×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Satiksmes organizēšanai – papildu līdzekļi


sniegs_letalk_9

Aizvien pieaugot satiksmes intensitātei galvaspilsētā, aktualizējas jautājums par satiksmes drošības uzlabošanu. Lai Rīgā varētu izvietot jaunus luksoforus un videokameras, kā arī satiksmes skaitīšanas sistēmas un jaunas meteostacijas gaisa kvalitātes kontrolei, pašvaldība šajā gadā atvēlējusi papildu finansējumu – 79 000 latu.


Jauna meteostacija tiks uzstādīta uz Vanšu tilta, bet satiksmes skaitīšanas sistēmu plānots izvietot uz Salu tilta. “Šīs sistēmas galvenais uzdevums ir palīdzēt speciālistiem savlaicīgi pieņemt lēmumus par satiksmes organizācijas maiņu pilsētā,” skaidro RD Satiksmes departamenta dokumentu pārvaldības nodaļas galvenā referente Ildze Ķēdže. “Turklāt tā lieti noder kā operatīva informācija profesionāliem lietotājiem, vides aizsardzība speciālistiem un pilsētas plānotājiem,” teic I. Ķēdže.

Fiksētās videokameras plānots uzstādīt Brīvības gatves un Gustava Zemgala gatves krustojumā, kā arī uz Dienvidu tilta pārvada virs Maskavas ielas.

 

I. Ķēdže: “Šogad paredzēts aprīkot divus mezglus – Brīvības gatves un Gustava Zemgala gatves krustojumu un Dienvidu tilta kompleksu. Kad tas tiks izdarīts, kopā saslēgs divus videonovērošanas centrus – Rīgas domes Satiksmes departamentu un Rīgas pašvaldības policiju.”

 

Paralēli minētajiem projektiem šogad plānots izbūvēt arī virkni regulējamu gājēju pāreju Ilūkstes un akadēmiķa Mstislava Keldiša ielu krustojumā, kā arī jauna luksofora izbūve Dzirnavu un Puškina ielas krustojumā. Savukārt luksofori Hipokrāta un Gaiļezera ielas krustojumā, kā arī Pērnavas ielas krustojumos ar Aleksandra Čaka ielu un Rūdolfa ielu tiks rekonstruēti. “Patlaban tiek gatavots arī iepirkums no ERAF līdzekļiem par 28 luksoforu objektu izbūvi vai rekonstrukciju, jo projekti ir, jāatrisina jautājums par finansējumu,” norāda I. Ķēdže.

Risinot satiksmes organizēšanas jautājumu, iedzīvotāju ierosinājumi par to, kur un ko vajadzētu uzstādīt, netiek ņemti vērā. Satiksmes departaments vairāk balstoties uz citu pilsētu pieredzi un speciālistu ieteikumiem, ņemot vērā satiksmes mezglu, pilsētas maģistrālo ielu tīklu un tiltu, kā arī satiksmes pārvadu atrašanās vietu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+