×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Saule ar ripu


venera_saulespulkstenis_5

Rīt, 6. jūnija agrā rītā, Latvijā būs novērojama astronomiska parādība, kas nākamo reizi notiks tikai pēc 105 gadiem. Tas būs Veneras tranzīts, kura laikā uz Saules fona vairāku stundu garumā būs novērojama Venera. 


 

Kā skaidro Latvijas Astronomijas biedrība (LAB), Rīgā tāpat kā pārējā Eiropas teritorijā šis notikums būs vērojams agri no rīta līdz ar saullēktu (no plkst. 4.19 līdz plkst. 4.50 atkarībā no vietas Latvijā). Šajā brīdī Saule atšķirsies no ierastās ar to, ka uz tās gandrīz pa vidu būs neliels melns aplis, kas trīs stundu laikā lēnām pārvietosies pāri Saules diskam.

Mēs būsim liecinieki savdabīgai planētu konfigurācijai, kad otrā planēta no Saules būs nostājusies uz vienas līnijas, kas iedomāti ir novelkama starp Zemi un Sauli.

Rīgā organizēti Veneras tranzīta novērojumi notiks 6. jūnija rītā Daugavmalā pie “Swedbank” ēkas no plkst. 5.30 līdz pat šīs unikālās parādības beigām plkst. 7.54. Jāatgādina, ka Sauli drīkst novērot caur speciāli sagatavotiem filtriem, bet drošāk ir izmantot projicēšanas metodi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+