Latvijā
Sabiedrība

Prokrieviskie aktīvisti rada iespējamo Latgales tautas republikas logo46

Bilde no “facebook”, autors Jevgenijs Kovalonoks

Latvijā dzīvojošie prokrieviskie aktīvisti radījuši un internetā izplatījuši iespējamo Latgales tautas republikas logo versiju. Tas atrodams sociālajā vietnē “Facebook”, un par tīmeklī izplatīto logo sajūsmu pauž ne viens vien krievvalodīgais.

Logo publicēti komentāros pie nacionālboļševika Vladimira Lindermana viedokļa viņa “Facebook” profilā. Lindermans savā apcerējuma raksta, ka Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa lēmums nebraukt uz 9. maija “uzvaras dienas” svinībām Maskavā viņu iepriecinājis. “Neslēpšu, ka par šo maznozīmīgo faktu esmu priecīgs, jo derībās ar pazīstamu žurnālistu vinnēju 0,7 litru viskiju. Žurnālists nezin kāpēc bija pārliecināts, ka Bērziņš brauks.”

Tam seko gūzma citu komentāru krievu valodā, un tajos vairums rakstītāju piekrīt Lindermana viedoklim. Īpaši izceļas kāds Jevgenijs Kovalonoks, kurš raksta: “Kāpēc lai brauktu, ja Krievija neko vairs nevēlas no Latvijas. Pat pārtrauc naftas tranzītu. Šīs personas [politiķi] dejo pie mūzikas, ko spēlē tās pasūtītāji, bet kas nav Krievijas interesēs (..) Nelabi kļūst no mūsu valdības. Dodiet tiesības krieviem valdīt. (..) Lai Lindermans valda, nebūs diskriminācijas”.

Vēlāk Kovalonoks komentāram pievienojis bildi ar Latvijas karti, kurā Latgale redzama citās krāsās, un teikumus: “Es, latgalietis (..). Šīs ir zelta Latgales karte – vairums latgaliešu par to sapņo.” Vēlāk komentāram pievienota cita aktīvista Aleksandra Žguna bilde ar iespējamo Latgales tautas republikas logo.

Drošības policijā (DP) “LA.lv” informēja, ka tā ir informēta par attēla, kas saistīts ar tā saukto “Latgales autonomijas ideju”, izplatīšanu publiskajā telpā, un veic pārbaudi savas kompetences ietvaros. Katrs šāds gadījums tiek vērtēts individuāli.

DP vērš uzmanību, ka ideju, kas vērsta uz Satversmē nostiprinātā valsts teritoriālās vienotības principa apšaubīšanu, paušanu un izplatīšanu publiskajā telpā, tieši atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm.

DP aicina informēt par līdzīga rakstura notikumiem, ņemot vērā pieaugušo gadījumu skaitu, kad Latvijas valsts karoga attēls tiek izmantots provokatīvā un Latvijas valsts interesēm neatbilstošā veidā.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Austrumu slimnīcā atver Psihoemocionālā atbalsta centru
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Aiztur bandu par vērienīgu dzīvokļu apzagšanu: meklē mantu īpašniekus
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Svarīga informācija par uguņošanu Rīgā 18. novembra vakarā
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Raudāju ikreiz, kad domāju par pamestajiem…” Linda Penēze bērnu slimnīcā izveido auklīšu dienestu
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Par ko mums stāsta šīs divas karjeras – Rotko un Porziņģa?
16 minūtes
SK
Skaties.lv
Veselam
Stradiņa slimnīcā jauna iekārta vēža ārstēšanai ar staru terapiju
20 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Plūdu dēļ slēgts Venēcijas Svētā Marka laukums
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Kā izskatīsies izgaismotais Brīvības piemineklis?
1 stunda