Latvijā
Rīga

Satiksmes departaments atbild ministra “aizdomām” par objektu drošību0


Deglava tilts 2019. gada 23. aprīļa rītā, ka iekšlietu ministrs paziņojis, ka tiltu drošības apsvērumu dēļ slēgs.
Deglava tilts 2019. gada 23. aprīļa rītā, ka iekšlietu ministrs paziņojis, ka tiltu drošības apsvērumu dēļ slēgs.
FOTO: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Rīgas domes Satiksmes departaments izplatījis skaidrojumu par tiltu un pārvadu pārbaudēm.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) LNT intervijā otrdien izteicās, ka pastāv aizdomas, ka arī citos objektos Rīgā ir slikta drošības situācija, līdzīgi kā nesen uz laiku satiksmei slēgtajā Deglava satiksmes pārvadā.

Rīgā ir 35 tilti, 60 satiksmes pārvadi un estakādes, 14 gājēju tilti un pārvadi, 27 tuneļi.

Ikdienas uzturēšanas darbi 2018.gadā izmaksājuši 3,9 milj. eiro. Ikdienas uzturēšanas darbus veic SIA “Rīgas tilti”.

Visiem Rīgas tiltiem un satiksmes pārvadiem reizi piecos gados tiek veikta galvenā inspekcija.
Tāpat Satiksmes departamentam ir noslēgts līgums ar SIA “Rīgas tilti” par ikdienas tiltu, satiksmes pārvadu un tuneļu uzturēšanas darbu veikšanu, uzsver departaments.

Pērn tika veiktas 16 speciālās inspekcijas, šogad tās plānotas 23 objektiem. Inspekcijas veic sertificēti speciālisti, kas tiek noskaidroti iepirkuma rezultātā.

Inspekcijās konstatēts, ka visu Rīgas tiltu stāvoklis no nestspējas viedokļa vērtējams kā atbilstošs iepriekš minēto normatīvo dokumentu noteiktajām slodzēm.

Savukārt tiltu, satiksmes pārvadu un tuneļu ikdienas uzturēšanas darbu ietvaros jāpievērš pastiprināta uzmanība būvēm, kurām kopš to būvniecības nav veikts kapitālais remonts.

2019. gadā ir uzsākta satiksmes pārvada pār dzelzceļu pie dzelzceļa stacijas Brasas pārbūve, turpināti remontdarbi Salu tilta kompleksā – Bieķengrāvja estakādes, Lucavsalas satiksmes pārvada, satiksmes pārvada pār Krasta ielu, tilta pār Bieķengrāvi remontdarbi, tāpat notiek Vanšu tilta kāpņu atjaunošana. Tuvākajās dienās plānots atsākt satiksmes pārvada pār dzelzceļu Augusta Deglava ielā remontdarbus.

LA.lv