Pasaulē
Citur

Satelīta attēli liecina par Ziemeļkorejas gatavošanos kodolizmēģinājumam0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-LETA/AFP

Ziemeļkoreja ir gatava veikt kodolizmēģinājumu Pungeri kodolobjektā, paziņojusi Džona Hopkinsa universitātes tīmekļa vietne “The 38 North”.

Tīmekļa vietnē teikts, ka 12.aprīļa komercsatelītu attēli ar Pungeri kodolobjektu liecina par jaunām aktivitātēm dažādos objekta sektoros.

Raidorganizācija “Voice of America”, atsaucoties uz avotiem ASV valdībā, trešdien ziņoja, ka Ziemeļkoreja, domājams, novietojusi tunelī kodolierīci, kas varētu tikt detonēta sestdien.

15.aprīlī Ziemeļkoreja svinēs sava vadoņa Kima Irsena 105.dzimšanas dienu, un Rietumi bažījas, ka Phenjana tam par godu gatavo raķetes izmēģinājumu vai pat jaunu kodolizmēģinājumu.

Vairāki Ziemeļkorejas pēdējā laikā veiktie raķešu izmēģinājumi ASV raisījuši bažas, ka Phenjana savā bruņojumā drīz var iegūt starpkontinentālo ballistisko raķeti, kas ir spējīga nogādāt kodolgalviņu līdz ASV kontinentālajai daļai.

Saistītie raksti

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija brīdinājusi Phenjanu, ka neizslēdz militāras iespējas, un nosūtījusi uz Korejas pussalu ASV karaflotes lidmašīnu bāzeskuģi “Carl Vinson” un tā trieciengrupas kuģus, tādejādi demonstrējot Savienoto Valstu spēku.

“Mēs sūtām armādu. Ļoti spēcīgu. Mums ir zemūdenes. Ļoti spēcīgas. Vēl spēcīgākas nekā lidmašīnas bāzeskuģis,” trešdien paziņoja Tramps.

LA.lv