×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
15. septembris, 2017
Drukāt

Satraucas par “policejisku valsti” (13)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien apturēja interešu konflikta novēršanas likuma grozījumus, kas cita starpā paredz pienākumu amatpersonām deklarācijās norādīt savus kopdzīves partnerus un ierobežot atļauto skaidras naudas uzkrājumu apmēru.

Finanšu ministrijas (FM) izstrādātie Iikuma grozījumi iedalāmi piecos blokos. Pirmkārt, valsts amatpersonām būs pienākums deklarācijā norādīt personu, ar kuru tā dzīvo kopā vai ar kuru ir kopīga saimniecība. Otrkārt, šādas personas būs ne vien jānorāda, bet uz tām tiks attiecināti interešu konflikta novēršanas ierobežojumi, piemēram, nepieņemt lēmumus attiecībā uz šo personu. Treškārt, amatpersonu skaidras naudas uzkrājumi nedrīkstēs pārsniegt 20 minimālās mēnešalgas. Ceturtkārt, amatpersonām paredzēts pienākums par lielākiem darījumiem ziņot mēneša laikā, nevis tikai ikgadējā deklarācijā. Piektkārt, precizēta kārtība, kā VID pārbauda amatpersonas deklarācijā iekļautās ziņas.

Likumprojekta autori grozījumus pamato ar nepieciešamību veicināt sabiedrības uzticēšanos valsts amatpersonu darbībai, mazināt korupcijas riskus, kā arī efektīvāk novērst pārkāpumus un piemērot atbildību valsts amatpersonu darbībā. Taču vairākas organizācijas paudušas bažas, ka prasība deklarācijās norādīt kopdzīves partnerus radīs papildu apgrūtinājumus, piemēram, viendzimuma pāriem. Arī Saeimas komisijā deputātiem bija vairāki jautājumi gan par šo sadaļu, gan par skaidras naudas uzkrājumu ierobežošanu un biežāku deklarāciju aktualizēšanu. Likumprojekta autori gan uz tiem nespēja pārliecinoši atbildēt. Tādēļ diskusija drīz vien pārtapa par emocionālu viedokļu izvirdumu no likumdevēju puses.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Parbaudit ar kadu tualetes papira brandu mes slaukam pakalu !

 2. par šekeli māti p[ārdos? Atbildēt

  rotšildmēslu šuneļiem, dažadām mīžām gordoneļiem jāuzliek uzpurnis, tas skaidrs.

 3. Nevajag rīkoties tā, lai vajadzētu satraukties. Tā tomēr ir mūsu smagā ES konkurencē pelnīta nauda, kuras saņemšanu jūs tur klīrējaties uzrādīt. Gribas taču zināt kā tos mūsu līdzekļus “apgūstat”.

 4. Kas vainīgs,tas bailīgs!

 5. Speeciigi – delj “piemēram, viendzimuma pāriem” tgd nevar pat kaut drusku to “nedefineejamo valsts nozagshanu” samazinat : D

  Ir jau visadas Jekabielas shmugulibas redzertas un dzirdetas, shitais ir viens no pedejiem topa murguljojumiem 🙂

 6. Šobrīd abolūts haoss ir ar kopīpašuma apsaimniekošanu, jo likumi ir sarakstīt tā, ka lēmumus par kopīpašumu vair pieņemt vai nu īpašnieki, vai apsaimniekotāji.
  Savukārt, īpašnieku personas ir noslēpums, mēs nezinam , kuri ir īpašnieki un līdz ar to – šobrīd reāli visus lēmumus par mājas apsaimniekošanu, pat nekonsultējoties ar dz īpašniekiem pieņem apsaimniekotājs. Ne au mūsu interesēs ,protams.

  Tā kā – problēma ir saeimas nespējā valstī nodrošināt tiesisumu un taisnīgumu

  Mēs zinam, ka Norvēģijā ir redzami un pieejami visu nodokļu maksātāju dati – cik nopelna, cik nomaksā utt – valstī ir viens no zemākajiem korupcijas līmeņiem pasaulē

  Un vienlaicīgi tur ir tik daudz homoseksuālu pāru – viss notiek , ja ir griba , bet ja nav – tad tā ir , ka zagšanu attaisno ar cilvēktiesībām

 7. Tiem, kuri nevēlas, ka viņu eklarācijas un privātā dzīve tiek publiskoti – citiem vārdiem, tiem, kuriem ir ko slēpt – tiem vienkārši neder darbs ne politikā, ne valsts pārvaldē.

  Man ir pilnīgi vienlaga ar ko guļ vai neguļ ārlietu minitrs Rinkevičs, bet ja reiz viņš bija nolēmis lepnumu par savu orientāciju izteikt publiski – as bija jādara pirms vēlēšanām. Mana sapratne par daprātu to nosaka. °

  Ja saeimai nav citu līzekļu , kā apturēt korupciju – tad ir jādod cilvēkiem iespēja izvelēties – būt atklātiem un godīgiem, vai tomēr slēpties.

  • Ja būtu paziņojis iepriekš – tu, un citi, būtu izgājuši ielās. Tagad atliek tikai pieciest, ka tos partnerus un arī visu tautu drāž ne tajās atverēs. Vilciens jau aiz septiņiem uzkalniņiem !

 8. Arī man reizēm šķiet, ka policejiska valsts mums te veidojas, tomēr valdības vīriem un sievām labāk paklusēt, jo viņiem tāds darbs tautas labā – būt ”skaidriem un kristāldzidriem”, kā arī rīkoties tā, lai viss darbotos valsts interesēs, nevis personiskās, kā līdz šim to darījuši visādi nekrietni ”tautas kalpi AAA u.tml. personas”. Ja kas neaptīk, tad lūdzu – ir arī citi darbi, bet, ja nē, tad nav ko čīkstēt. Pretojas tie, kuriem ir kas slēpjams un tādiem ”ar kāju pa dibenu” un ārā…

 9. Zagļiem uguns pie pakaļas !
  Par kleinbergām, mežuļiem, kozlovskām, valaiņiem sen bija zināms, cik šiem lipīgi pirksti, bet[pārsteigums !!!], ka Kursīte-Pakule ir vēzis no tās pašas kulītes !
  ///
  Kungi izzog savu saimniecību!

  • kopš kura laika kabatzaglēnus arī sauc par kungiem?
   Līdz šim tikai miljardu un miljonu izlaupītājus(izzadzējus) tā godināja…

 10. Zagļiem uguns pie pakaļas !
  Par kleinbergām, mežuļiem, kozlovskām, valaiņiem sen bija zināms, cik šiem lipīgi pirksti, bet[pārsteigums !!!], ka Kursīte-Pakule ir vēzis no tās pašas kulītes !
  ///
  Kungi izzog savu saimniecību!

 11. protams, ka ka amatpersonas jakontrol’e stingr’ak, kaut ar’i diez vai tas pal’idz’es izskaust kuku’l’nem’sanu un valsts naudas piesavin’a’sanos. te tom’er akt’iv’ak un m’er’ktiec’ig’ak j’astr’ad’a KNAB, finan’su policijai u.c. repres’ivajiem org’aniem.

Draugiem Facebook Twitter Google+