Ekonomika
Darbs

Šaubīgas reputācijas maksātnespējas administratorus varēs atcelt no amata0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto no Pixabay.com

Maksātnespējas likumā paredzēts nostiprināt normu, ka maksātnespējas procesa administratorus atceļ no amata nevainojamas reputācijas zaudēšanas gadījumā, paredz šodien Saeimas Juridiskajā komisijā atbalstītais priekšlikums.

Kā pastāstīja Tieslietu ministrijas Nozaru politikas departamenta direktore Olga Zeile, jau pašlaik administratori tiek atcelti no amata nevainojamas reputācijas zaudēšanas gadījumā. Šodien atbalstītie grozījumu paredz attiecīgās normas nostiprināšanu likumā, skaidroja Zeile un Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK).

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) vēstulē komisijai skaidro, ka jau pašlaik likumā ir noteikts, ka par maksātnespējas administratoru var būt personai, kurai ir nevainojama reputācija. Tomēr apstākļu uzskaitījumā, kad administratoru var atcelt no amata, nav tieši noteikta neatbilstība nevainojamas reputācijas kritērijam.

Jautājumu par administratora reputāciju izvērtē eksaminācijas komisija, kura savu slēdzienu iesniedz Maksātnespējas administrācijai (MNA).

Saskaņā ar ministra rosinājumu likumā paredzēts noteikt, ka MNA direktors ar lēmumu atceļ maksātnespējas administratoru no amata arī gadījumā, kad tiek konstatēts kāds no likumā noteiktajiem ierobežojumiem.

Šo ierobežojumu uzskaitījumā cita starpā noteikts, ka par maksātnespējas administratoru nevar būt persona, kura neatbilst administratora izvirzītajām prasībām. Savukārt viena no maksātnespējas administratora prasībām ir nevainojama reputācija.

Juridiskā komisija plāno nākamnedēļ turpināt darbu pie iesniegtajiem priekšlikumiem Maksātnespējas likuma grozījumiem, tajā skaitā attiecībā uz diskusijas raisījušajiem rosinājumiem.

Jau vēstīts, ka Latvijas Kredītņēmēju asociācija (LAKRA) lūgusi apturēt šos grozījumus Maksātnespējas likumā. LAKRA pārstāvji norādīja, ka bez diskusijām un ekspertu viedokļu uzklausīšanas Saeima pirmajā lasījumā ir atbalstījusi grozījumus Maksātnespējas likumā, kas likvidē “ģimenes bankrota” iespējas. Asociācija lūgusi apturēt plānotos grozījumus, kā arī LAKRA Saeimas Juridiskajai komisijai atkārtoti iesniegusi savus priekšlikumus grozījumiem Maksātnespējas likumā.

Kā ziņots, Saeima iepriekš konceptuāli atbalstīja TM un MNA izstrādātos grozījumus Maksātnespējas likumā, kas paredz uzlabot esošo kārtību maksātnespējas procesā saistībā ar kreditoru prasījumu atzīšanu.

LA.lv