×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Prokrieviskie aktīvisti rada iespējamo Latgales tautas republikas logo (46)

Bilde no "facebook", autors Jevgenijs KovalonoksBilde no "facebook", autors Jevgenijs Kovalonoks

Latvijā dzīvojošie prokrieviskie aktīvisti radījuši un internetā izplatījuši iespējamo Latgales tautas republikas logo versiju. Tas atrodams sociālajā vietnē “Facebook”, un par tīmeklī izplatīto logo sajūsmu pauž ne viens vien krievvalodīgais.

Logo publicēti komentāros pie nacionālboļševika Vladimira Lindermana viedokļa viņa “Facebook” profilā. Lindermans savā apcerējuma raksta, ka Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa lēmums nebraukt uz 9. maija “uzvaras dienas” svinībām Maskavā viņu iepriecinājis. “Neslēpšu, ka par šo maznozīmīgo faktu esmu priecīgs, jo derībās ar pazīstamu žurnālistu vinnēju 0,7 litru viskiju. Žurnālists nezin kāpēc bija pārliecināts, ka Bērziņš brauks.”

Tam seko gūzma citu komentāru krievu valodā, un tajos vairums rakstītāju piekrīt Lindermana viedoklim. Īpaši izceļas kāds Jevgenijs Kovalonoks, kurš raksta: “Kāpēc lai brauktu, ja Krievija neko vairs nevēlas no Latvijas. Pat pārtrauc naftas tranzītu. Šīs personas [politiķi] dejo pie mūzikas, ko spēlē tās pasūtītāji, bet kas nav Krievijas interesēs (..) Nelabi kļūst no mūsu valdības. Dodiet tiesības krieviem valdīt. (..) Lai Lindermans valda, nebūs diskriminācijas”.

Vēlāk Kovalonoks komentāram pievienojis bildi ar Latvijas karti, kurā Latgale redzama citās krāsās, un teikumus: “Es, latgalietis (..). Šīs ir zelta Latgales karte – vairums latgaliešu par to sapņo.” Vēlāk komentāram pievienota cita aktīvista Aleksandra Žguna bilde ar iespējamo Latgales tautas republikas logo.

Drošības policijā (DP) “LA.lv” informēja, ka tā ir informēta par attēla, kas saistīts ar tā saukto “Latgales autonomijas ideju”, izplatīšanu publiskajā telpā, un veic pārbaudi savas kompetences ietvaros. Katrs šāds gadījums tiek vērtēts individuāli.

DP vērš uzmanību, ka ideju, kas vērsta uz Satversmē nostiprinātā valsts teritoriālās vienotības principa apšaubīšanu, paušanu un izplatīšanu publiskajā telpā, tieši atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm.

DP aicina informēt par līdzīga rakstura notikumiem, ņemot vērā pieaugušo gadījumu skaitu, kad Latvijas valsts karoga attēls tiek izmantots provokatīvā un Latvijas valsts interesēm neatbilstošā veidā.

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. Lindermani&Co tiesāt nevajag, bet VISIEM TĀDIEM VAJAG ATŅEMT LATVIJAS PAVALSTNIECĪBU UN IZSŪTĪT UZ VIŅU SAPŅU ZEMI, KRIEVIJU.

 2. LAGALIEŠI BŪS PIRMIE KAS ŅEMS ROKĀ PLINTI UN AIZSARGĀS LATVIJAS REPUBLIKU!

  VALDĪBA VAR VIENREIZ TO IZRAĒLIEŠU DZĪVNIECIŅU LIDERMANI IESĒDINĀT, LAI VĪŅŠ NEKAD VAIRS NEREDZ BALTO GAISMIŅU!

 3. Gruzijai un Ukrainai jau šādā veidā tika nogriezti valstu zemes gabali, nu jau ķērušies pie Latvijas, jo ēdot apetīte rodas arvien lielāka.

 4. ieteikums lindermanim Atbildēt

  Es nezinu,kas ir Lindermanis,bet sis uzvaards izsaka kaut ko pretiigu.Es domaaju,ka vins ir krievu ziids,kas paardevies Maskavai un vins ir Maskavas labaa “rocina” ! Latgaliesi nesaprot,ka saadu “republiku”veidosana notiek no maskavas,ar Rigas meeslu /Lasi lindermanu,usakovu,urbanovicu un daudzu citu pertiku /palidziibu.Interesanti,vai Saeima izskatis so noziegumu,jeb turpinaas zaavaaties?

