Ekonomika
Tehnoloģijas

Saules paneļu parks tuksnesī0

Publicitātes foto

Apvienotajos Arābu Emirātos tuksneša vidū jau astoto gadu turpinās milzīgā “Mohammed Bin Rashid Al Maktoum Solar Park” saules paneļu parka celtniecība. Parks nodēvēts AAE viceprezidenta un premjerministra vārdā.

Kad parks tiks nodots ekspluatācijā, tas varēs ar enerģiju apgādāt 1,3 miljonus māju, samazinot oglekļa emisijas par 6,5 miljoniem tonnu gadā. Plānots, ka būvniecību pabeigs 2030. gadā, un kopš parka būvniecības sākuma tajā būs investēti 13,6 miljardi dolāru.

Parka pirmais un otrais būvniecības posms jau ir noslēdzies un to laikā izvietoti 2,3 miljoni paneļu ar kapacitāti 213 megavati. Trešajā posmā parks tiks papildināts ar vairāk nekā trim miljoniem paneļu un vēl 800 megavatiem. Ceturtais posms būs ambiciozākais no visiem, un tā laikā plānots izveidot lielāko koncentrētās saules enerģijas torni pasaulē.

Tas izmantos spoguļus, ko dēvē par heliostatiem, lai fokusētu saules gaismu torņa galā un karstumu izmantotu turbīnu darbināšanai, lai ražotu elektrību. Tornis varēšot ražot elektrību arī naktī, neizmantojot saules gaismu. Dubaijas tornis varēs uzkrāt karstumu 15 stundas un nodrošināt to 24 stundas diennaktī. Torņa augstums būs 260 metri, un to aptvers 79 tūkstoši heliostatu.

Saistītie raksti
LA.lv