×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Satiks bērnus pirmo reizi gada laikā


Foto - LETAFoto - LETA

Noskaidrotas piecas saimes, kuras AS “Laima” akcijas “Laima apvieno ģimenes” ietvaros guvušas iespēju Ziemassvētku laikā atkalredzēties ar tuviniekiem, kas dzīvo ārvalstīs.

 

Līdz 9. decembrim 177 ģimenes vai to draugi uzņēmumam iesūtīja vēstules ar stāstiem, kā mājās Latvijā uz svētkiem ciemos gaida mīļos, kuri bijuši spiesti dzimteni pamest. “Neslēpšu: lasot vēstules, brīžiem nobira pa asarai. Esam nolēmuši palīdzēt satikties ģimenēm, kas šobrīd šķirtas darba dēļ Lielbritānijā, Vācijā, Norvēģijā,” saka AS “Laima” mārketinga direktore Ilze Priedīte.

Svētku laikā no 22. decembra līdz pirmajām janvāra dienām uzņēmums apmaksās ceļa izdevumus uz Latviju un atpakaļ uz darba valsti Rudušu-Cvetkovu, Voronko, Mūrnieku, Ābolu un Galvanovsku ģimenes locekļiem. Cik ilgi un tieši kuras dienas viņi varēs pavadīt Latvijā, atkarīgs no ārvalstu darba devēju piešķirtajām brīvdienām.

AS “Laima” pārstāve stāsta, ka šīs ģimenes izvēlētas, vadoties pēc trim kritērijiem – laika, cik ilgi tuvinieki nav tikušies; tā, cik lielas iespējas tikties bez palīdzībai, kā arī pēc iesūtīto stāstu emocionalitātes.

“Aptuveni pirms pieciem gadiem augustā nelaimes gadījumā gāja bojā 
Diānas vīrs. Pēc kāda laika arī viņa pati nokļuva slimnīcā ar meningītu smagā stāvoklī, un ārsti deva maz cerību, ka viss varētu būt kārtībā. Viens dēls pa to laiku dzīvoja pie manis, otrs pie vecāsmammas. Diāna tika slimībai pāri, bet pēc pusgada ģimene piedzīvoja vēl vienu triecienu – viņa zaudēja arī vīratēvu. Sākās krīzes laiki, un, lai varētu pabarot dēlus, Diāna nolēma doties strādāt uz Angliju, puikas atstājot pie vecāsmammas. Taču arī ārzemēs viņai neklājas tik viegli, kā gribētos. Visam pa vidu, esot Anglijā, viņas māja vēl tika divas reizes dedzināta un beigās arī izdemolēta. Tā kā Latvijā Diānai vairs nav kur atgriezties, vecāko dēlu, kam ir četrpadsmit, pirms gada viņa paņēma uz Angliju, kur viņš tagad mācās, kaut arī tur viņi dzīvo īrētā istabiņā. Viņas jaunākais dēls joprojām ir Latvijā un mammu ar brāli pēdējo reizi redzējis apmēram pirms gada. Finansiālu apstākļu dēļ Diāna ar dēlu nevar atbraukt pie palicējiem Latvijā,” aptuveni tā par savu labāko draudzeni rakstīja Baiba Mītniece. Ziemassvētkos Diāna atkal būs kopā ar abiem dēliem, mammu un vecomammu Latvijā. Taču ļoti daudz ģimeņu šoreiz palikušas bešā. Tāpēc AS “Laima” aicina arī citus mecenātus turpināt viņu iesākto un dot iespēju vēl kādai no saimēm, par ko saņemtas vēstules, piepildīt sapni vismaz uz brīdi atkal būt kopā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+