 5. Krievus izdziit ar sudainu mietu no Latvijas!! Lai krataas uz savu pretiigo krieviju..

 6. даешь еще один Лнр..))

 7. Vai tas nav baltais Polu grifins? Krieviem tas ir asins krasaa, tapat kaa komunistu karogs!!

 8. Ja tā notiktu, tad Ilūkstes novads nekavējoties jāatdalās projām..

  • ja mūsu valdība nemainīs savu liberālo un politiski nepamatoto okupācijas seku (“5.kolonnas”) integrācijas politiku pret starptautiki likumīgu šo seku likvidācijas politiku, tad tā var būt. Bet, ja valdība nemaina šādu politiku, tad jāmaina pati valdība. Ukrainas notikumu atkārtošana Latvijā nav pieļaujama!

 9. Es ļoti ceru, ka tuvākajās dienās tiks paziņots par Lindermaņa un viņa domu biedru arestu.

 10. Ir laicīgi jāraeģē uz šāda veida provakācijām. Ir laicīgi šādas lietas jaizdzēš un atbildīgajām personām uzlikt kādas sankcijas. Ir nožēlojami atrasties paša valstī un domās to jau norakstīt “krieviem”.
  Rokas nost no mūsu zemes.

  • Tā nav provokācija, bet austrumu zemes kantora pirmais spēles gājiens. Bez pienācīgas atbildes sekos nākošie un tā līdz Krimas situācijai ( vai neorganizēja kaut kādas mistiskas Latgales aptaujas novados?). Tad var sekot kāds mistika varas nama ieņemšana un jau to karogu vicināšana, palīgā saucieni un… Ne velti arī Lindermani no Maskavas cietuma izpestīja un kas – SAB Maizītis – laikam abi vērtīgi?

 11. DP te vilcinaties nedriksts,jaatrod un jaiznide sis nezales atra tempa!!!

 12. Jā ko slimiem padarīs!??? Kādēļ viņi NEDZIRD aicinājumu doties uz valsti kas viņiem sirdj ir saistošāka-Krievija , bet gan dzird visu pārējo kas itkā viņus aiskar(aicinājums Latvijā runāt latviešu valodā)! Tai tautai nekad nebūs kultūras uz cieņas pret citiem un vienmēr vērs durvis vaļā ar kāju aizmirstot par tadu kā rokturi!

 13. Manuprāt, visas šīs provokācijas tiek darītas ar mērķi. Un krievi tikai priecājas par Latvijas sabiedrības nesaskaņām. Mums jābūt stipriem un saliedētiem! Šajā notikumu viesulī, kad Krievija izmanto nepareizu informāciju un padarītu latviešus par “mazajiem melnajiem ļaundariem”, mums ir jābūt visiem kopā, domāju, ka neviens īsts latvietis nekad negribētu atdot Latgali Krievijai vai arī nošķirt no Latvijas. No Latgales nāk pozitīvi un jauki cilvēki, gribētos ticēt ka viņi arī ir pret šo visu!

  Diemžēl, fakts, kad Latgalē daudzas mājsaimniecības bez maksas var vērot Krievu televīziju, iespējams, citu latviešu acīs ir radījusi savu tēlu izteiktu un pareizu. Bet būsim vienoti, un stipri, diemžēl, nejau tāpat vien baumas klīst, ka Ukrainas gadījums var atnākt arī uz Baltijas valstīm. Būsim stipri un nepadosimies viņu provokācijām!!! Un netiesāsim krievus, un nekurināsim lieku naidu!

 14. Šī provokācija pret Latgali no rīdzinieku puses un Latgales karoga zaimošana ir kārtējais jūsveidīgo uz*irsiens Latgalei. Kārtējo reizi “Latvija” vēlas pazemot Latgali ar safabricētiem Rīgā apmelojumiem!

 15. Beidziet tak vienreiz iejaukt Latgali savās netīrajās spēlīītēs! No kura laika Lindermans ir latgalietis? Ceru, ka Latgales karoga ap*irsējus sauks pie kriminālās atbildības!Neviens Latgalē neatbalsta kautkāda s*Lindermana idejas. visas prokrieviskās provokācijas notiek tepat Rīgā! Varat Latgalē veikt aptauju(bet godīgu) u n redzēsiet, ka Latgales cilvēki nevēlas nekādu pievienošanos Krievijai, bet ven cilvēka cienīgu dzīvi Latvijā. Ja ārstniecības iestādēm aizliegts braukt uz ātrās palīdzības izsaukumiem pie cilvēkiem virs 60, tad nezvai ir runa par cilvēcību!

