×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

Satraukuma pilnas dienas. “LA” lasītāju aptauja par 16.martu (14)

Latviešu leģionāru piemiņas pasākums pie Brīvības pieminekļa

Karogu aleja pie Brīvības pieminekļa, kur tiek nolikti ziedi, godinot latviešu leģionāru piemiņu.

Ārija Beņķe Babītes novadā: “Drīz 16. marts. Atkal satraukuma pilnas dienas. Baznīcā būs aizlūgums par kritušajiem karavīriem. Būs gājiens uz Brīvības pieminekli. Tas ir arī protesta gājiens pret okupāciju un Baigo gadu. Mēs zinām, ka gājienam nav nekāda sakara ar fašismu. Arī “antifašisti” to zina, bet viņi katru gadu iet pie Brīvības pieminekļa, lai ālētos un ņirgātos par latviešiem, lai nomelnotu valsti un šķeltu sabiedrību. Tas ir informatīvais karš – daļa no hibrīdkara. Mūsu valdība šajā karā zaudē. Faktiski bez cīņas. Vai šāds hibrīdkara paveids ir mazāk bīstams par karu ar ieročiem?”

Staņislavs Ružāns Nīcgalē: “Jautājumā par 16. martu pilnībā pievienojos vēsturnieka Ulda Neiburga viedoklim, kas izteikts “LA” 10. marta numurā publicētajā rakstā “Kam celsim pieminekli”. Piekrītu, ka leģionāru piemiņas diena jārīko Lestenē, nevis pie Brīvības pieminekļa un turklāt vēl ar tik pompozu gājienu. Jāņem vērā, ka dzīvo leģionāru šodien ir ļoti maz. Un tie, kas dodas pie Brīvības pieminekļa, pārsvarā ir rīdzinieki. Bet vajadzētu pārstāvjus no visas Latvijas. Laime, ka mums ir Lestenes Brāļu kapi.”

Guntis Ozoliņš Ogrē: “Domāju, ka būtu jāgodina ne tikai leģionāru piemiņa, bet arī pārējo Otrajā pasaules karā kritušo piemiņa – gan Litenē nošautie Latvijas armijas karavīri, gan aizsargi, gan sarkanarmieši, kas karoja frontes otrā pusē, gan kurelieši. Pēdējo gadu notikumi pie Brīvības pieminekļa 16. martā norit pēc valstij nedraudzīga scenārija. Vēlams būtu, ka leģionāru piemiņai ziedus noliktu Lestenes memoriālā. Uzskatu, ka Otrajā pasaules karā kritušie būtu jāpiemin kara beigu dienā 8. maijā. Bet 16. martā vispār jāaizliedz Rīgas centrā rīkot šo neviennozīmīgi vērtēto pasākumu.”

Dzintra Jemeļjanova Rīgā: “Katru gadu 16. martā esam gājuši uz Doma baznīcu. Manas mammas vecāki bija izsūtīti uz Amūru. Arī citi tuvinieki aizsūtīti uz Sibīriju. Ļoti esam cietuši. Tāpēc gribu pieminēt tos, kuri cīnījās par Latvijas brīvību, kaut svešas armijas rindās. Bet tagad Doma baznīcā tieši 16. martā taisa remontu. Rodas iespaids, ka tas darīts speciāli. Pārsteidz, ka tik daudzi – arī latvieši, tostarp valsts amatpersonas – iebilst pret 16. marta atzīmēšanu Rīgā. Mums jāmācās no lietuviešiem, no viņu prezidentes. Viņiem ir mugurkauls, mums nav. Tāpat jāmācās no ebrejiem, kā viņi savu tautu aizstāv. Atrod un tiesā pat simtgadīgus holokausta noziedzniekus. Kāpēc man manā vecumā 16. martā jābrauc uz Lesteni, kāpēc nevaru iet Rīgā pie Brīvības pieminekļa? Mums jābūt vienotiem!”

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. plunkš dīķī Pirms dažām sekundēm
  0 0

  Jo tam vienmēr vajag aukli.
  Bars, kurš neprot domāt pats,
  Gaida, ka to bikstīs kāds.
  Beigās nenotiek nekas
  tikai skaļi nopiržas.

 2. Nu tad laikam jasaka paldies Atbildēt

  Adolfam par to ka vins mums radija legionu! Galu gala vins bija brivibas cinitajs kurs mums atnesa brivibu, vai ne?

  • arī tie,kuri sevi sauc par atbrīvotājiem,mūs neatbrīvoja ne no kā cita kā neatkarības,īpašumiem,darba tikuma,morāles.Vai varbūt par to mums vajag viņiem pateikties?Toties atnesa krieviskošanu,cūcisku uzvedību un jebkādas kultūras vakuumu.Paldie,dižā Krievzeme!

 3. krievu tautības cilvēki negrib ,ka leģionārus piemin pie brīvības pieminekļa ,tamdēļ labāk aizbraukt uz lesteni ,vai vēl kautkur tālāk ,varbūt uz dundagas mežiem -tā domā daudzi latvieši

 4. Kaut kas kārtibā nav…visādi eiro praidi paredzēti ar lielu pompu,neskatoties,ka ļoti daudzi pret to iebilst,bet ziedus pieminas dienā pie Brīvības pieminekļa nolikt nedrīks….ir skaidri redzams,kas mūsu vadoņiem galvās….

