×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

Satīriskas Putina gleznas autors meklē patvērumu Francijā

LETA/AFPLETA/AFP

Satīriskās Krievijas prezidenta Vladimira Putina gleznas autors ceturtdien paziņoja, ka aizbēdzis uz Franciju, kur pieteiksies kā patvēruma meklētājs.

Kā jau ziņots, šonedēļ Sanktpēterburgas dzīvoklī iekārtotai galerijai tika konfiscēta glezna, kurā Putins attēlots sieviešu apakšveļā. Putins bija uzgleznots pieguļošā negližē sukājam matus premjerministram Dmitrijam Medvedevam, kurš ietērpts krūšturī un apakšbiksēs.

45 gadus vecais mākslinieks Konstantīns Altuņins telefonsarunā no Parīzes sacīja, ka esot pieprasījis politisko patvērumu un patlaban noformējot vajadzīgos dokumentus.

“Vakar es devos un Parīzes prefektūru un iesniedzu prasību. Tagad man jāsniedz rakstisks apstiprinājums par to, kur dzīvoju,” viņš stāstīja.

Atluņins sacīja, ka esot pametis Krieviju, tikko kā uzzinājis par izstādes slēgšanu un to, ka tās rīkotājus pratinājusi policija.

“Viņi jau ir tiešā veidā raksturojuši manu izstādi kā ekstrēmisku, un tā ir ļoti nopietna apsūdzība,” viņš teica.

Tajā bija izstādīti arī citi darbi, kuros attēloti bijušie tirāni Vladimirs Ļeņins un Josifs Staļins.

Altuņins esot gaidījis, ka amatpersonas uztvers viņa gleznas kā joku, taču patiesā reakcija viņu šokējusi. “Viņi pateica “mums tas nepatīk”, aizzīmogoja durvis, un tas arī viss. Es nedomāju, ka tāda atpalicība valda vēl kādā citā valstī,” viņš uzsvēra.

Glezna ar Putinu un Medvedevu esot tapusi pēc tam, kad viņi 2011.gadā apmainījās ar amatiem. “Tā ir pilnīgi nevainīga ironija,” teica Altuņins.

Policija konfiscēja citu gleznu, kurā Krievijas Pareizticīgo baznīcas galva attēlots ar aptetovētu torsu, kā arī vēl divas, kas izsmej “homoseksuālisma propagandas” aizlieguma atbalstītājus, sacīja galerijas darbinieki.

Sanktpēterburgas deputāts Vitālijs Milonovs, kurš vienā no darbiem bija attēlots līdzās geju simbolam – varavīksnes karogam -, uzskata, ka zīmējumi esot nepiedienīgi un “izteikti pornogrāfiska rakstura”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+