×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

Saūda Arābija piedāvā Krievijai labākas naftas cenas apmaiņā pret Asada gāšanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Saūda Arābija ar ASV piekrišanu piedāvājusi Krievijai noteikt tai labvēlīgākas uz Eiropu eksportējamās naftas un gāzes cenas apmaiņā pret Maskavas piekrišanu Sīrijas prezidenta Bašara Asada gāšanai, liecina atklātībā nonācis dokuments no “diplomātiskā protokola” par Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanos ar Saūda Arābijas izlūkdienesta priekšnieku Bandaru bin Sultānu, kas notika 31. jūlijā Maskavā.

 

Libānas laikraksts “As Safir” nav atklājis, kura no sarunās iesaistītajām pusēm ir sagatavojusi šo protokolu. Laikraksts citē Bandara vārdus: “Izpētīsim, kā izstrādāt vienotu Krievijas un Saūda Arābijas stratēģiju naftas jautājumā. Mērķis ir vienoties par naftas cenu un ražošanas apjomiem, kas uzturētu stabilu cenu globālajā naftas tirgū. Mēs saprotam Krievijas lielo ieinteresētību naftā, kas ir Vidusjūrā no Izraēlas līdz Kiprai un no Libānas līdz Sīrijai. Un mēs saprotam, cik svarīgs ir Krievijas gāzes cauruļvads uz Eiropu. Mēs neesam ieinteresēti ar to konkurēt. Mēs varam sadarboties šajā jomā.” Bandars uzsvēris, ka jebkura vienošanās, kas tiktu panākta, būšot ne vien Krievijas un Saūda Arābijas vienošanās, bet arī Maskavas un Vašingtonas vienošanās.

Sarunas laikā Bandars Putinam arī sacījis, ka viņam esot liela ietekme uz čečenu nemiernieku grupējumiem un ka vienošanās gadījumā viņš atturēšot tos no iespējamajiem uzbrukumiem nākamgad gaidāmajām Soču olimpiskajām spēlēm.

“Varu jums garantēt ziemas olimpiādes aizsardzību Soču pilsētā (..). Mēs kontrolējam čečenu grupas, kas apdraud spēļu drošību,” Krievijas prezidentam sacījis Saūda Arābijas izlūkdienesta šefs. Viņš arī paziņojis, ka Asada gāšanas gadījumā tikšot “garantētas Krievijas intereses Sīrijā un Vidusjūras piekrastē.

“Sīriju pārvaldīs mūsu tieši izveidots mērens un demokrātisks režīms,” uzsvēris Bandars.

Ja “protokols” ir autentisks, tas atbilst pēdējā laika notikumiem, kas saistīti ar Sīrijas pilsoņkaru, norāda interneta izdevums “Euobserver”. Krievija kritizē ASV un ES dalībvalstis, kas atbalsta militāro iejaukšanos Sīrijas konfliktā, brīdinot par iespējamo “katastrofu” Tuvajos Austrumos, taču nedraud ar asiem pretsoļiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+