Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
13. septembris, 2016
Drukāt

Satversmes tiesa atsaka Jaunjelgavai par vidusskolas klašu atvēršanu (1)

Ilustratīvs attēls.Ilustratīvs attēls.

LETA

Satversmes tiesa atteikusies pieņemt izskatīšanai Jaunjelgavas domes pieteikumu, kurā tā apstrīdēja valdības lēmumu noteikt ierobežojumus vidusskolu klašu atvēršanai.

Valdība pērnruden pieņēma noteikumus par kārtību, kādā izglītības iestādēs tiek uzņemti skolēni, nosakot, ka novadu skolās 10. klasi drīkst atvērt vien tad, ja tajā ir vismaz 10 skolēni vai arī visās vidusskolas klasēs kopā ir vismaz 27 skolēni. Jaunjelgavas dome, iesniedzot pieteikumu Satversmes tiesā, atsaucās gan uz pašvaldības autonomajām tiesībām īstenot iedzīvotāju tiesības izglītoties, gan norādīja, ka valdība varētu būt pārkāpusi savas pilnvaras, pieņemot šādu lēmumu. Tāpat pieteikumā bija norādīts, ka nedrīkst skolas likteni izlemt, ņemot vērā tikai skolēnu skaitu. Jāņem vērā gan tas, vai runa ir par vienīgo vidusskolu novadā un kādi ir absolventu rezultāti centralizētajos eksāmenos.

Taču, kā informēja Satversmes tiesas pārstāve Līna Kovaļevska, tiesa nolēmusi, ka šie argumenti nav pietiekami lietas ierosināšanai.

Satversmes tiesā solījusies vērsties arī Rīgas dome, jo iebilst pret valdības lēmumu noteikt, ka Rīgā jābūt lielākam skolēnu skaitam uz vienu skolotāju nekā citviet Latvijā.

Plašāk par šo tematu lasīt rītdienas “Latvijas Avīzē”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ST pietiek ar pusanalfabētiem…

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (29)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+