×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

Satiksies mazie dejotāji no Rīgas, Saldus un Liepājas

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs rīkos bērnu tautas deju svētkus “Pilna sauja dzintariņu”, informē Liepājas dome.

Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē plkst.18 notiks svētku dižkoncerts, kurā satiksies septiņi tautas deju kolektīvi no Rīgas, Saldus un Liepājas.

Bērnu tautas deju svētki “Pilna sauja dzintariņu” šogad Liepājā notiks jau divpadsmito reizi. Tie vienkopus pulcē bērnu un jauniešu deju kolektīvus, veicinot vadītāju jaunradi un sadarbību profesionālās meistarības jomā, kā arī rosina un nostiprina bērnos un jauniešos interesi par latviešu tautas deju kā pašapliecināšanās iespēju. Svētku mērķis ir stiprināt Dziesmu un deju svētku tradīciju, sekmējot bērnu un jauniešu deju kolektīvu radošās aktivitātes.

Svētku dienā mazie dejotāji vispirms viesosies Liepājas skolās, ar kurām izveidojusies veiksmīga sadarbība un no kurām jau vairāku gadu garumā jūtama atsaucība un vēlme iesaistīties. Plkst.11 Liepājas 6.vidusskolā koncertēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīvs “Krustiņi”. Savukārt Rīgas Tautas deju un mūzikas kluba “Liesma” deju kolektīvs “Dzīpariņš” plkst.11.30 priecēs Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas audzēkņus. Plkst.12 Liepājas 15.vidusskolā viesosies Rīgas kultūras un mākslas centra “Ritums” bērnu deju kolektīvs “Kamolītis”.

Plkst.18 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē vairāk nekā 300 dejotāju satiksies svētku dižkoncertā. Skatītājus priecēs dažādu vecuma grupu dejotāji no septiņiem tautas deju kolektīviem. Koncertā dejos Rīgas tautas deju un mūzikas kluba “Liesma” bērnu deju kolektīvs “Dzīpariņš”, Rīgas kultūras un mākslas centra “Ritums” bērnu deju kolektīvs “Kamolītis”, Saldus sākumskolas kolektīvs “Taurenītis”, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5 vidusskolas bērnu deju kolektīvs “Jumītis”, Liepājas profesionālās izglītības kompetences centra “Liepājas Valsts tehnikums” jauniešu deju kolektīvs “Odziņa”, Liepājas Ezerkrasta sākumskolas bērnu deju kolektīvs “Spārītes” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīvs “Krustiņi”.

Dižkoncertā skatītājus priecēs gan dejas no šogad gaidāmajiem XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem Rīgā, gan arī katra kolektīva iemīļotākās dejas, kas nav deju svētku repertuārā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+