×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

Kā izveidot puķu dārzu dzeltenos toņos. Šķirņu tabula

1. Ēnainām vietām

1no4
Foto - Sandra Ruska un Ilma NeretaFoto - Sandra Ruska un Ilma Nereta

Dzeltenā krāsa vairāk nekā jebkura cita piesaista uzmanību. Tā asociējas ar prieku, laimi, optimismu, sauli. Dzeltenā krāsa cilvēkam palīdz pieņemt lēmumus, koncentrēties, veicina domāšanu, jo tā ir prāta krāsa.

Arī koši dzeltenie ziedi piesaista uzmanību. Lai cik nejauka nezāle būtu pienene, pavasarī zeltaino ziedu klājiens ir tik fascinējošs, ka grūti no tā novērsties. Interesantas un mazāk zināmas ziemcietes ar dzeltenu akcentu iedalāmas četrās lielās grupās, un katrai no tām ir atšķirīgas augšanas prasības.

Dzelteno ziedu tabula

Pie ēnmīlēm noteikti var pieskaitīt hostas, jo spilgtā saulē tām apdeg lapas un augi zaudē dekorativitāti. Hos­tas ir maz­pra­sī­gas un iz­tu­rī­gas ziem­cie­tes, taču tām rūpīgi jāsagatavo augšanas vieta. Augiem ne­pie­cie­šama ba­rī­bas vie­lām ba­gā­ta (noderēs lapu komposts) un pie­tie­ka­mi mit­ra dārza aug­sne.

Jauns hostu stādījums labos augšanas apstākļos sakuplo divos trijos gados. Lai dobe izskatītos glīta, augus pavasarī pabaro ar komplekso mēslojumu, vasarā nogriež pārziedējušos ziednešus, bet rudenī novāc nosalušās lapas. Hostas spēj padarīt krāsainu un interesantu tumšāku stūri dārzā zem lieliem kokiem.

Šķirnes ar dzeltenu akcentu


• ‘Gold Standard’ – 51 cm augsta. Blī­va, kup­la lapu rozete. Raupjas sir­dsvei­da la­pas ar smai­lu ga­lu, ne­re­gu­lā­ri ie­krā­so­tu tum­ši za­ļu ma­lu un krē­mdzel­te­nu la­pas cen­tru.

• ‘Gol­den Scepter’ – 30 cm augsts, lēnaudzīgs lakst­augs. Blī­va, kup­la lapu rozete. Zel­taini dzel­te­nas sirds­vei­da lapas.

• ‘Honeysong’ – 46 cm augsta. Aug ātr­i, spē­cī­gi, ener­ģis­ki. La­pām interesants krā­su sa­li­kums, tās ir ol­vei­da, pie pa­ma­ta sirds­vei­da, ar pla­šu, ne­re­gu­lā­ri ie­krā­so­tu dzeltenu ma­lu un tum­ši za­ļu cen­tru. La­pas no­bries­tot kļūst kro­kotas.

• ‘Ju­ne’ – 38 cm augsts, spēcīgi augošs lakst­augs. Lie­las, garas sirds­vei­da lapas ar smailu galu, novietotas horizontāli augsnes virskārtai. La­pas centrs ir dzel­te­nīgs ar ne­vie­nā­di pla­tu zi­lās un za­ļās krā­sas mi­ju la­pas ma­lā.

• ‘Mi­das Touch’ – 91 cm augsts, spē­cī­gi augošs lakstaugs. Lie­las, stāvas sirds­vei­da lapas ar īsu, smailu galu, iz­liek­tas kau­sa for­mā, in­ten­sī­vi gof­rē­tas. La­pu krā­sa sā­ku­mā ir gai­ši sa­lā­tu dzel­te­na, vē­lāk kļūst pie­sā­ti­nā­ti dzel­te­na. La­pu apakš­pu­se – pe­lē­cī­gi za­ļa.

• ‘Sagae’ – 60 cm augsta, kla­sis­ka hos­tu šķir­ne. Lie­las, stā­vas sirds­vei­da la­pas ar ne­re­gu­lā­ru, zel­tai­ni dzel­te­nu ma­lu pa­va­sa­rī, va­sa­rā krā­sai­nā ma­la kļūst gai­ši krēm­bal­ta. La­pu ma­las ir viļ­ņainas.

• ‘Wide Brim’ – 51 cm augsta, vidēji spē­cī­gi augoša šķirne. Gofrētas sirdsveida lapas ar dzeltenbaltu malu un smailu galu.

• ‘Yellow Ri­ver’ – 61 cm augsta, spē­cī­gi augoša šķirne. Ga­ras, ne­daudz viļ­ņai­nas sirds­vei­da lapas ar izteikti ­smailu galu, raup­ju tek­stū­ru, ne­vie­nā­di pla­tu, ko­ši dzel­te­nu ma­lu. Līdzās hostām labi iederēsies rodžersijas vai heihēras, kas nedaudz pieklusinās hostu lapu raibumu. Maza auguma hostas vajag stādīt lielākos laukumos, lai augi dobē būtu pamanāmi.

  1. Ēnainām vietām
  2. Saulmīles
  3. Mitrummīles
  4. Prasīgas augšanas apstākļu ziņā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+