Politika

Satiksmes ministra amatam virzīs SM valsts sekretāru Matīsu 16

Foto – LETA

Vakantajam satiksmes ministra amatam tiks virzīts pašreizējais Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Anrijs Matīss. Par šādu kandidatūru satiksmes ministra amatam vienojušies “Vienotības” pārstāvji un pie frakcijām nepiederošie deputāti, kuri, veidojot koalīciju, uzņēmušies politisko atbildību par šo ministriju.

Savukārt uz valsts sekretāra amatu paredzēts izsludināt konkursu.

Kā ziņots, satiksmes ministrs Aivis Ronis pirms mēneša paziņoja, ka viņam dažos jautājumos ir izveidojušās viedokļa atšķirības gan ar valdības koalīciju, gan opozīciju, un, lai noņemtu spriedzi koalīcijā, viņš pieņēmis lēmumu aiziet no darba valdībā.

Ronis turpinās strādāt līdz 1.martam.

“Vienotības” pārstāvji un neatkarīgie deputāti iepriekš vienojušies, ka satiksmes ministra amatam tiks virzīts bezpartejisks profesionālis, kas nodrošinās pēctecību ministrijas darbā.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Matīss ieguvis inženierzinātņu bakalaura un maģistra grādu Rīgas Tehniskajā universitātē. Iepriekš strādājis arī dažādos amatos Ekonomikas ministrijā (EM), tad 2008.gada tika iecelts par EM valsts sekretāru, bet 2009.gadā tika pārcelts Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amatā.

Par uzticības izteikšanu satiksmes ministra kandidātam vēl būs jālemj Saeimai.

LA.lv