 5. Neviena tauta pati par sevi karu nevēlas…karš nāk no šīs pasaules var am un valdībām….tautai karš ir liela traģēdija…tādēl noteikti būtu jāpiemin šie traģiskie notikumi ar cieņu pret bojā gājušajiem,ne tikai frontē,bet arī nevainīgi noslepkavotie mierīgie iedzīvotāji….vecā gadu gājuma,sievietes,bērni,piespiedu kārtā armijā iesauktie…partizāni…tautām karu nevajag ne toreiz,ne mūsdienās.Pie tautu traģēdijām noved nemākulīgi valstu vadoņi….

 6. Es nesaprotu: kāpēc antifašistu bļāvējiem visus gadus gājiena un ziedu nolikšanas laikā atļauj bļaut pie Brīvības pieminekļa,nevis ierāda vietu bļaušanai citā vietā,kaut vai Vērmaņparkā vai Esplanādē?!

 7. no manas malas ir apkaunojošs. Pakļaušanās jebkurai pirksta kratīšanai. Bezmugurkaulnieku lērums visapkārt. Ka tik, kāds nesadusmotos! Trūkst paskaidrojošā materiāla pasaulei, un, ja tāds ir, tad ir locīšanās ar vainīguma pieskaņu. Latviešu nācija joprojām ir zem Krievijas apkaltā zābaka, jo velk asti pa zemi. Pat prezidents mums tāds, kādu neievēlētu neviena tauta, bez runas dāvanām. Viss tiek nokavēts! Ir iestājusies apātija. Daudziem jau vienaldzīga doma par tēvutēvu izcīnītām Latvieša tiesībām savā dzimtenē. Valdība smejas par tautas labklājību jau entos gadus. Cik var???

 8. Piekrītu Gunta Ozoliņa domām, ka lielākā daļa leģionāru ir jau aizsaulē. Un leģionāru piederīgie par saviem tuvajiem var šajā dienā aizlūgt baznīcā. Nevajag nekādu gājienu, Jā godina visi kaŗā kritušie karavīri,domāju ,ka ir daudzas ģimenes ,kur abās frontes pusēs karoja vienas ģimenes locekļi, Tas bija karšs, tā ir vēsture, tas ir jāatzīst, patīk kādam šī vēsture vai arī nē.

 9. to zeltmate
  Kas tev liedz pieminēt? Piemini ja tev tas tik svarīgi! BET KAPOS!!! Brīvības piemineklis ir lai vienotu LATVIJAS(nevis tikai latviešu) TAUTU! Un nav jāiet Rīgas centrā pieminēt karavīrus kas zvērēja Hitleram! Protams ja būtu uzvarējiis Hitlers tad iespējams tas būtu pieņemami…tikai tad būtu nostradājis Hitlera OST plāns un 70% latviešu būtu izsūtīti uz Urāliem! Un atkārtošos! Pieminam aizgājušos to atdusas vietās! Un punkts!

  • ko tad man pieminēt tajos kapos,ja mans tuvais cilvēks tur nav apbedīts,ja viņa kapa vietas nemaz nav,tā nav zināma?Uzvaras parkā arī neviens “atbrīvotājs “nav apbedīts.tad ko viņi tur piemin?Tos pakārtos vācu ģenerāļus,par kuriem vienīgajiem ir zināms,ka viņi TUR tika nogalināti?Kāpēc tu domā ,ka svešiniekiem,kuri tā arī nav kļuvuši par mūsu valsts piederīgajiem,ir vairāk tiesību rīkoties mūsu zemē kā mums pašiem?

 10. Tas ir nožēlojami un ne tikai smieklīgi, ka mēs nevarēsim dēļ krievu tautas pieminēt savas tautas kritušos karavīrus, un tos, kurus vēlamies pieminēt un nolikt ziedus. Tad priekš kam mums ir tas Brīvības piemineklis, Latvieši??? Vai šeit vispār būtu jādiskutē? Mūsu valdība- vai tā ir MŪSU TAUTAS VALDĪBA ???Vai visu laiku skatās apkārt – KO KRIEVI TEIKS , pirms pieņem kādus lēmumus.

 11. Lai krievfašistu židu banda ar Ždanoku ,un citiem priekšgalā norimst !
  Jo šie ZĒNI tagad sirmi VĪRI ! Žīdus jebebrejus NEŠĀVA !kā to darīja NKVD ,čekas varoņun /Arāja banda !

 12. ka pie Brīvības pieminekļa ziedus liek un piemin tos,kuru kapa vietas nav zināmas,kuri tā arī palika Volhovas purvos.Nez vai “antifašisti” atkal neprotestētu,ja kāds iedomātos braukt pieminēt kritušos leģionārus uz tām vietām ,kur tajā 16.martā viņi zaudēja savas dzīvības un tā arī palika.Būtu vēl lielāks bardaks kā tagad,kad pieminam savā zemē.Vatņiki izdomātu ,ka atkal ienaidnieki grib iekarot mazo mīļo Krieviju.

Draugiem Facebook Twitter Google+