Foto – Shutterstock

Satiksmes negadījumos pērn dzīvību zaudējuši deviņi bērni 0

Latvijā pagājušajā gadā satiksmes negadījumos dzīvību zaudējuši deviņi bērni, liecina Valsts policijas informācija.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

2017.gadā dzīvību zaudēja septiņi nepilngadīgie, bet 2016.gadā gāja bojā astoņi bērni.

Pērn valstī ir samazinājies avārijās cietušo bērnu skaits, proti, pērn cietuši 705 nepilngadīgie, kas ir par 38 mazāk nekā gadu iepriekš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Galvenie iemesli avārijām ar nepilngadīgiem ir tādi, ka gājējiem vai velobraucējiem, nav bijis atstarotājs. Tāpat velosipēds nav bijis aprīkots atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem.

Policija arī konstatējusi, ka bērni cietuši, jo nav lietotas drošības jostas un bērnu sēdeklīši. Tāpat konstatēta nepareiza pārvietošanās pa ceļu un autovadītāji nav izvēlējušies ceļa un meteoroloģiskiem apstākļiem atbilstošu ātrumu.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis šodien Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē uzsvēra, ka bērnu vecākiem ir jānes atbildība par pieļautajiem pārkāpumiem un jānorāda uz problēmām, kas var rasties neievērojot satiksmes noteikumus.

“Vecāki ir jāspēj nosodīt pat par gadījumu, kad līdz skolai nelielu gabalu brauc nelietojot drošības jostas,” uzsvēra Krapsis.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā satiksmes negadījumos kopumā gājušas bojā 148 personas, kas ir par 12 cilvēkiem vairāk nekā gadu iepriekš. Kopumā negadījumos cietušas 4785 personas, kas ir par 59 mazāk nekā gadu iepriekš.

Kopumā pērn dzīvību uz ceļiem zaudēja 50 gājēji, kas ir par vienu gājēju mazāk nekā gadu iepriekš.

Kopumā pērn reģistrēti 20 501 satiksmes negadījums, kas ir par 469 avārijām mazāk nekā 2017.gadā.

Valsts policija jau iepriekš prognozējusi, ka iepriekš izvirzītais mērķis līdz 2020.gadam par 50% samazināt satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu, salīdzinot ar 2010.gadu, tomēr netiks sasniegts.