×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. janvāris, 2013
Drukāt

Satversmes tiesa pērn ierosinājusi 26 lietas

Foto-LETAFoto-LETA

Satversmes tiesa (ST) pagājušā gada laikā kopumā ierosinājusi 26 lietas, kas ir par piecām lietām vairāk nekā 2011.gadā, kad ST tika ierosināta 21 lieta, aģentūru LETA informēja ST priekšsēdētāja palīdze Līna Kovalevska.

Tāpat aizvadītajā gadā tika pieņemti spriedumi 13 lietās, un vienam spriedumam tika pievienotas viena tiesneša atsevišķās domas. Savukārt izbeigt tiesvedību ST ir lēmusi deviņās lietās. Kā norādīja Kovalevska, spriedumi un lēmumi pieņemti lietās, kas tika ierosinātas gan 2011.gadā, gan pagājušajā gadā.

Tostarp ST pagājušā gada nogalē, 19.decembrī, izbeidza tiesvedību publiski daudz apspriestajā “valodas referenduma lietā”, kas tika ierosināta janvārī, pirms referenduma par krievu valodu. Ar pieteikumu ST vērsās nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK deputāti, kā arī vairāki “Vienotības” un Zaļo un zemnieku savienības politiķi, apstrīdot likuma “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu” normu atbilstību Satversmei.

Kā toreiz spriedumā norādīja ST, pieteicēju galvenais arguments bija normās neietvertais regulējums par to, kas ir “pilnīgi izstrādāts” likumprojekts, tomēr šāds priekšstats ir maldīgs, jo Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) spēj un arī jau patlaban veic vēlētāju iesniegto likumprojektu pārbaudi. Papildus ST savā lēmumā uzsvēra, ka tādas izvērtēšanas funkcijas pienākas arī prezidentam.

Tāpat jāatzīmē ST martā ierosinātā “Krājbankas” lieta. Ar pieteikumu ST vērsās komponists Raimonds Pauls un izdevniecības “Žurnāls Santa” līdzīpašniece Santa Anča, kā arī citas personas saistībā ar “Krājbankā” palikušo naudu. Lieta tika ierosināta par Kredītiestāžu likuma 179.panta 1.daļas atbilstību Satversmes 105.pantam un Kredītiestāžu likuma 179.panta 2.daļas atbilstību Satversmes 92.panta pirmajam teikumam.

Šī lieta publiskā procesā tiks skatīta 22.janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+