×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. maijs, 2014
Drukāt

Satikts internetā. Septiņu dienu eksperiments iepazīšanās portālos (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

KAS JĀŅEM VĒRĀ, IEPAZĪSTOTIES INTERNETĀ


Autore – Ruta Zimnoha, žurnāls “Māksla mīlēt

Esmu atraktīva, visai sievišķīgām formām apveltīta 35 gadus veca būtne ar pievienoto vērtību četrgadīga dēla izskatā. Lai gan uzskatu, ka mana dzīve ir izdevusies, vēl arvien meklēju savu Vienīgo un Īsto.

Aiz loga vītero pirmie pavasara vēstneši, no zemes laukā spraucas sniegpulkstenītes, un gluži nemanot sāku ilgoties pēc lidojuma, ko sniedz mīlestība un mīļotā vīrieša uzmanība. Atliek tikai lūkoties pēc piemērota kandidāta. Tīmeklis mudž no dažādiem iepazīšanās portāliem, kuri aicina ienākt un satikt savas sirds pavēlnieku.

Vai tiešām iespējams iepazīties internetā? Cik daudz no tur sastopamajiem personāžiem patiešām ir gatavi atklāt savu identitāti un satikties?

Vai pastāv iespēja, ka šī virtuālā pazīšanās pārtop draudzībā un mīlestībā? Vai var iepazīties nedēļas laikā? Dievs taču radīja pasauli septiņās dienās, ar iepazīšanos vajadzētu būt vieglāk. No pieredzes zinu, ka sēdēšana iepazīšanās portālā paņem diezgan daudz laika. Virtuālās sarakstes var vilkties dienām, nedēļām, mēnešiem un pat gadiem. Bieži vien līdz randiņam reālajā dzīvē nenonāk. Turklāt, jo ilgāk uzkavējies virtuālajā vidē, jo vairāk tavs sarunas biedrs atšķiras no sava reālā veidola.

Virtuālajā saziņā mēs savu sarunu biedru mēdzam idealizēt un priekšstatus par viņu veidojam atbilstoši savai
princis reālitātē labākajā gadījumā nedaudz līdzinās prinča baltajam rumakam. Šoreiz nolemju lieki netērēt laiku garās
sarunās un sarakstēs, bet internetu izmantot kā līdzekli, lai sarunātu reālu tikšanos. Tādēļ ar septiņām dienām vajadzētu

Pirms ķeros pie sava profila izveides, nolemju noskaidrot, kas jāņem vērā, iepazīstoties internetā, kādi pamatprincipi jāievēro. Konstatēju, ka lielākā daļa šādu ieteikumu veltīti tieši vīriešiem.

Tātad arī internetā darbojas princips, ka tieši vīrietis ir tas, kurš izrāda iniciatīvu. Var jau teikt, ka savos uzskatos neesmu tikusi tālāk par dinozauru ēru, bet arī man labāk patīk, ka mani aplido, un pati nealkstu kļūt par mednieci. Ja manā tuvumā parādās kāds stiprā dzimuma pārstāvis, gribu būt vilinoša laumiņa, nevis asinskāra bultu pavēlniece. Tomēr arī man kā sievietei derētu zināt, kā virtuālajā vidē piesaistīt pretējā dzimuma uzmanību, jo šeit īsti nedarbojas redzēt–dzirdēt–saost–sajust princips, kam ir liela nozīme, iepazīstoties realitātē.

Internetā nelīdzēs ne izteiksmīgs skatiens, ne it kā neapzinātu matu cirtas virpināšana, ne piemīlīga skropstu plivināšana un pat ne kairas gurnu kustības, kas varētu likt sarosīties vīrieša iedzimtajam mednieka instinktam. Tādēļ liela nozīme ir tieši pamanāma internetaprofila un iepazīšanās sludinājuma izveidei, un ne mazāk svarīga ir komunikācija ar sarunu biedru.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Galvenais ir skaidri zināt ko tu meklē tur, to arī atradīsi,,,gribi statistiku- atradīsi, dažādību -arī, mīlestību un draudzību- lūdzu….
    Bet galvenais ir ieklausīties intuīcijā un savās sajūtās. Viss ir iespējams.

  2. Varu daļēji piekrist autorei, taču daļēji tomēr manas domas atšķiras. Pazīstu vairākus pārus, kuri iepazinušies internetā, un ir laimīgi precējušies! Arī pati iepazinos internetā – kāzas vēl nav bijušas, bet kas zin 🙂 Piekrītu par to, ka internetā var satikt arī ļoti daudzus dīvainus cilvēkus, bet tāpēc pirms tikšanās der par potenciālo randiņa partneri uzzināt pēc iespējas vairāk… Lai vai kā – iepazīšanās internetā ir viens no labākajiem iepazīšanās veidiem – vismaz tas ir labāk par iepazīšanos klubā, kur visi apdzērušies un salietojušies nez ko.. 🙂

  3. Es pati ilgu laiku grozījos pa tādiem portāliem internetā, jo nekur citur vienkārši nebija laika aizstaigāt. Pēc mana ieskata internets kā reiz ir drošākā vide, ja nemeklē vienas nakts attiecības, galu galā sēdi savā krēslā, komunicē un neviens netiek klāt, ja pati negribi vai neesi stulba. Reizēm bija jautri, kad kāds muļķības sarakstīja, reizēm atradās pa interesantam sarunu biedram. Attiecības es tā īsti nemeklēju, tāpēc satikos tikai ar dažiem pēc ilgākas sarakstes un nekādas šausmas nepiedzīvoju. Galu galā gluži nejauši tādā veidā virtuāli satiku arī savu otro pusīti, nu jau – vīru.

  4. Sviests kaut kāds!

  5. Žēlīgi, ka autore gluži latviski konservatīva garā piešķir negatīvu nokrāsu veidam, kā cilvēki var satikties. Agrāk cilvēki lika sludinājumus avīzēs, tas bija normàli. Es pazīstu vairàkus laimīgus pàrus, kas iepazinušies internetā. Ar šo rakstu tiek veidota negatīva predispozīcija, nevis objektīva realitāte.

Draugiem Facebook Twitter Google+