Kultūra
Teātris un kino

Sasmīdināt Dievu un iemācīties mīlēt savu bērnu 16

Jāņa Deinata foto

Režisore Rēzija Kalniņa Dailes teātrī iestudējusi Šona Grenana plānotāju komēdiju “Liec Dievam pasmieties”, vēsta Dailes teātris.

Izrādē skatītājiem ir iespēja trīsdesmit gadu garumā iepazīt kādu ģimeni, kuras iekšējā dzīve un attiecības atklāj ne tikai viņu sapņus un plānus, bet arī spriedzi un vilšanos. Gan vecāki, gan viņu trīs bērni: topošie priesteris, aktrise un bijusī futbola zvaigzne – pieredz savu nenovēršamo pārtapšanu. Lai ko viņi būtu iecerējuši, bieži vien tas aizved viņus negaidītos, pārsteidzošos virzienos. Jo, kā reiz teicis amerikāņu kino režisors Vudijs Allens: “Ja gribi sasmīdināt Dievu, pastāsti viņam par saviem plāniem.”

Rēzija Kalniņa sarunā ar māsu, lugas tulkotāju Danu Kalniņu-Zaķi, par izvēlēto lugu saka šādi: “Kas man šķiet aktuāls lugā “Liec Dievam pasmieties” – kā dzīvot autentisku dzīvi un kā pacensties nemelot. Ko nozīmē melot – piepildīt citu gaidas, dzīvot cita radītajā modelī, kā tu saki, ģimenes musturā, un kam ir jānotiek, lai vecāki ļautu bērnam būt autentiskam – tam, kas viņš ir un kāds viņš ir, ko nozīmē vecākam mīlēt savu bērnu.”

Lomas izrādē atveido Indra Briķe (Ruta), Pēteris Liepiņš (Viljams), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Magdalēna), Lauris Dzelzītis (Ričards) un Gints Andžāns (Toms).

Režisore Rēzija Kalniņa radošajā komandā strādā kopā ar scenogrāfi Madaru Līviņu-Aišpuri, kostīmu mākslinieci Bertu Vilipsoni, mūzikas konsultantu Aināru Rubiķi, kustību konsultanti Lindu Kalniņu, video mākslinieci Lauru Rožkalni-Ozolu un gaismu mākslinieci Jūliju Bondarenko. Lugu no angļu valodas tulkojusi Dana Kalniņa-Zaķe.

Pirmizrāde notiks 30. martā Mazajā zālē.

Galerijas nosaukums

LA.lv