progresa.

  • Pilnīgi pareizi. Okupantiem un kolonistiem var būt tikai intereses kā ātrāk atgriezties savā tēvzemē.Smieklīgi un nožēlojami ir skatīties kā tiek notriekta valsts nauda veidojot arvien jaunus televīzijas un radio raidījumus krieviski.

Draugiem Facebook Twitter Google+