×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Sasniegts jauns kūlas dedzināšanas rekords – dzēsti jau gandrīz tūkstoš ugunsgrēki (2)

kulas_ugunsgreks3

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 197 izsaukumus uz kūlas ugunsgrēkiem un piecus uz mežu ugunsgrēkiem. Kopumā šogad Latvijā reģistrēti jau 924 kūlas ugunsgrēki.

Kā informē VUGD, kūlas ugunsgrēki dzēsti visā Latvijā. Visvairāk kūlas ugunsgrēku vakar reģistrēts Zemgalē – 46, tai seko Rīga un Rīgas reģions ar 45 un Latgale ar 44 kūlas ugunsgrēkiem, savukārt Vidzemē reģistrēti 28 un Kurzemē 24 kūlas ugunsgrēki.

Lielā kūlas ugunsgrēku skaita dēļ vakar veidojās situācija, ka vienas pilsētas, piemēram Daugavpils, visi ugunsdzēsēji bija iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā ārpus pilsētas, kas nozīmē, ka notiekot nelaimes gadījumam, kurā būtu nepieciešama ugunsdzēsēju glābēju palīdzība, to nāktos gaidīt ilgāk, jo uz notikuma vietu dotos ugunsdzēsēji no tālākām struktūrvienībām. Lai risinātu situāciju un varētu izbraukt uz ar kūlas dedzināšanu nesaistītiem izsaukumiem, Daugavpilī darbā tika iesaistīti arī ugunsdzēsēji no brīvajām maiņām.

Lielākās degšanas platības bija 30 hektāri – Daugavpils novada Naujenes pagastā, Daugavpilī Liginišķu ielā; 20 hektāri – Bauskas novada Īslīces pagastā; 15 hektāri – Rīgā, Mārkalnes ielā, Daugavpilī Cēsu ielā; 10 hektāri – Daugavpils novada Naujenes pagastā, Daugavpilī Niderkunes ielā; astoņi hektāri – Kuldīgā Graudu ielā, Ventspils novada Popes pagastā; seši hektāri – Ludzas novada Rundēnu pagastā, Iecavas novadā; pieci hektāri – Daugavpilī Lielajā ielā, Ādažos, Jaunjelgavas novada Sērenes pagastā.

Kūlas dedzināšanas dēļ aizvadītajā diennaktī nodegušas arī vairākas ēkas. Mālpils novadā kūlas dedzināšanas rezultātā nodega saimniecības ēka 150m2 platībā. Daugavpils novada Naujenes pagastā kūla dega desmit hektāru platībā un nodega arī neapsaimniekota ēka, pirts un šķūnis kopumā 70m2 platībā. Rēzeknes novada Griškānu pagastā dega kūla divu hektāru platībā un nodega saimniecības ēka 70m2 platībā. Inčukalnā kūla dega piecu hektāru platībā, saimniecības ēka un šķūnis 60m2 platībā. Krāslavas novada Kaplavas pagastā kūla dega 2 hektāru un šķūnis 21m2 platībā. Aglonas novadā kūlas dedzināšanas rezultātā aizdegās garāža, Ventspils novada Piltenes pagastā – saimniecības ēka, Rūjienas novadā – šķūnis.

Kūlas dedzināšana ir arī izraisījusi vairākus mežu ugunsgrēkus. Amatas novada Drabešu pagastā dega sausā zāle 2,6 hektāru platībā un meža zemsedze 4000m2 platībā. Saulkrastos Rīgas ielā dega meža zemsedze 100m2 un kūla 50m2 platībā, savukārt A.Kalniņa ielā meža zemsedze dega 200m2 platībā. Carnikavas novada Garciemā meža zemsedze dega 500m2 platībā. Ludzas novada Isnaudas pagastā meža zemsedze un kūla dega viena hektāra platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Boļeslavs-Pēteris Atbildēt

  Laiks būtu vienreiz šo oligarhu valdību patriekt no Latvijas !
  Šī valdība par Latvijas laukiem vispār nedomā , zemes platības tiek iztirgotas ārzemniekiem kas par tās apsaimniekošanu vispār nekad nav domājuši.
  Viņiem galvenais iegūt tiesības dabūt ietekmi Latvijā ! Jo vairak zemes , jo lielāka noteikšana,arī valdībā .
  Kā gan citādi ,,mēs taču esam ,,šīs zemes”’samnieki ”” !
  Bet oligarhi tik tikai smīn , ,,pēc mumms var akmens uz akmens nepalikt””’! galvenais viņu rēķini Šveices bankās
  Zālīte tikai aug , neviens to nepļauj , un mūsu ,,zelta jaunatnei ” sava veda atrkcijas !
  Ugunsdzēsējiem nav bezdarbs ! Mājas nodeg ,bankām atkal ienākums !

 2. That’s kuul…

Draugiem Facebook Twitter Google+