Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
20. novembris, 2013
Drukāt

Sasniegts Latvijas mākslas darbu izsoles rekords

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Klasiskās mākslas galerijas „Antonija” rīkotajā 29. mākslas darbu izsolē „Latviešu glezniecības meistardarbi” šī gada novembrī, kurā tika piedāvāti daudzi darbi ar muzejisku vērtību, tika sasniegts Latvijā jauns mākslas darbu solīšanas rekords mākslas darbam kas radīts pēc 1940. gada.
Izcilā gleznotāja Jāņa Pauļuka 1943. gadā gleznotais „Pašportrets”, tika uzsolīts no 12 000 Ls uz 47 000 Ls. Šai gleznā mākslinieka bālais, puskailais augums uz tumša fona aizsegts tikai ar paleti, bet izteiksmīgās acis pauž apņēmību. Glezna nes sevī vēstījumu, ne velti šī glezna bijusi vairākkārt reproducēta mākslas grāmatās un izstādīta daudzkārt izstādēs.
Kopumā ir palielinājusies interese par latviešu mākslas darbiem, tai skaitās arī no Krievijas pircēju puses.

 

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+