 16. Kā viņiem nav kauns izmantot latgales karoga logo……Man kauns par šādiem cilvēkiem, kas musina tautu. Izdzīt tādus personāžus no valsts….

 17. Старовер Латгалии Atbildēt

  Задавить в зародыше! Латгалия это Латвия!!!

 18. Šī provokācija ir brēcošs pazemojums Latvijas valstij tās prezidentūras gadā, apvainojums mūsu valdībai un visām prokrieviskajām, bezzobainajām, rīcībnespējīgajām policijām. Zaļos cilvēciņus mūsu gļēvlatviešu valdības ir izauklējušas savā azotē. Vai pietiks prāta un izlēmības pret viņiem enerģiski griezties, kā to ir pelnījis valsts iekšējais ienaidnieks?

 19. =DP vērš uzmanību, ka ideju, kas vērsta uz Satversmē nostiprinātā valsts teritoriālās vienotības principa apšaubīšanu, paušanu un izplatīšanu publiskajā telpā, tieši atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm.=
  Un viss? p

 20. Īdiņi! Ir jāstradā nevis kaut kādus klaunus jāapspriež.

 21. Shitie grib Latgali paarkrievot. Bet tas neizdosies!

 22. Dusmas rauj tas, kādā veidā izmantota šī Latgales atpazīstamības un vienotības zīme- Māra Rumaka (LU vēstures doktorants, ja nemaldos un kroma kolna bruolistes biedrs) modelētais zili balt zilais Latgales karogs, ko izveidojusi un par latgales atpazīstamības zīmi izveidojusi biedrība “Latgolys Saeima”, kur kā saprotu gan pie šī karoga iesvētīšanas, gan organizācijas dibināšanas klāt stāvējuši gan liela daļa šī brīža latgales inteliģences, gan arī tādi publiskās varas pārstāvji, kā Sarmīte Elerte, tā, ka karoga idejai vai organizācijai piešūt pro krieviskumu vai seperātismu nevar nekādi!!!

  Zynu, ka Latgolys saeima eksistej vairs tik juridiski, bet juosaīt kūpā Mārim Rumakam i organizacejis valdei, juoizsprīž, par potokolim i jāggai, kam pīder karūgs i kaida ir juo jāga, juomeklej īspieja civiltīsiskā kuorteibā aizlīgt lītuot itū karūgu aba kam, vel vairuok seperatistim vai koja kaidai latgolys partejai. Dumoju tys ir īspiejams, tai kai ci LG saimai ci jau posam autoram tī ir pyrmuo rūka i autortīseibys.

 23. … Sis izaicinajums Latvijas Republikai ir galejais parbaudijums PASREIZEJAI VALDIBAS KOALICIJAI, UN SPECIFISKI ZZS un Vienotibas partijam ka ari to izveleto ministru, ka Ie Ministra LOJALITATEI PRET LATVIJAS REPUBLIKU, TAS SATVERSMI UN ZVERASTA NOTEIKTAS ATBILDIBAS PRET VALSTI IZPILDISANU !

  … VAI SIE PROVOKATORI TIKS APCIETINATI PAR VALSTS SUVERENITATES APDRAUDESANU AR KRIMINALLIKUMA NOTEIKTO SODAMO PRETVALSTISKO DARBIBU … VAI NE !!!!!

 24. Te izskataas nopietni ir slimi cilveeki! Ko par to DP saka?

 25. Nāvi kremlinu okupantiem!

 26. Ja 1991.gadā būtu veikta deokupācija un dekolonizācija, tad ne Latvijā, ne Latgalē nebūtu okupantu un viņu pēcteču jeb iespējamo “zaļo cilvēciņu”. Bet izskatās, ka latviešiem patīk iespējamo “zaļo cilvēciņu” klātbūtne visā Latvijā. Daudzi latvieši mīl krieviski runājošos okupantus un kolonistus, un daudzus latviešus apmierina šāda situācija.

