Kultūra
Kultūrpolitika

“Satiec savu meistaru” jau pēc nedēļas. Izpēti sarakstu un izvēlies!0

Foto: LETA

Arī šajā pavasarī, tāpat kā desmit iepriekšējos gados, no 5. līdz 7. aprīlim 155 vietās Latvijā 306 dažādu prasmju meistari gaidīs ikvienu interesentu, lai dalītos zināšanās un parādītu savas amata prasmes, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC).

Arī šogad meistari interesentus iepazīstinās ar aušanas, adīšanas, tamborēšanas, izšūšanas prasmēm, kokamatniecību, keramiku, dažādiem mūzikas instrumentiem, latviskām dziesmām un dančiem, un vēl daudz citām interesantām lietām, ko iespējams atrast garajā norišu sarakstā.

Pie meistariem vēlams pieteikties jau laikus, jo norišu vietās var būt ierobežots apmeklētāju skaits.

“Savdabīgi savas saknes pagātnē meklēs Līgatnē – izstādē un seminārā “Priekšauts ar stāstu”. Izstāde un seminārs būs veltīti varbūt mazāk pētītam priekšmetam – priekšautam, kas valkāts pie tradicionālā apģērba, bet nav zaudējis savu aktualitāti arī mūsdienās,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

Tāpat Meistaru dienu dalībnieki varēs apgūt dažādas tradicionālo ēdienu gatavošanas prasmes – Koknesē iemācīs, kā tikt pie kaņepju piena, viltotajām irbītēm un ķirbju krēma, Kandavā varēs izzināt ozolzīļu kafijas noslēpumus, Andrupenes lauku sētā būs iespēja iepazīt Latgales kulināro mantojumu, savukārt Vaiņodē aicina piedalīties garšaugu darbnīcā.

Ja šīs norises šķiet sievišķīgas, vīrieši – bet ne tikai viņi – var apmeklēt gan kalēju Turaidas muzejā, gan iepazīt galdnieka darbus Baldonē, kā arī rotu darināšanu Rīgā un Kuldīgā, teic Rubena.

Kopš 2017. gada “Satiec savu meistaru!” Latvijas programmā iekļauta arī pasākuma norise ārvalstīs. Asociācijas “Luksemburga–Latvija” rokdarbu kopa “Sāntāpslis” Luksemburgas pilsētas parkā pie apaļās strūklakas aicinās apgūt dažādus cimdu valnīšu adīšanas veidus.

LA.lv