Pasaulē
Citur

Satelīta attēli liecina par aktīviem būvdarbiem Ziemeļkorejas kodolobjektā0

Foto – AFP/LETA

Neskatoties uz denuklearizācijas solījumiem, Ziemeļkoreja strauji veic uzlabojumus Jonbjonas kodolobjektā, pamatojoties uz satelīta attēliem, paziņojusi Džona Hopkinsa universitātes tīmekļa vietne “The 38 North”.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns šomēnes Singapūrā tikās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu. Samitā Kims apsolīja “strādāt Korejas pussalas pilnīgas denuklearizācijas virzienā”, taču skaidri netika definēts, kas tiek saprasts ar denuklearizāciju un netika arī noteikti nekādi termiņi.

Tramps apgalvoja, ka process sāksies ātri, un pagājušajā nedēļā sacīja, ka “tā ir pilnīga denuklearizācija, kas jau notiek.”

Taču 21.jūnijā uzņemtie komercsatelītu attēli liecina, ka Jonbjonā, kur atrodas Ziemeļkorejas lielākais kodolobjekts, darbi ne tikai turpinās, bet strauji tiek uzlabota arī infrastruktūra, vēsta “The 38 North”.

Tīmekļa vietne secinājusi, ka urāna bagātināšanas rūpnīca turpina darboties, un uzbūvēti vairāki jauni objekti, tostarp inženiertehniskais birojs un piebraucamais ceļš uz ēku, kurā atrodas kodolreaktors.

Taču “The 38 North” norādījusi, ka operāciju turpināšanās kodolobjektā nebūtu jāsaista ar Ziemeļkorejas denuklearizācijas solījumu, jo amatpersonas, droši vien, turpina darboties ierastajā režīmā, kamēr netiks saņemti konkrēti rīkojumi no Phenjanas.

Gatavojoties Kima un Trampa samitam, Ziemeļkoreja maijā uzspridzināja savu vienīgo, bet stipri novecojušo kodolizmēģinājumu poligonu, kur tika veikti seši kodolizmēģinājumi.

Taču pēc samita Ziemeļkoreja ir pieklususi un ar jauniem solījumiem vai paziņojumiem nav nākusi klajā.

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo vēlas panākt sarunu turpināšanos, lai vienotos par denuklearizācijas detaļām, taču, kad šādas sarunas varētu notikt, nav zināms.

LA.lv