×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Saudzīgi pret Paula šarmu

plotnikova_kalnins_1

Aprīlī un maijā deviņās Latvijas pilsētās Raimonda Paula duetus jaunā skanējumā dziedās klausītāju iemīļotais duets – dziedošā aktrise Veronika Plotņikova un mūziķis Marts Kristiāns Kalniņš, bet 10. maijā notiks lielkoncerts Rīgas Kongresu namā.

 

Līdz ar programmas producentu Kārli Auzānu (“Melo-M”, “Autobuss debesīs”) koncertiem izraudzītas agrīno 70. gadu Raimonda Paula dziesmas un dueti, ko savulaik izpildīja Nora Bumbiere un Viktors Lapčenoks, bet līdztekus tiem dziesmu klāstā būšot gan mazāk zināmas, sarežģītas un mākslinieciski ļoti augstvērtīgas kompozīcijas, gan plaši pazīstamas un tautā iemīļotas dziesmas, tostarp gan “Sikspārņa Fledermauša dziesma”, gan “Lauku gurķis Rīgas tirgū”, “Pusnakts balāde”, “Šajā pasaulē” un citas.

Veronika Plotņikova, tikko atgriezusies no Rīgas Krievu teātra viesizrādēm Izraēlā, teic: “Ir pamatīgi jāstrādā, jo šī būs mana pirmā programma latviešu valodā un jau iepriekš lūdzu piedošanu, cerot, ka publika būs saprotoša, dzirdot mani dziedam leģendāras dziesmas, ko daudzi pieraduši dzirdēt noteiktu solistu izpildījumā. Ļoti cienu Raimonda Paula dziesmas. Man kā aktrisei ir svarīgi, ka dziesmu var nospēlēt, un Paula mūzika ir interesanta, aktierim tajā ir ko spēlēt. Mūsu programmā būs gana daudz dziesmu ne tikai Noras Bumbieres un Viktora Lapčenoka savulaik izpildītās, bet arī dziesmas no Margaritas Vilcānes un dažādu izpildītāju repertuāra.”

Aktrises un mūziķa savdabīgajā duetā, kas izveidojās televīzijas šovā “Dziedi ar zvaigzni”, gūstot arī uzvarētāju laurus, Paula dziesmas iemantojušas ne vien jaunu skanējumu, bet arī jaunas skatuviskās interpretācijas. “Var droši apgalvot, ka leģendārā Raimonda Paula dziesmu programma šopavasar būs skatāma un klausāma īsta koncertuzveduma veidolā,” atklāj programmas producents K. Auzāns.

 

“Negribējām, lai tas būtu parasts koncerts, kurā vienkārši tiek dziedātas dziesmas. Esam to veidojuši daudzveidīgu, ar nelielām aktieriskām scēnām pirms un pēc numuriem, un tas atšķirsies no šova kā numuru virknējuma.

 

Mūsu tandēmā par dziesmu skatuvisko režiju atbildu es, bet Marts izstrādā muzikālo pusi. Kopā ar mums uz skatuves būs arī grupas “Autobuss debesīs” puiši,” stāsta aktrise.

Koncertprogrammas veidotāji sola dažādu emociju gammu no smiekliem līdz nostalģijai. “Būs dziesmas, ko veidosim ļoti tuvu oriģinālam, bet citas gribējām izveidot savā redzējumā, reizēm ar humora piegaršu. Protams, pirms kaut ko darām citādi, vajag kārtīgi padomāt, jo šīm dziesmām ir sava aura, savas emocijas, pievilcība un tā laika šarms. Tas ir ļoti svarīgi. Cenšamies izturēties pret autoru pēc iespējas saudzīgāk.”

Koncertu otrajā daļā V. Plotņikova un M. K. Kalniņš izpildīs populārākās dziesmas no savas iepriekšējās mūzikas programmas “Mīlestības vārdā” un šova “Dziedi ar zvaigzni” repertuāra. Te iecerētas gan Edītes Piafas dziesmas V. Plotņikovas izpildījumā, gan jautras versijas par Džeimsa Brauna “I Feel Good”, Frenka Sinatras “New York”, kā arī citas populāras dziesmas latviešu, krievu, angļu un franču valodā.

 

UZZIŅA

13. IV 19.00 Cēsīs, CATA kultūras namā (Ls 5 – 8)

17. IV 19.00 Ogres kultūras centrā (Ls 5 – 8)

18. IV 19.00 Jelgavas kultūras namā (Ls 5 – 10)

3. V 19.00 Valmieras kultūras centrā (Ls 5 – 8)

5. V 18.00 Liepājas teātrī (Ls 5 – 10)

10. V 19.00 Rīgas Kongresu namā (Ls 5 – 10)

13. V 18.00 Madonas kultūras namā (Ls 3 – 7)

16. V 19.00 Ādažu kultūras centrā (Ls 5 – 8)

17. V 19.00 Jēkabpils tautas namā (Ls 5 – 8)

Biļetes: “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+