Latvijā
Sabiedrība

Ko novēlat Latvijai jubilejā un otrajā gadu simtā?1

Foto: Zane Bitere/LETA

Ko novēlat Latvijai jubilejā un otrajā gadu simtā? To vaicāju vairākām personām, kurām pirms Latvijas jubilejas Valsts prezidents pasniegs Latvijas valsts apbalvojumus.

 

Signe Pujāte, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore, saņems Triju Zvaigžņu ordeni: “Lai Latvijā aizvien ir visu paaudžu cilvēki, kam patiesi rūp sava valsts! Lai katra Latvijas iedzīvotāja nolūks un darbs cieņpilni balstīts pagātnes mantojumā, ko atstājuši mūsu priekšteči, un ir atvērts jaunām un tagadnīgām vēsmām, ierindojot Latviju plaukstošu un labklājīgu pasaules valstu pulkā. Saules mūžu Latvijai!”

 

Normunds Skauģis, maizniekmeistars, SIA “Lāči” saimnieks, saņems Atzinības krustu:

“Kļūsim vispusīgāk izsvērti! Vairāk novērtēsim to, kas mums ir, un to attīstības tempu, kāds turas pēdējos gados pēc krīzes!”

 

Zbigņevs Stankevičs, katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts, saņems Triju Zvaigžņu ordeni: “Lai Latvija vienmēr ir skaista, viesmīlīga un droša zeme!”

 

Sandra Krastiņa, gleznotāja, saņems Triju Zvaigžņu ordeni: “Lai Latvija un Latvijas kultūra ir neatdalāmi jēdzieni!”

 

Miķelis Gruzītis, Ilggadējs Lubānas pašvaldības vadītājs, pašlaik zemnieku saimniecības “Lettes” īpašnieks, saņems Atzinības krustu: “Lai liepas un ozoli aug! Mūspusē reizēm kāds saka: Lubāna un Miķelis Gruzītis ir nedalāmi jēdzieni. Lai daudziem, daudziem cilvēkiem Latvijā būtu tikpat noturīga mājas sajūta! Kas ir no sirds un dvēseles, tas nepazūd. Tāpat kā man Aiviekstes ozoli, par kuriem dziedu dziesmā.”

 

Dagnija Liepiņa, biedrības “Latvijas Politiski represēto apvienība” valdes locekle, sekretāre, saņems Atzinības krustu: “Ticēsim Latvijas nākotnei! Ar to es domāju, ka nākamo simts gadu laikā Latvija patiešām kļūs plaukstoša un ziedoša valsts. Tas noteikti notiks, ja mēs nešaubīgi kļūsim labāki, ja pasaulē lūkosimies redzošākām acīm, ja vairāk palīdzēsim cits citam un savai valstij.”

 

Andris Staģis, vieglatlētikas vēsturnieks un statistiķis, saņems Triju Zvaigžņu ordeni: “Būsim kustīgi, būsim veseli!”

LA.lv