×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. jūnijs, 2016
Drukāt

Satiksmes departaments: Lietusgāzes Rīgā neveidoja ārkārtas situāciju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vakar Rīgā lietusgāžu laikā izveidojušos situāciju, kad applūda vairākas ielas un dziļo peļķu dēļ tika ievērojami traucēta gājēju un transporta satiksme, nevar uzskatīt par ārkārtēju, šādu nostāju pauda Rīgas domes Satiksmes departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Dimante.

Dimante uzsvēra, ka vakar piedzīvotās lietusgāzes bija tik stipras un intensīvas, ka pat vismodernākais aprīkojums nespētu tikt galā ar šādu ūdens daudzumu. Dimante minēja, ka vakar īsā laika sprīdī nolija aptuveni divas trešdaļas no mēneša nokrišņu normas, tādēļ nav brīnums, ka ūdens kolektori nespēja novadīt milzīgo lietus ūdens daudzumu.

Dimante apgalvoja, ka stundas līdz divu laikā lietus ūdens bija aizvadīts un Rīgas ielas bija izbraucamas. Dimante negribēja piekrist apgalvojumam, ka vakar novērojamā situācija lietusgāžu laikā vērtējama kā kritiska, jo lietus ūdeņu kolektori savas funkcijas pakāpeniski izpildīja, savukārt tie cilvēki, kas publicēja fotogrāfijas ar applūdušām ielām, to darīja lietusgāžu laikā, kad ūdens līmenis bija paaugstināts.

Šobrīd gandrīz visas Rīgas ielas ir sausas. Ūdens sūknēšanas darbi vēl norisinās Čiekurkalnā, taču tā, pēc Dimantes sniegtās informācijas, šobrīd esot vienīgā vieta pilsētā.
Ir vasara, un ar šāda veida lietusgāzēm ir jārēķinās, neuztverot tās par kaut ko ārkārtēju, paziņoja Dimante.

Jau ziņots, ka vakar pēcpusdienā Rīgu piemeklēja plašas lietusgāzes, kuru laikā vairākas Rīgas ielas ielas pamatīgi applūda, radot satiksmes plūsmas traucējumus un sabiedriskā transporta kavēšanos lielā daļā pilsētas.Satiksmes departaments: Lietusgāzes Rīgā neveidoja ārkārtas situāciju

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+