×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2013
Drukāt

Saules cirka oda priekam 


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgā atgriežas pasaulslavenā kanādiešu izklaides apvienība “Cirque du Soleil”, lai no 11. līdz 14. aprīlim sniegtu krāšņā, daudzām starptautiskām godalgām apbalvotā uzveduma “Alegría” izrādes. Interese par tām ir ievērojama – sākotnējo trīs izrāžu vietā pašlaik izsludinātas piecas. 


 

Vēl nesen pašmāju kinoteātros demonstrēja krāšņo, režisora Endrū Adamsona veidoto filmu “Cirque du Soleil: pasaulēm tālu”, kas skatītāju ieveda pasaulē slavenākā cirka mākslas uzvedumu burvībā. Visi, kurus aizrāva filma, noteikti nebūs vīlušies, arī novērtējot leģendārā “Saules cirka” (burtisks tulkojums no franču valodās) sniegumu klātienē. “Cirque du Soleil” – šis mūzikas, vizuālās mākslas un cirka meistarības sintēzes pionieris – Latvijā viesosies jau otro reizi. Pērn skatītājus priecēja viena no “Cirque du Soleil” apjomīgā (kopumā 32 izrādes) repertuāra vecākajām izrādēm – “Saltimbanco”.

Šoreiz slavenais cirks uz Rīgu ved 1994. gadā radīto uzvedumu “Alegría”, kas atzīts par vienu no populārākajām “Cirque du Soleil” izrādēm. Skaitļi liecina, ka to noskatījušies vairāk nekā desmit miljoni skatītāju vairāk nekā sešdesmit pilsētās visā pasaulē. Jāteic, pašreizējā apjomā izrāde pastāv vien trīs gadus – 2010. gadā iepriekšējā versija piedzīvoja transformācijas, lielai cirka teltij radīto izrādi pielāgoja liela izmēra arēnām, kāda ir arī mūsu “Arēna Rīga”.

Kā uzvedumu raksturo tā autori – Franko Dragone un Žils Stekruā, “Alegría” ir vairākas stāsta līnijas, taču pamatā tas ir stāsts par neizsmeļamo jaunības enerģiju.

Izrādes nosaukumā liktais vārds “Alegría” cēlies no spāņu valodas un apzīmē prieku, sajūsmu, gavilēšanu. Uzvedums veidots baroka un operas stilā, tajā viz liesmojoši kostīmi, savā varā pārņem greznais skatuves iekārtojums.

Kā jau ierasts “Cirque du Soleil” izrādēs, akrobātu veiklība un atlētiskums iet roku rokā ar māksliniecisko vēsti. Izrādes rīkotāji sola – vērojot “Alegría”, ikviens skatītājs saņems iespaidīgu spēka, veiklības un ātruma kokteili.

Izrādes mākslinieku sastāvs ir daudznacionāls – tajā darbojas 55 mākslinieki no 15 dažādām valstīm. Divarpus stundu garajā uzvedumā (ar pārtraukumu) redzama sinhronā trapece un augstās gaisa šūpoles, kurās 12 metrus virs skatuves lido pārdrošie mākslinieki. Izveicīgas akrobātes demonstrē mongoļu ķermeņa lokanības mākslu, triku meistari mētā liesmojošus dunčus, bet stiprinieki liek aizrauties elpai. Tikmēr aizskatuvē par krāšņajiem kostīmiem, aptuveni trim tūkstošiem aksesuāru, grimu un tehnisko aprīkojumu ikreiz rūpējas aptuveni 45 ceļojošā cirka darbinieki

Tāpat kā citās “Cirque du Soleil” izrādēs, “Alegría” muzikālais pavadījums neskan ierakstā, bet gan mūziķu un dziedātāju grupas dzīvā sniegumā.

Kanādiešu skaņraža Renē Diprē oriģinālais skaņu celiņš līkumo starp džezu, popu, tango un klezmeru mūziku, nereti izmantojot akustiskus instrumentus, tā atgādinot par ceļojošajiem muzikantiem. Neaizmirstamas ir arī Baltās dziedātājas muzikālās partijas un emocionālās dziedājums.

Starp citu, “Alegría” mūzika iegādājama arī kompaktdiskā. Tās ieraksts ir visvairāk pārdotais “Cirque du Soleil” mūzikas albums, izpelnījies arī prestižo “Grammy” nomināciju.

Izrādes veidotāji uzsver, patiesībā jau “Alegría” nav kāds secīgs stāsts, bet gan noskaņa, apziņas stāvoklis. “Cirque du Soleil” izrāde kā himna jaunības spēkam, degsmei un mīlestībai katrā ziņā būs laba deva pavasarīgas enerģijas jebkuram skatītājam – kā lielam, tā mazam.

 

VARBŪT NODER

11. IV 19.00;

12. IV 19.00;

13. IV 15.00 un 19.00;

14. IV 14.00.

Biļetes: HYPERLINK “http://www.ticketpro.lv” www.ticketpro.lv, “Ticketpro” biļešu kasēs.

Cena: Ls 25 – 50, VIP ložā – Ls 80, bērniem līdz piecu gadu vecumam (neaizņemot sēdvietu) – Ls 7.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+