×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. novembris, 2016
Drukāt

Saules baterijas arī mēbelēs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Galdu līdztekus savam tiešajam mērķim var izmantot arī mobilo telefonu vai planšetdatoru uzlādei.

Londonas dizaina studija “Caventou” radījusi mēbeļu sēriju no krāsaina stikla, kas dienas gaismu pārvērš elektrībā. Šajā kolekcijā ietilpst gan galdi, gan skapīši utt. Līdztekus savam tiešajam mērķim tās var izmantot arī mobilo telefonu vai planšetdatoru uzlādei.

Energoefektīvie interjera priekšmeti, kuros iebūvētas nelielas saules baterijas, elektroenerģiju iekštelpās var ražot pat ēnainās dienās. Britu izdevums “Guardian” atzīmē, ka nozīmīgākais šajā kolekcijā ir rakstāmgalds “Current Table” – šis galds iederētos jebkurā modernā interjerā. Tas radīts no krāsainas stikla virsmas, kura saules enerģiju saista ar tajā iestrādātām krāsu jutīgām saules bateriju šūnām. Tās atšķirībā no tradicionālajām saules baterijām elektroenerģiju var ražot arī iekštelpās un spēj uzņemto enerģiju ilgāk uzglabāt.

Tomēr nav mazsvarīgs galda izvietojums telpā – jo vairāk gaismas, jo vairāk enerģijas tas ražo. Arī oranžajai virsmai nav tikai estētiska, bet arī praktiska nozīme. Projekta autori atklājuši, ka arī krāsai ir liela nozīme enerģijas ražošanā – nelielajās saules bateriju šūnās ir oranžās krāsas pigments, kas piesaista gaismu, radot enerģiju līdzīgi kā fotosintēzes procesā to iegūst augi.

Pārraudzīt “gudro” mēbeļu darbu var, izmantojot īpašu programmu, ko var iestatīt viedtālrunī vai planšetdatorā – tā ziņos par saules gaismas intensitātes līmeni un paziņos, cik daudz enerģijas interjera priekšmeti saražojuši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+