×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

“Saucējas” ar koncertu “Gorā” atvērs jauno albumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, 11. septembrī plkst. 16 tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas” Latgales vēstniecības “Gors” Lielajā zālē izdziedās savu jauno mūzikas albumu “Trīci, munu ustabeni!”, kurā ierakstītas 29 Ludzas un Kārsavas dziesmas, LA.lv uzzināja koncertzālē.

“Gors” Mākslinieciskās un pasākumu daļas vadītāja, komponiste Ilona Rupaine priecājoties saka: “Mums, Latgales vēstniecībai GORS, ir liels gods un patiess prieks, ka tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas” sava jaunā albuma iznākšanu iedziedās tieši mūsu Lielajā zālē. Ar “Saucējām” jau sadarbojāmies pērn starptautiskā festivāla “Baltica 2015” koncertā “Četri vārdi”, radot neaizmirstami skaistu koncerta noskaņu, tādēļ arī svētdien gaidāmajā koncertā netrūkst skaistuma – tradicionālajā dziedāšanas manierē, mums neparastajā telpiskajā izkārtojumā un latgaliskās dziesmas sirsnīgumā.”

Jaunajā “Saucēju” albumā iekļautā repertuāra pamatā ir Latvijas PSR Zinātņu akadēmijas folkloristu XII zinātniskajā ekspedīcijā, kura notika 1958. gadā Ludzas un Kārsavas rajonos, savāktie materiāli. 2014. gadā arī pašas “Saucējas” rīkoja lauka pētījumu, kurā apmeklēja vietas Ludzas un Kārsavas apkārtnē, kurās noritēja folkloras vākšana 1958. gadā, lai iegūtu papildu ziņas par toreizējiem folkloras teicējiem, fiksētā folkloras materiāla tradicionālajiem kontekstiem, ekspedīcijas norises apstākļiem, kā arī iepazīties ar tradicionālās mūzikas tā brīža situāciju Ludzā un Kārsavā. Nu darbs ir noslēdzies un rezultāts atrodams albumā “Trīci, munu ustabini!”, kurā krāšņa vokālā daudzbalsība mijas ar melodiski daudzveidīgiem un niansētiem solo dziedājumiem, ko papildina arī daži instrumentālās mūzikas paraugi.

Albuma prezentācijas koncertā uzstāsies ne vien Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas” (vadītāja Iveta Tāle), bet arī Latvijas Universitātes deju folkloras kopa “Dandari”, Bozovas etnogrāfiskais ansamblis, muzikanti Aivars Zeiļuks (Salnava), Ilmārs Mežs un Oskars Patjanko (Rīga).

“Līdzās muzikālajiem priekšnesumiem pārsteigumu radīs arī Lielās zāles neparastais iekārtojums, kas, turpinot Baroka mūzikas dienu uzveduma “Re: FRICS” scenogrāfiju, būs baudāms arī 11. septembra koncertā,” pauda koncertzāles pārstāve Edīte Husare.

Koncerta biļetes cena – 5 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+