×
Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Jāzeps, Juzefa
Pirmdiena, 19. marts, 2018
12. jūnijs, 2017
Drukāt

Vai saglabājat cerību uz labākiem dzīves apstākļiem? (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Daina Siņeļņikova, Alūksnes novada pensionāru apvienības vadītāja: “Mūs gadiem ilgi ik pa laikam aplaimo ar solījumiem, taču joprojām neapmierina pensiju indeksācija, ko noteikti vajadzētu pilnveidot. Un obligāti būtiski jāpalielina piemaksas pie pensijām. Piekrītam Latvijas Pensionāru federācijai, ka laikā, kad turpina palielināties zem nabadzības riska robežas dzīvojošo senioru skaits, jāvēršas pie Saeimas, lai ja u vistuvākajā laikā saasinātu uzmanību pensionāru materiālā stāvokļa uzlabošanai. Mēs paši cenšamies gan pilsētā, gan visos novada pagastos aktivizēt vecos cilvēkus, jo cerību nedrīkst zaudēt.”

 

Aija Leitāne, Baldones novada pensionāru biedrības “Sābri” valdes locekle: “Satrauc divas bīstamības, ko daudzi izliekas neredzam. Pirmā – ar katru gadu tiek palielināta minimālā alga, līdz ar to malā atstātie pensionāri, kas jau tā ir nabagi, kļūst vēl nabadzīgāki. Un kur tad vēl tās lielās algas, ko katru gadu skrūvē uz augšu! Palielinās ienākumu nevienlīdzība starp strādājošajiem un pensionāriem. Otra bīstamība – valsts it kā neredz, ka ļoti daudzi negrib strādāt un kļūst par profesionāliem pabalstu pieprasītājiem. Sliņķi bija ulmaņlaikos un padomju laikos, taču tas, kas notiek tagad, ir prātam neaptverami. Valstij mazāk vajadzētu tērēt tiem, kas negrib strādāt, bet vairāk tiem, kas strādā un audzina bērnus. Latvijā ir otrādi. Un vairāk vajadzētu saņemt tiem pensionāriem, kam ir lielāks darba stāžs. Cilvēki būtu jāmotivē tiekties pēc lielāka stāža. Kamēr tas nenotiek, cerībai uz labākiem dzīves apstākļiem nav pamata.”

 

Māra Švāģere, Engures pensionāru padomes vadītāja: “Kamēr augstos krēslos sēdošie nesapratīs pensionārus, tikmēr valstī nekas nemainīsies. Tā nevarība valstij godu nedara. Mēs kaut kā dzīvojam, jā. Padziedam, padejojam, parunājamies un – aizmirstam kreņķus. Un sakām – Engurē nemaz tik traki nav, nav ko gausties un žēloties.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ja netiek mainīta vēlēšanu sistēma un vēlēšanu sarakstus sastāda partijas!

  2. Kādu streiku lai piesaka pensionāri, kuru dzīve paliek ar katru gadu nabadzīgāka, augot cenām visapkārt.
    Laikam gan vienīgais streiks, kas iespējams pensionāriem ir BADASTREIKS, bet vai par to kāds uztrauksies?

  3. Pacieties, Debesīs labāk būs!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Dzīve kā limonāde garšīga…

Lai gan AS “Latvijas gāze” meitasuzņēmuma AS “Gaso” pārstāvji uzsver, ka jaunais dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projekts, kas iesniegts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, paredz samazināt 95% klientu dabasgāzes sadales cenu, uzņēmēji aprēķinājuši, ka izmaksas nevis samazināsies, bet palielināsies. Kopējo dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifu veido mainīgā daļa un fiksētā daļa. AS “Gaso” valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane skaidroja, ka fiksētā maksa par gāzes izmantošanu – tā saucamā abonentmaksa – nepieciešama tāpēc, ka gāzes patēriņš Latvijā ir būtiski samazinājies, līdz ar to sadales sistēmas gāzesvadi, kas sākotnēji tika projektēti būtiski lielākām jaudām, patlaban netiek pilnībā noslogoti, vienlaikus tīkls ir jāuztur un jāatjauno.

Vladimira Putina atrašanās Krievijas prezidenta amatā jūs
Draugiem Facebook Twitter Google+