  • taisnība Tev. kā arī.. latviešiem ir tendence ari uz idiotisko nacionālisma paveidu. T.i. tur kur vajag viņa nav, bet tur kur nevajag tur ir. Piemēram ar lētām tirgus līmeņa jēlībām pavainojot neitrāli noskaņotu krievu tu viņu nostādīsi pret sevi. Neietgūstot NEKO. Bet zaudējot.

 27. Tiešām interesanti-kāpēc uzraksts ne latgaļu valodā?Tad jau laikam Krievijas federācijas sastāvā.Līksmojiet,latgalieši!Jūsu sābri jau jūsu nākotni ir izlēmuši.

 28. Labdien! Apsveicu!Sagaidījām.
  Nekā šokējoša nav.Viss notiek likumsakarīgi.Latvijas tiesa,DP aizņemta ar krievu “slotas kāta” prāvām pret latviešu patriotiem.Viņiem nav laika un gribas iekšējo piektās kolonas draudu apkarošanai.Saeima nav spējīga sakārtot likumdošanu latviešu aizsardzībai pret lielvalsts “minoritātes”šovinismu. Visi vāvuļo par mistisko “Latvijas”tautu.Un policijas šefs šodien bezpalīdzīgi atrunājās uz zvanītāju asajiem jautājumiem Krustpunktos.Palika iespaids,ka te praktiski policijas NAV. Ir tikai krievu vēstniecības nekontrolējamā specvienība. Un 9.maijā,kā parasti,šī specvienība apsargās speckoncerta “līksmojošos atbrīvotājus”,16.martā iebīdīs starp metāla žogiem vecīšus,kuri bailīgi dosies pie Brīvības pieminekļa meklēt savu nozagto brīvību.Atbrīvos no darba ministrus un deputātus,kuri nekalpos “kā ES un uzvarētēji par mums padomās!” Piedodiet,kāda krievisko provokāciju apkarošana!Te nevienu neapkaros!Apkarošanai bija jāsākas ar latviešu valodas stiprināšanu,nepilsoņu statusa likvidēšanu,atņemot privilēģijas,kas lielākas kā latvietim savā Tēvzemē.Neuzskaitīšu,jo zinat paši.Vara šobrīd vēl cenšas peldēt savas iedomas labsajūtās,sev cenšas iestāstīt,ka te (VĒL) viss mierīgi,neredzot šo reālo okupantu suņu atņirgtos zobus.Mūs gaida jaunas barikādes par sava latviskuma saglabāšanu.Bet mums,diemžēl, nav sabiedroto pašu ievēlētās varas veidolā.Ir strausi ar galvu smiltīs.Asi,ar sāpošu sirdi un reālu redzējumu.

  • Tas, ka tagadējā vara mums nav sabiedrotie ir taisnība. Jārēķinās, ka tādi Bērziņš un Straujuma ir Lemberga ielikteņi un lembergs ir komunists, kurš grib naudu. Krievijas naudu. to nu mūsu pašu tauta ar savu naivumu ir pieļāvusi. Domājot, ka balso par ekoloģiju un vēl sazin ko. Visi, kas ir balsojuši par ZZS kaut saprastu, ka zem tā neslēpjas vis zaļi krūmiņi, zemnieku intereses un dziedoši putni, bet apdraudējums Latvijas valstij.

  • Bet nu kā Ķuzis runāja dzirdēju. Gribētos ticēt, ka tā vis nav kā saki. Ķuzis ir viens no tiem, kas man patīk.
   Cita lieta – ko var gribēt ja policija strādā uz bada robežas cauros zābakos un visa nauda iestrēgst pie ierēdņiem ministrijā u.tml. starpstadijās.
   Tas ARI ir valstiski bīstami. lai tur pārbaudītu lojalitāti vispār nerunāsim. līdz tam droši vien ir tālu un tālu. jo nav jau kas basām kājām vispār strādā!

 29. Linders – CIP aģents

 30. Veltígi vini cer uz kkádas Latgales tautas republiku.

 31. Nez kāda tad būs šīs potenciālās valsts valoda? Diezin’jau nu vai latgaļu….

 32. Tad man atkal būs jārunā svešvalodā, paldies tiem lindermaniem

 33. Laikām šokolādniekā vālējoties smadzenēs tika baltais.

 34. Baķka pret tādiem jau ir nodrošinājies.

 35. Un mūsu DP nekas nav sakāms?

Draugiem Facebook Twitter Google+