×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Satelīta attēli liecina par lielu aktivitāti Ziemeļkorejas kodolobjektā

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Ziemeļkorejas Pungeri kodolobjektā novērota liela aktivitāte, bet nav zināms, vai tur tiek veikti apkopes darbi vai arī gatavošanās piektajam kodolizmēģinājumam, pamatojoties uz satelīta attēliem, ziņo Džona Hophinsa universitātes tīmekļa vietne “The 38 North”.

Vietne atsaucas uz komerciālā satelīta attēliem, kas izdarīti 7.jūlijā, bet tie nav pietiekami labas kvalitātes, lai noteiktu precīzu novērotās aktivitātes raksturu.

“Skaidrs, ka Ziemeļkoreja nodrošina, lai objekts ir gatavības stadijā, kas ļautu veikt turpmākus kodolizmēģinājumus, ja no Phenjanas nāktu šāds rīkojums,” secinājusi “The 38 North”.

Pēc satelīta attēliem spriežot, Pungeri kodolobjektā lielā daudzumā savests aprīkojums un, iespējams, vagonetes, kas varētu liecināt par to, ka tiek rakts tunelis.

Uz ceļa uz dienvidiem no objekta fiksētas vairākas cilvēku grupas un nelieli transporta līdzekļi.

Pastāv bažas, ka Ziemeļkoreja varētu veikt jaunu kodolizmēģinājumu pēc tam, kad ASV 6.jūlijā iekļāva valsts līderi Kimu Čenunu “melnajā sarakstā” par cilvēktiesību pārkāpumiem. Phenjana pagājušajā nedēļā draudēja par to atriebties.

Līdz šim Ziemeļkoreja veikusi četrus kodolizmēģinājumus, no kuriem pēdējais notika 6.janvārī, kad Phenjana paziņoja, ka esot veikusi ūdeņraža bumbas izmēģinājumu.

Taču eksperti apšauba šī paziņojuma atbilstību patiesībai, un uzskata, ka reģistrētā eksplozijas jauda liecina par parastas atombumbas izmēģinājumu.

Februārī Ziemeļkoreja izmēģināja tālas darbības rādiusa raķeti, izprovocējot jaunas ANO sankcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+