Mobilā versija
Brīdinājums +10.2°C
Gaitis, Gaits, Karīna
Otrdiena, 17. oktobris, 2017
12. jūnijs, 2017
Drukāt

Vai saglabājat cerību uz labākiem dzīves apstākļiem? (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Daina Siņeļņikova, Alūksnes novada pensionāru apvienības vadītāja: “Mūs gadiem ilgi ik pa laikam aplaimo ar solījumiem, taču joprojām neapmierina pensiju indeksācija, ko noteikti vajadzētu pilnveidot. Un obligāti būtiski jāpalielina piemaksas pie pensijām. Piekrītam Latvijas Pensionāru federācijai, ka laikā, kad turpina palielināties zem nabadzības riska robežas dzīvojošo senioru skaits, jāvēršas pie Saeimas, lai ja u vistuvākajā laikā saasinātu uzmanību pensionāru materiālā stāvokļa uzlabošanai. Mēs paši cenšamies gan pilsētā, gan visos novada pagastos aktivizēt vecos cilvēkus, jo cerību nedrīkst zaudēt.”

 

Aija Leitāne, Baldones novada pensionāru biedrības “Sābri” valdes locekle: “Satrauc divas bīstamības, ko daudzi izliekas neredzam. Pirmā – ar katru gadu tiek palielināta minimālā alga, līdz ar to malā atstātie pensionāri, kas jau tā ir nabagi, kļūst vēl nabadzīgāki. Un kur tad vēl tās lielās algas, ko katru gadu skrūvē uz augšu! Palielinās ienākumu nevienlīdzība starp strādājošajiem un pensionāriem. Otra bīstamība – valsts it kā neredz, ka ļoti daudzi negrib strādāt un kļūst par profesionāliem pabalstu pieprasītājiem. Sliņķi bija ulmaņlaikos un padomju laikos, taču tas, kas notiek tagad, ir prātam neaptverami. Valstij mazāk vajadzētu tērēt tiem, kas negrib strādāt, bet vairāk tiem, kas strādā un audzina bērnus. Latvijā ir otrādi. Un vairāk vajadzētu saņemt tiem pensionāriem, kam ir lielāks darba stāžs. Cilvēki būtu jāmotivē tiekties pēc lielāka stāža. Kamēr tas nenotiek, cerībai uz labākiem dzīves apstākļiem nav pamata.”

 

Māra Švāģere, Engures pensionāru padomes vadītāja: “Kamēr augstos krēslos sēdošie nesapratīs pensionārus, tikmēr valstī nekas nemainīsies. Tā nevarība valstij godu nedara. Mēs kaut kā dzīvojam, jā. Padziedam, padejojam, parunājamies un – aizmirstam kreņķus. Un sakām – Engurē nemaz tik traki nav, nav ko gausties un žēloties.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ja netiek mainīta vēlēšanu sistēma un vēlēšanu sarakstus sastāda partijas!

  2. Kādu streiku lai piesaka pensionāri, kuru dzīve paliek ar katru gadu nabadzīgāka, augot cenām visapkārt.
    Laikam gan vienīgais streiks, kas iespējams pensionāriem ir BADASTREIKS, bet vai par to kāds uztrauksies?

  3. Pacieties, Debesīs labāk būs!

Roberts Zīle: Nedrīkstam palikt vienaldzīgi (13)Katalonijas centieni iegūt neatkarību no Spānijas izraisījuši pretrunīgu reakciju Eiropā: vieni atbalsta kataloņu tiesības uz pašnoteikšanos, bet citi uzskata, ka Katalonijas atšķelšanās radīs bīstamu precedentu un uzkurinās separātisma tendences.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Lēnām un prātīgi. Ka tik kaut kas nenotiek…

Pārejai uz izglītību tikai latviešu valodā jānotiek pakāpeniski – šādu viedokli trešdien žurnālistiem paudis Valsts prezidents Raimonds Vējonis, komentējot ieceri pēc trim gadiem vidusskolās visus vispārizglītojošos priekšmetus mācīt tikai valsts valodā, par ko paziņojis izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Valsts prezidents teicis, ka ir jādomā, kā un ko labāk darīt, lai risinātu šo jautājumu, ziņo LETA. Izglītības un zinātnes ministrijai ir dots uzdevums sagatavot informatīvo ziņojumu, kurā tiks precīzi aprakstīts, kādā veidā šo jautājumu varētu risināt. “Kad būs šis ziņojums, tad arī varēs sniegt vērtējumu, bet pašreizējā situācijā tā vēl ir tikai ideja, kas tiek apspriesta,” piebilda Vējonis.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (15)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+